Jauniesiems ūkininkams įsikurti – beveik 15 mln. Eur parama

Parašė:  2021-07-12

Jaunieji ūkininkai visą mėnesį iki liepos 30 dienos dar gali teikti paraiškas dėl paramos ir gauti iki 40 tūkstančių eurų, skirtų įsikurti. Šalies pradedantiesiems ūkininkams paremti pagal Lietuvos kaimo plėtros 20142020 m. programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ šiame etape iš viso skirta beveik 15 milijonų eurų.
Pretendentai
Pareiškėju ne vyresnis negu 40 metų amžiaus ūkininkas, t. y. paraiškos teikimo metu jam dar turi būti nesuėję 41-eri. Parama skiriama tam, kuris savo vardu kaip fizinis asmuo pirmą kartą steigiasi žemės ūkio valdoje ir ūkyje kaip ūkio valdytojas. Valda ir ūkis turi būti registruoti ne anksčiau kaip prieš dvejus metus. Paraiškos kartu su partneriais nepriimamos.
Svarbu, kad pareiškėjas turėtų reikiamų profesinių įgūdžių ir kompetencijos, pavyzdžiui, turi profesinį žemės ūkio srities išsilavinimą arba šios srities profesinę kvalifikaciją, aukštąjį žemės ūkio ar veterinarijos srities išsilavinimą ar yra baigęs Jaunųjų ūkininkų kompetencijos ugdymo programą. Jaunasis ūkininkas dar gali būti besimokantis, tačiau per trejus metus, bet ne vėliau negu iki verslo plano įgyvendinimo pabaigos įsipareigoja įgyti reikiamas kompetencijas.
Į paramą pretenduojantis asmuo kartu su paraiška turi pateikti ir verslo planą, kuriame aiškiai nurodo, kad išlaidos yra susijusios su remiama priemonės veikla, taip pat jis turi užtikrinti tinkamą verslo plano finansavimo šaltinį: skolintas lėšas, taip pat paramos, nuosavas, iš veiklos gautinas lėšas, bei garantuoja, kad tam nebuvo, nėra ir nebus naudojamos kitų ES fondų ir kitos viešos lėšos.
Remiama veikla ir išlaidos


Šia programa siekiama visuose regionuose didinti visų žemės ūkio veiklų gyvybingumą ir konkurencingumą, skatinti inovacines ūkių technologijas. Ypač norima sudaryti kuo palankesnes sąlygas tinkamos kvalifikacijos ūkininkams pradėti veiklą žemės ūkio sektoriuje, kas labai palengvintų kartų kaitą.
Parama yra skiriama žemės ūkio produktams gaminti ir žemės ūkio produktams, pagamintiems (išaugintiems) valdoje, apdoroti (rūšiuoti, pakuoti ir t. t.), perdirbti ir teikti rinkai.
Tinkamos finansuoti visos jaunojo ūkininko ūkio įkūrimo išlaidos, kurios yra būtinos verslo planui įgyvendinti ir numatytai veiklai vykdyti ir yra tiesiogiai susijusios su remiama veikla. Tai ir naujos ar naudotos žemės ūkio technikos įsigijimas, visa įranga, technologiniai įrenginiai, kompiuterinė įranga, įskaitant programinę, bei transporto priemonės. Finansuojamos ūkinių gyvūnų įsigijimo bei daugiamečių augalų įsigijimo ir šių augalų sodinimo išlaidos. Tinkama finansuoti ir naujų pastatų bei statinių statyba, rekonstrukcija, kapitalinis ar paprastasis remontas, statybinės medžiagos, infrastruktūra ūkininko valdoje, net konsultavimo paslaugos.
Paramos dydis ir skyrimas
Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) duomenimis, jau pateiktos pirmosios 37 paraiškos. Jaunieji ūkininkai jose prašo 1,26 mln. Eur. Tačiau lėšų skirta kur kas daugiau – 14,89 mln. Eur. Todėl galimybių gauti paramą, teisingai užpildžius paraiškas ir atitinkant reikalavimus, yra. Pasak NMA Komunikacijos skyriaus patarėjos Aistės Kanevičienės, dažniausiai dauguma paraiškų pateikiamos paskutinėmis jų priėmimo dienomis. Paramos paraiškų teikimo pabaigos terminas šiemet – liepos 30 diena.
Parama išmokama dviem dalimis. Pirmoji jos dalis, sudaranti 80 proc. visos sumos, paramos gavėjui išmokama iškart po sprendimo skirti paramą (be mokėjimo prašymo pateikimo). Likusi 20 proc. sumos dalis mokama kitais metais po tinkamo verslo plano įgyvendinimo. Jeigu verslo planas įgyvendintas netinkamai, išmoka nemokama (jeigu dalis pinigų išmokėta, jie susigrąžinami).
Puiki galimybė pradedantiesiems

Savo ūkininkavimo pradžią prisimenantis Šiaulių krašto ūkininkas Gedas Teresas sako, kad būtent pasinaudojant šiuo finansavimu buvo įrengiami statiniai šinšilų ūkiui, įsigyta įranga, priekabos. O labiausiai jis iki šiol džiaugiasi specialiai jo ūkiui sukurta kompiuterine programa, kuri padeda sekti kiekvieno gyvūnėlio genealoginį medį – nuo brolių, seserų iki tėvų ir prosenelių. Anot jo, labai svarbu, kad šeimos būtų atskiros, nes kraujomaišos negali būti.
Tokios programos rinkoje įsigyti buvo neįmanoma, nes jos tiesiog nebuvo. Už skirtą paramą sukurta programa siunčia priminimus, ką atskirti, ką sukergti, veda apskaitą, padeda išvengti klaidų. Jis ir kitiems pradedantiesiems pataria jokiu būdu nepraleisti finansavimo galimybės pagal „Paramos jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ programą.
Asociatyvi nuotr. iš tinklalapio
mediakatalogas.lt.
Užs. Nr. I-759

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,