
Šeštadienį Plungės kultūros centre vyko „Šoktinis“ – liaudies šokių konkursas. Šį renginį kas dvejus metus organizuoja Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo ansamblis „Žirginėliai“, vadovaujamas Sonatos Kazlauskytės. Šiais metais „Šoktinis“ pakvietė jubiliejinį – penktąjį – kartą. Puikioje liaudies šokių šventėje Plungės kultūros centre pasirodė daugiau nei 400 šokėjų!
Šiemet konkurse dalyvavo Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“, Šiaulių „Jovaro“ progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos ir „Aušros“ gimnazijos šokių studija „Kibirkštėlė“, Panevėžio kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Grandinėlė“, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos liaudies šokių kolektyvas „Liuoksinis“, Vilkaviškio kultūros centro liaudies šokių studija „Vyželė“ ir, aišku, šeimininkai Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“. Kolektyvai pristatė laisvai pasirinktą iki 15 minučių trukmės programą.
Konkurso dalyvius vertino ir laureato diplomus bei nominacijas skyrė profesionali komisija: 2024 metų Dainų šventės Ansamblių vakaro „Gyvybės medis“ meno vadovė, režisierė ir vyriausioji baletmeisterė, Vilniaus Senojo teatro choreografė Leokadija Dabužinskaitė, prof. dr. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Šokio katedros vedėjas, 2024 metų Dainų šventės Šokių dienos „Amžių tiltais“ meno vadovas ir vyriausiasis baletmeisteris Vidmantas Mačiulskis, 2026 metų Moksleivių dainų šventės Ansamblių vakaro meno vadovas, Vilniaus liaudies šokių ansamblio „Vilniaus pynimėlis“ vadovas Edgaras Suprunas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Jolanta Kisielytė-Sadauskienė ir Plungės rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Vida Saukalienė.
Komisijos sprendimu trečiosios vietos laureato diplomą pelnė ansamblis „Žirginėliai“ (vadovė S. Kazlauskytė, akompaniatorė Rūta Černeckienė). Antrosios vietos laureato diplomas buvo įteiktas ansambliui „Šėltinis“ (meno vadovas Romualdas Laugalis, choreografės Violeta Laugalienė ir Greta Šveikauskaitė). Pirmosios vietos laureato diplomą pelnė ansamblis „Vieversa“ (ansamblio vadovė Roberta Macelienė, akompaniatorė Laisvida Pakenienė).
Specialios nominacijos įteiktos ir kitiems kolektyvams. Nominacija už sceninę kultūrą atiteko šokių ansambliui „Grandinėlė“ (meno vadovė Zita Rimkuvienė, choreografas Justas Nagrockis). Nominacija už kūrybinius ieškojimus įteikta šokių studijai „Kibirkštėlė“ (meno vadovė Sandra Paulavičienė, choreografės Sandra Paulavičienė ir Adelė Marija Paulavičiūtė). Nominacija už išraiškingą šokio atlikimą atiteko kolektyvui „Liuoksinis“ (meno vadovė ir choreografė Asta Rimkuvienė). Nominacija už savo regiono šokių pynę skirta šokių studijai „Vyželė“ (choreografė Sonata Jankienė).
„Šiandien jūs, kurie buvote scenoje, kurie su jumis dirbo ir kurie organizavo šį konkursą, padarėte labai svarbų valstybinį dalyką. Jeigu jaunoji karta, kuri yra mūsų ateitis, neturės savo šaknų, nestovės ant tvirto tautinio, etninio pagrindo, neturėsime valstybės. Mes turime žinoti, kas mes esame. Ačiū jums visiems. Vaikai ir jaunime, aš jumis tikiu ir džiaugiuosi“, – sveikindama šokėjus ir jų vadovus kalbėjo L. Dabužinskaitė, komisijos pirmininkė.
Puikiu renginiu džiaugėsi ir Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. „Ačiū jums, kad padarote Lietuvą tokią įdomią ir gražią. Dėkoju, kad esate. Vadovai, jūs – tokie talentingi! Tai, ką šiandien šioje scenoje parodėte, ir yra rezultatas, o konkursas – tai tik renginio forma. Komisija mėgavosi kiekviena šio tautinių šokių festivalio akimirka. Vertinti tautinio šokio neįmanoma. Dėkoju „Žirginėliams“ už iniciatyvą, kad galime pamatyti Plungėje geriausius šalies liaudies šokių kolektyvus. Nesvarbu, kokia forma – konkursu, festivaliu, bet „Šoktinis“ į Plungę sugrįš po dvejų metų“, – kalbėjo jis, kviesdamas komisijos narius ir kolektyvų vadovus atsiimti jiems skirtus Plungės kultūros centro padėkos raštus.