• Reklama
  • Kontaktai
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
  • SKAIDRUMO POLITIKA
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
  • SKAIDRUMO POLITIKA
No Result
View All Result
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
No Result
View All Result

Kai praeitis tampa šventės autore: labardiškiai Motiejaus Valančiaus pėdsakais

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ
redaktorius
31 liepos, 2026
Pirmas puslapis, Renginiai, Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys, Pirmas puslapis, Rietavo, Kultūra, Kitos naujienos, Kitos aktualijos
0
0
VIEWS
Pasidalink
Jūsų naršyklė nepalaiko audio elementų.

Liepos 25 dieną Labardžių kaimo bendruomenė „Mūsų Labardžiai“ pakvietė gyventojus ir svečius į tradicinę kaimo šventę. Šiemet ji buvo skirta Žemaičių vyskupo, švietėjo ir blaivybės sąjūdžio organizatoriaus Motiejaus Kazimiero Valančiaus 225-osioms gimimo metinėms ir Labardžių kultūrinės veiklos 75-mečiui paminėti. Šventės tema pasirinkta neatsitiktinai. Istorijos šaltiniai ir vietinių gyventojų pasakojimai mena, kad apie 1868 metus vyskupas M. K. Valančius lankėsi Labardžiuose, pašventino senąsias kaimo kapinaites ir iki šiol išlikusį koplytstulpį. Šis istorinis ryšys tapo pagrindiniu renginio akcentu, primenančiu, kad bendruomenės tapatybė kuriama ne tik šiandienos darbais, bet ir pagarba praeičiai.


Šventė „Motiejaus Valančiaus takais Labardžiuose“ prasidėjo vidurdienį – mažiausiųjų laukė nemokami batutai ir lauko žaidimai. Vėliau iškilminga eisena nuo bendruomenės namų patraukė į senąsias kaimo kapinaites. Kapinėse atidengtas Labardžių žmonių dovanotas medinis atminimo suolelis, skirtas M. K. Valančiui. Garbė ji atidengti suteikta Draugystės gatvės gyventojoms Juzefai Valutienei ir Elenai Kaulienei, kurios padedamos kaimynų rūpinasi, kad kapinaitės visada būtų tvarkingos ir prižiūrėtos. Kultūros puoselėtojai surengė meninę pažintį su vyskupo M. K. Valančiaus kūryba – buvo skaitoma ištrauka iš jo kūrinio „Palangos Juzė“, jaukią atmosferą kūrė smuiko muzika ir vietinių gyventojų daina.
Sugrįžus į bendruomenės namų kiemą prasidėjo oficialioji šventės dalis. Susirinkusiuosius sveikino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, Rietavo seniūnijos vadovas Ričardas Astrauskas, Seimo narys Jurgis Razma, Rietavo savivaldybės tarybos nariai Paulius Šniauka ir Viktoras Krajinas. Sveikinimo žodį labardiškiams tarė ir į svečius atvykusi buvusi ilgametė kaimo gyventoja ir seniūnaitė, bendruomeninio gyvenimo aktyvistė Onutė Končiuvienė.
Kaimo bendruomenės pirmininkė Inga Jocė pasidžiaugė aktyvia bendruomenės veikla ir šių metų pasiekimais ir linkėjo visiems gražios šventės ir smagaus pasibuvimo. Bendradarbiaujant su kaimo biblioteka buvo įsteigtas M. K. Valančiaus vardo apdovanojimas „Geriausias 2026 metų Labardžių kaimo skaitytojas“. Šis garbingas titulas atiteko Kazimierui Cipariui, žmogui, kuris daugybę metų yra kaimo bibliotekos lankytojas, taip pat puikus knygos ir žmogaus draugystės pavyzdys.

Šventinę nuotaiką stiprino koncertinė programa: labardiškių moterų ir vaikų šokių kolektyvų (vadovė Meda Jurkutė) sukurta šokio kompozicija, primenanti kaimo istoriją, interaktyvi viktorina apie M. K. Valančių ir vietinių gamintojų produktų degustacijos. Šventinę nuotaiką kūrė Adrijaus Almino dainuojamosios poezijos koncertas, skatinęs tautiškumo ir patriotizmo jausmą.
Aplinką puošė floristinių kilimų ekspozicija „Pražydusi šviesa“. Būtent šviesa buvo pasirinkta kaip susibūrimo akcentas, tad daugelis šventės dalyvių pasirinko šviesių tonų aprangą. Išrinktos ir apdovanotos trys renginio dalyvės – Loreta Kontrimaitė, Regina Galinskienė ir Viktorija Lapaitė, kurių veiduose, širdyse ir aprangoje, anot organizatorių, buvo daugiausiai šviesos.
Išrinktas ir gražiausias floristinis kilimas – Draugystės gatvės gyventojų kūrinys.
Šventinę aplinką puošė dekoratyvinių medelių ekspozicija, kurią iš sėklų užaugino ir labardiškiams parodė giliogiriškis Stasys Norvilas.

Vakarėjant susirinkusiuosius linksmino atlikėjas Marius Petrauskas. Iki pat vidurnakčio trukusi šventė subūrė didžiulį būrį žmonių – be vietinių gyventojų, joje linksminosi svečiai iš Giliogirio, Daugėdų, Pelaičių, Tverų, Liolių bei Budrikių bendruomenių.
Labardžiuose vykęs susibūrimas rodo, kad ne kiekvienai šventei reikia sugalvoti naują temą. Kartais ji jau seniai laukia – užrašyta istorijos šaltiniuose, išsaugota žmonių pasakojimuose ar pažymėta kukliu ženklu kaimo pakraštyje. Labardžiuose tokiu ženklu tapo senosios kapinaitės ir iki šiol išlikęs koplytstulpis, menantis vyskupo M. K. Valančiaus apsilankymą. Todėl šiemet būtent praeitis buvo pagrindinė kaimo šventės programos autorė, o jos organizatoriai – kaimo bendruomenė „Mūsų Labardžiai“ ir partneris – Rietavo savivaldybės kultūros centro Labardžių filialas.

Projektą iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas

Medijų ir radijo fondas
Kitas įrašas

Be glitimo – be kompromisų: „Porto“ rūpinasi kiekvienu svečiu

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Video rekomendacijos:

Pirmas puslapis

Apie užterštą parko tvenkinį: „Toks jausmas, kad kažkas atvežė ir išpylė“
Nau­ja­sis TRATC-o di­rek­to­rius – To­mas Bie­lins­kas
Žemaičių dailės muziejaus robotai jau pradėjo savo darbą
Socialinio būsto kaina „perspjovė“ rinką

Keliai. Mašinos. Žmonės

Laiminga nelaimė: automobilinė cisterna atsidūrė griovyje
Ekologija nuo 2030 metų bus privaloma
Milašaičiuose – naujas autobusų laukimo paviljonas
Nelaimė Jovaišiškės kaime – žuvo keturratininkas

Nuomonės

Už projekto lėšas nupirkti 5 generatoriai
Ekologija nuo 2030 metų bus privaloma
Derama pagarba garbės piliečiams kainuos daugiau
Plateliai plečia paslaugų ratą: kurortinio miestelio viziją papildo ir odontologo planai

Savas

Į stiklainius keliauja ne tik agurkai. Šis vasariškas receptas nustebins daugumą
„Sau palinkėčiau nebijoti naujovių, drąsiai priimti naują etapą“
Skautų ir ne skautų olimpinėse žaidynėse Smilgiuose – 177 dalyviai!
Vienuoliktokė Emilija: „Studijos užsienyje manęs nevilioja“

Renginiai

Plungės jūrą vėl skrodė „vikingų“ laivai
XXI TARPTAUTINIS MYKOLO OGINSKIO FESTIVALIS. Iš meilės kraštui. Iš pagarbos kultūrai
Kaimo šventės – tiltai tarp kartų ir tradicijų
Miestelio šventė – dar vienas parašytas istorijos puslapis
No Result
View All Result

Laikraštis

Nuomonių ringas

Kas Jums šiuo metu kelia didžiausią nerimą?

Loading ... Loading ...

Orai


Orai Plungėje

Orai


Orai Plungėje 2 savaitėms


  • Balsavimų archyvas
  • Kontaktai
  • Pagrindinis
  • Paskyra
  • Prisijungti
  • Privatumo politika
  • Registracija sėkminga!
  • Reklama
  • Slaptažodžio atstatymas
  • Laikraštis „Plungė” PDF versija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
  • SKAIDRUMO POLITIKA

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Pilkos spalvosPilkos spalvos
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset