Išdalijo jubiliejinio konkurso laurus

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-12-03

Jau 20 metų Plungės kultūros centras organizuoja išskirtinę, , Lietuvoje analogų neturinčią parodą-konkursą „Stanislovas Riauba Žemaitijos Andersenas“. Anksčiau lankytojai jaunųjų menininkų darbais grožėtis ir savo simpatijas skirti galėdavo gyvai, o šie metai – išskirtiniai: paroda, vertinimas persikėlė į virtualią erdvę. Nors ir tokiu būdu, bet geriausieji vis tiek buvo išrinkti, jiems įteiktos skulptoriaus S. Riaubos vardo premijos.
Paroda-konkursas skirtas 10–19 metų Žemaitijos regiono mokiniams. Jubiliejiniame, 20-ajame, konkurse dėl geriausio tapytojo, grafiko, amatininko ir skulptoriaus vardo susirungė 76 jaunieji menininkai: 11 amatininkų, 16 skulptorių, 23 grafikai ir 26 tapytojai. Iš viso lankytojams parodyti net 306 kūrybos darbai (kiekvienas konkursantas parodai turi pristatyti po 4 savo darbus – aut. past.).
Nuo 2001-ųjų Stanislovo Riaubos parodose-konkursuose iš viso dalyvavo 1 672 jaunieji menininkai. Premijos įteiktos 92 projekto dalyviams.
Konkurso tikslas – skatinti etninės kultūros tęstinumą, pažinimą ir sklaidą jaunimui. Kaip sakė Plungės kultūros centro projekto organizatorė tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė, šių metų darbai – nuostabūs, kupini šilumos, paprastumo ir liaudies dvasios, kaip ir pats skulptorius S. Riauba.
Jaunieji kūrėjai iš Mažeikių, Rietavo ir Plungės miestų bei rajoninių mokyklų savo darbais parodų salę pradėjo pildyti nuo spalio, o jų darbus gyvai vertino kompetentinga savos srities specialistų ir liaudies meno žinovų komisija. Komisijos pirmininkas – dailininkas, Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas Jonas Rudzinskas. Jam talkino Lietuvos tautodailininkų sąjungos Telšių skyriaus pirmininkė, Telšių kultūros centro etnografė, tautodailininkė, popieriaus karpinių ir riešinių mezgimo meistrė Sigita Dacienė, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vyr. specialistė Aldona Kuprelytė ir Žemaitijos skulptorius, kryždirbys Antanas Vaškys.
Suprantama, kad iš tokios gausybės darbų ir kūrėjų išrinkti verčiausius premijų komisijai nebuvo lengva užduotis. Pagrindiniai prizai – 200 eurų S. Riaubos premijos – atiteko tik keturiems.


Geriausia grafike šiais metais tapo 12 metų Plungės Senamiesčio mokyklos auklėtinė Viltė Mosteikaitė (mokytoja Lina Bulavienė), geriausiu amatininku – 19 m. Plungės technologijų ir verslo mokyklos (TVM) mokinys Jaunutis Rudys (mokytojas Viktoras Raibužis), geriausia tapytoja – 14 m. Gustė Bucevičiūtė iš Mažeikių (Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centro dizaino studija „Magija“, mokytoja Irutė Miltakienė), geriausiu skulptoriumi – 19 m. Plungės TVM auklėtinis Aurimas Jurgaitis (mokytojas V. Raibužis). Beje, pastarasis jaunuolis konkurse premijuojamas jau ne pirmą kartą.
Be pagrindinių prizų laimėtojų, apdovanojimus atsiėmė ir daugiau konkursantų. Kiekvienais metais savo prizus įsteigia Švedijos Boksholmo organizacija „Draugas draugui“. Šiemet švedų piniginės premijos atiteko keturiems jauniesiems kūrėjams: Nojui Jonušui (Plungės TVM, mokytojas V. Raibužis), Deividui Vasiliauskui (Šateikių pagrindinė mokykla, mokytoja Liudvika Švedė), Ugnei Rogovojutei (Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla, mokytoja Vilma Stankuvienė) ir Monikai Smagurytei (Plungės Senamiesčio mokykla, mokytoja Aldona Bieliauskienė).
Kasmet jaunieji kūrėjai lankytojus stebina lakia vaizduote, spalvų ir technikos įvairove. Kūrybiniams ieškojimams jie pasitelkia fantaziją, emocijas, legendas ir sakmes, gimtinės vaizdus ir tautodailės tradicijas. Tradiciškai konkurse „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ jauniesiems talentams apdovanojimai skiriami ir įvairiose nominacijose.
Įdomiausiu kūriniu išrinktas mažeikiškės Livijos Balsytės ant lentos tapytas darbas (Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centro dizaino studija „Magija“, mokytoja I. Miltakienė). Nominacijoje „Pagarba tradicijoms“ už darbą „Tradicinės šventės“ apdovanota Izabelė Blaževičiūtė (Plungės Senamiesčio mokykla, mokytoja A. Bieliauskienė). Kruopščiausia dalyve pripažinta Gintarė Stonytė (Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija, mokytoja Inga Šilinskaitė). Įspūdingiausio grafikos darbo autorė – Urtė Balsytė iš Mažeikių (dizaino studija „Magija“, mokytoja I. Miltakienė), įspūdingiausio amato darbo autorė – Akvilė Danilevičiūtė (Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centras, mokytoja Ramunė Skipskienė), emocingiausio kūrinio nominantė – Evelina Budrytė (Platelių meno mokykla, mokytoja Lina Ruginienė). Originaliausio darbo nominacija atiteko Skaistei Sabeckaitei (Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, mokytoja Rima Drevinskienė), kūrybiškiausiu keramiku išrinktas Kipras Pučekas (Mažeikių dailės studija „Meninis stiklas“, mokytojas Aleksandras Novak). To paties mokytojo auklėtinis Ignas Mikalauskas išrinktas darbščiausiu parodos dalyviu.
Kaip ir minėta, šiemet lankytojai savo simpatijas galėjo išreikšti tik virtualiai socialiniame tinkle „Facebook“. Daugiausia patiktukų ir palaikymo komentarų sulaukė net 13 jaunųjų kūrėjų: D. Vasiliauskas (Šateikių pagrindinė mokykla, mokytoja L. Švedė), Eivė Baltrušaitytė, Greta Grikštaitė (Mažeikių moksleivių , dailės studija, mokytoja Genė Brasienė), Gabrielė Jurkutė, Kotryna Blanchot (Platelių meno mokykla, mokytoja L. Ruginienė), Ąžuolas Knyzelis (Mažeikių Pavasario pagrindinė mokykla, mokytojas A. Novak), Auksė Rūsytė (Plungės „Saulės“ gimnazija, mokytoja Ilma Zaborskienė), U. Rogovojutė (Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla, mokytoja V. Stankuvienė), Motiejus Zaksas (Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinė mokykla, mokytojas A. Novak), Sintija Enciūtė, Rūta Petraitytė, G. Stonytė (Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija, mokytoja I. Šilinskaitė), Greta Kulskytė (Mažeikių moksleivių techninės kūrybos centro dizaino studija „Magija“, mokytoja I. Miltakienė).
Žinoma, tokio būrio jaunųjų „riaubukų“ nebūtų be dailės ir technologijų mokytojų, gebančių sudominti tautodailės tradicijomis ir amatais. Tad apdovanojimai skirti ir jiems. Mokytojai A. Novak ir L. Ruginienė apdovanoti už kasmet gausiausiai paruošiamus mokinius konkursui, A. Bieliauskienė ir V. Raibužis – už prasmingas ekskursijas parodos-konkurso metu, L. Švedė – kaip pirmojo 2001 m. parodos-konkurso laureatė ir šių metų konkurso jaunojo kūrėjo mokytoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,