Įteiktos garbės piliečių regalijos! Vienam – iš mero rankų, kitam – ne

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-07-10

Liepos 6-ąją minint Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Plungės Mykolo Oginskio rūmuose vyko iškilmės: pagerbti kultūros ir meno premijas už aukštus pasiekimus gavę žmonės, regalijos įteiktos dviem naujiems mūsų miesto garbės piliečiams. Visa tai surengta per neeilinį Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdį, kurį tokia proga organizuoti rūmuose – graži tradicija. Tačiau iškilmėse netrūko ir nejaukių akimirkų: politikų kalbos apie garbę ir vienybę skambėjo gana keistai vertinant mero replikas politiniams oponentams ir faktą, kad vienam iš išrinktųjų garbės piliečių rajono vadovas rankos nespaudė ir regalijų neįteikė – tai padarė vicemerė. Kodėl? Negi ambicijos svarbiau už pagarbą?
Mero pastabos
Neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis pradėtas Plungės kultūros centro kamerinio choro atliekamu Lietuvos himnu ir muzikiniu sveikinimu, kurį dovanojo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokinių ir mokytojų kvartetas. Vėliau žodį tarti pakviestas meras Audrius Klišonis. Rajono vadovas pažymėjo, jog šįkart iškilmingas tarybos posėdis kur kas kuklesnis ir paprastesnis – vis dar gyvename didesnio atsargumo sąlygomis.
Tačiau ar permainos į bloga? Atsakydamas į šį klausimą meras akcentavo galimybę tokiu laikotarpiu geriau pažinti žmones, suprasti, į kuriuos galima atsiremti. A. Klišonis paprašė plojimais pagerbti tuos, kurie pandemijos akivaizdoje, jo manymu, savo darbu, priimtais sprendimais prisidėjo prie iššūkių suvaldymo. Kartu akcentavo, kad valdančiosios daugumos sprendimas per pandemiją neskirti deramo finansinio dėmesio Plungės ligoninei – keistas. „Turbūt esame vienintelė Savivaldybė Lietuvoje, kuri tokiu metu ligoninei apsaugos priemonėms neskyrė nė cento“, – pabrėžė meras. Ši pastaba sukėlė ir valdančiųjų kreivas šypsenas, ir nuostabą dėl būtinybės savo nuomonę išreikšti per iškilmes.
Įteiktos kultūros ir meno premijos
Politinių pastabų kalbą keitė gražūs žodžiai apie tai, koks Plungės kraštas turtingas iškilių žmonių, kurių darbu galime didžiuotis. Dėmesys sutelktas ties premijų už aukštus rezultatus kultūros ir meno srityje įteikimu.


Šiais metais Plungės rajono savivaldybės kultūros ir meno tarybos sprendimu premijos skirtos aštuoniems žmonėms.
Už reikšmingą kultūrinę veiklą puoselėjant šokio tradicijas regione ir šalyje, rajono kultūrinio išskirtinumo kūrimą, reprezentavimą ir aukštus kolektyvo pasiekimus Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudies šokių konkurse „Aguonėlė 2019“ kultūros ir meno premija skirta Plungės kultūros centro liaudiškų šokių studijos „Mažasis suvartukas“ vadovei Ilonai Baltikauskaitei ir ansamblio „Žirginėliai“ vadovei Sonatai Kazlauskytei.
Meras už reikšmingą kūrybinę veiklą ir svarų indėlį į rajono ir šalies teatro tradicijų puoselėjimą, kūrybiškumą ir profesionalią edukacinę veiklą, aukštus teatro „Saula“ pasiekimus respublikiniame konkurse „Šimtakojis 2019“ premiją įteikė „Saulos“ režisieriams Sigitai ir Romui Matuliams.
Tarp pagerbtųjų – ir Šateikių kultūros centro folkloro ansamblio „Šateikē“ meno vadovė Laima Domarkienė – už aktyvią kūrybinę veiklą, etninės kultūros tradicijų puoselėjimą, svarius bendruomenei vykdomus meninius ir edukacinius projektus, rajono kultūros tradicijų kūrimą ir puoselėjimą.
Už reikšmingą kūrybinę veiklą puoselėjant liaudies meno tradicijas regione ir šalyje bei aukštus pasiekimus respublikiniame konkurse „Aukso vainikas“ premija skirta tautodailininkui Vytui Jaugėlai.
Sveikinimų nusipelnė ir kraštotyrininkas, visuomenės veikėjas, žurnalistas Eugenijus Bunka – už aktyvią visuomeninę ir kultūrinę veiklą, Plungės žydų kultūros, tradicijų ir istorijos perdavimą, puoselėjimą ir sklaidą, už įvairiose šalyse gyvenančių žydų telkimą Plungės žydų istorijai atkurti.
Sąrašą užbaigė Žemaičių dailės muziejaus dailininkė, dizainerė Jūratė Motužienė, kuri apdovanota už reikšmingą kūrybinę veiklą, Žemaitijos krašto tradicijų puoselėjimą, svarius bendruomenei vykdomus meninius projektus ir rajono išskirtinumo reprezentavimą.

Pagerbimo ceremonijoje atskirų padėkos žodžių nusipelnė dar vienas plungiškis, kuriam buvo skirtas Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio pasirašytas padėkos raštas. Meras šį raštą įteikė Ričardui Sabeckiui – žmogui, kuris karantino metu neatlygintinai prisidėjo prie pagalbos organizavimo – reikalui esant vežė žmones atlikti tyrimų dėl COVID-19.
Garbės piliečiai – du mokytojai
Neeilinio tarybos posėdžio „vinis“ – regalijų įteikimas naujiesiems Plungės miesto garbės piliečiams. 25 tokių piliečių sąrašą papildė dar du – abu pedagogai, abu mokinių ugdymui ir švietimui atidavę didelę dalį savo gyvenimo. Kaip pažymėjo posėdyje dalyvavęs Seimo narys Jurgis Razma, šiais metais išrinktieji garbės piliečiai – dėmesio ir pagarbos ženklas visai Plungės mokytojų bendruomenei.
Plungės miesto garbės piliečio regalijos buvo įteiktos Viktorui Vaitkui ir Antanui Pagojui. Šias asmenybes dar kartą visiems susirinkusiesiems pristatė mokyklų, kurių bendruomenės dalimi ilgus metus jie buvę, atstovai.
„Viktoras – tikras plungiškis. Tai žmogus, turintis didelę širdį, kurioje telpa sportas, kultūra, švietimas ir patriotizmas“, – apie kolegą kalbėjo Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas.
Iš mero rankų priimdamas regalijas V. Vaitkus sakė: „Šiandien mano gyvenime didelė šventė. Visada buvau ištikimas rajono sporto bendruomenei. Myliu čia, Plungėje, gyvenančius žmones, džiaugiuosi, kad miestas gražėja.“
Atėjus metui pagerbti A. Pagojų, meras A. Klišonis posėdžio vedimą patikėjo vicemerei Astai Beierle Eigirdienei. Tokio rajono vadovo sprendimo greičiausiai buvo galima tikėtis, nes šio pedagogo kandidatūra nuo pat pradžios nesulaukė mero prielankumo. Savo principinę poziciją A. Klišonis išlaikė ir nepasirašydamas Savivaldybės tarybos sprendimo dėl A. Pagojaus skyrimo Plungės garbės piliečiu, ir savo elgesiu per iškilmingą tarybos posėdį, regalijų įteikimo procedūrą perleisdamas vicemerei.
A. Pagojus, kaip pastebėjo J. Razma, – atsidavimo pedagogo misijai pavyzdys. Ilgametis Plungės Senamiesčio mokyklos muzikos mokytojas, vaikų ir vyresniųjų klasių moksleivių chorų, vokalinių ir instrumentinių ansamblių vadovas. Su chorais ir ansambliais surengė daug koncertų, dalyvavo Plungės rajono dainų šventėse ir festivaliuose, respublikinėse ir Klaipėdos krašto dainų šventėse bei kituose kultūros renginiuose. Su chorais ne kartą pelnytas laureato vardas.
„Šiandien didžiuojamės, kad galime pasveikinti A. Pagojų, pelniusį Plungės garbės piliečio vardą, ir padėkoti jam už ilgametį chorinių tradicijų puoselėjimą, reikšmingą indėlį į Lietuvos švietimą, kultūrą“, – kalbėjo Senamiesčio mokyklos direktorius Paulius Zakalskis ir jo pavaduotoja Rasa Stonkienė.
Savo ruožtu A. Pagojus priimdamas regalijas kuklinosi ir sakė, jog tikrai nesitikėjęs, kad jis gali atsidurti tarp tokių korifėjų kaip Stasys ir Juozas Domarkai ar Petras Vyšniauskas. Pedagogas dėkojo už jam suteiktą garbę ir linkėjo visiems daugiau sutarimo, pagarbos vienas kitam.

Po posėdžio pakalbinta A. Beierle Eigirdienė nesiėmė vertinti mero elgesio – toks esą buvęs jo apsisprendimas. „Kita vertus, žvelgiant iš demokratijos pozicijų, reiktų gerbti daugumos priimtą sprendimą. Kaip bebūtų, iš korektiškumo ir pagarbos žmogui nesinorėtų eskaluoti šios temos“, – komentavo vicemerė.
Iškilmingas tarybos posėdis baigėsi Plungės kultūros centro kamerinio choro, vadovaujamo Alfonso Vildžiūno, atliekamomis dainomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Pelėda parašė:

    Va, čia tai bent meras, nei kultūros, nei supratimo. Greičiau rinkimus ir išsirinksime kitą, nors už tokį merą nebalsavau ir niekada nebalsuosiu.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,