Plungiškių draugijos, vadovaujamos Liudo Skieraus, iniciatyva praėjusį penktadienį Plungės ligoninėje lankėsi gausus būrys žymių medikų iš Lietuvos sveikatos mokslų unversitetui (LSMU) priklausančių Kauno klinikų. Ligoninėje prasidėjęs renginys popiet tęsėsi Žemaičių dailės muziejuje, kur profesoriai, medicinos mokslų daktarai susitiko su minėtosios draugijos nariais ir mūsų rajono moksleiviais, ketinančiais studijuoti mediciną.
Kauno medikų dienos Plungėje organizuotos jau penktąjį kartą, o štai moksleivių susitikimas ir pabendravimas su LSMU ir Kauno klinikų medikų žiedu – tik antrąjį. „Žinau keletą pavyzdžių, kai po pernai įvykusio susitikimo abiturientai apsisprendė pasirinkti mediciną ir dabar yra Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pirmakursiai“, – kalbėjo Plungiškių draugijos prezidentas L. Skierus.
Šįkart susitikime su
vyresnių klasių mokiniais dalyvavo iš Plungės kilę, garsiausiais ir geriausiais Lietuvos gydytojais tituluojami medikai: LSMU rektorius kardiologas prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas ir LSMU Kardiologijos instituto direktorius, Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas kardiochirurgas prof. dr. Rimantas Benetis. Su moksleiviais bendravo ir Kauno klinikų generalinis direktorius kardiologas prof. habil. dr. Renaldas Jurkevičius bei didelis būrys įvairių sričių medicinos mokslų specialistų.
„Jūs, buvę plungiškiai, dabartiniam jaunimui esate autoritetas, puikus sėkmingos karjeros pavyzdys ir įrodymas, kad norint galima ir svaiginančių profesinių aukštumų pasiekti, ir daug gerų darbų nuveikti“, – sakė L. Skierus.
LSMU rektorius R. Žaliūnas jaunimui papasakojo apie studijas savo vadovaujamame universitete, kuris jau kelerius metus vienija Medicinos ir Veterinarijos akademijas. „Žinau, kad Plungėje gyvena kiek daugiau nei 20 tūkstančių žmonių. O mūsų universitete, Kauno klinikose ir kituose padaliniuose dirba ir studijuoja 25 tūkstančiai. Taigi mūsų daugiau nei plungiškių. Vien studentų turime 7 775“, – pateikė skaičių aukštosios mokyklos vadovas.
Lietuvos sveikatos mokslų universitete jaunimas mokosi medicinos, farmacijos, veterinarijos, veikia Slaugos, Visuomenės sveikatos ir kiti fakultetai. Taigi rinktis tikrai yra iš ko. Juolab kad studijuojantiesiems mediciną po šešerių metų rezidentūrai siūlomos net 72 specializacijos. „Išskirtiniai esame ir tuo, kad priimame jaunimą iš kitų šalių. Šiuo metu pas mus studijuoja 641 užsienietis iš 49 valstybių. Pradėjome prieš 25 metus, pasikvietę studentų iš Libano, o dabar pas mus atvyksta iš Vokietijos, Izraelio, Švedijos ir kitų šalių. Manau, svarbu ir tai, kad pas mus nuolat auga studentų skaičius, nors mokinių mokyklose mažėja. Vadinasi, medicinos mokslas populiarumo ir prestižo nepraranda“, – tvirtino R. Žaliūnas.
Profesorius akcentavo, kad renkantis mediciną būtina stipri motyvacija ir suvokimas, kad į šį universitetą įstoja tik geriausieji, siekiantys mokslo ir turintys aukštus įvertinimus. „Įstojusiuosius į mūsų universitetą neretai glumina faktas, kad visi aplinkui – geriausieji, o jie savo mokyklose įpratę būti nepralenkiamais“, – sakė R. Žaliūnas. Jis prisiminė ir savo studijų pradžią: „Gerai žinojau, kad noriu būti gydytojas. Pirmais metais neįstojau, tad metus teko padirbėti „Socialistinio kelio“ kolūkyje dailide ir laukti naujos galimybės. Aišku, buvo apmaudu likti namuose, kai visi draugai išvažiavo į Vilnių, Kauną. Tačiau mano motyvacija per tuos metus tik sustiprėjo. Po metų man pavyko įstoti. Tiesa, studijas pradėjau Vilniaus universitete, paskui perėjau į Kauną. Į tą universitetą, kuriam dabar vadovauju.“
Jaunimas ir mokytojai domėjosi, kokių specializacijų gydytojai reikalingiausi, prašė papasakoti apie naują sveikatos informatiko specialybę, klausinėjo, ką veikia visuomenės sveikatos specialistai, kokios galimybės patekti mokytis į pernai įsteigtą LSMU gimnaziją, kodėl mediciną geriausia studijuoti Kaune, o ne Vilniuje ir pan.
Anot LSMU rektoriaus, valstybė pageidauja, kad universitetas paruoštų daugiau kardiologų ir neurologų, bet kur kas daugiau studentų tampa šeimos, vidaus ligų gydytojais, traumatologais-ortopedais. Apie sveikatos informatikus R. Žaliūnas smagiai pasakojo: „Technologijoms žengiant į priekį, matome, kad gydymo įstaigoms reikalingi informatikai, kurie išmanytų mediciną. Taigi sveikatos informatikams bus dėstomi ir informatikos, ir sveikatos dalykai. Tai tarsi bandymas medikams padėti susikalbėti su informatikais, nes iki šiol jie sunkiai rasdavo bendrą kalbą.“ Aukštosios mokyklos vadovas paminėjo, jog LSMU gimnazija – itin sėkmingas projektas, nes tik nuo rugsėjo veikianti mokykla jau turi 600 mokinių iš visos Lietuvos. „Tiesa, priimame ne visus, o tik motyvuotus, planuojančius ateityje rinktis mūsų universitetą“, – pabrėžė R. Žaliūnas. Į klausimą, kodėl studijoms reikėtų rinktis Kauną, o ne Vilnių, rektorius vėl atsakė juokaudamas: „Vilnius – toks miestas, kuriame daug pagundų studijavimą iškeisti į studentavimą. O Kaunas kur kas ramesnis, taigi mokslams turėsite gerokai daugiau laiko. Taigi ir žinių įgysite daugiau.“
Per susitikimą Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius moksleiviams kalbėjo: „Rinkdamiesi mediciną turite žinoti, kad dirbsite su žmonėmis ir už kiekvieną savo pacientą būsite atsakingi. Žmogus turi vieną gyvenimą, o gydytojas neturi teisės to gyvenimo nei sutrumpinti, nei pabloginti.“ Baigiantis renginiui L. Skierus jaunimui sakė: „Gavote LSMU atvirų durų dieną namuose. Argi ne puiku?“