Kankino ir kalino dėl 23 eurų

Parašė: Luka SAULIENĖ 2020-01-24

Praėjusią savaitę vieną Plungės rajono gyventoją „pasivijo“ atpildas už nusikaltimą, padarytą prieš dvejus metus. Tądien nuosprendžius svetimo turto pagrobimo ir neteisėto laisvės atėmimo baudžiamojoje byloje išgirdo Artūras Gelvinauskas (g. 1987 m.), Gediminas Milašius (g. 1981 m.) ir Arūnas Kontautas (g. 1975 m.), bet pastariesiems dviem iš jų Temidė buvo gailestinga – byla nutraukta susitaikius.
Mušė, vežiojo bagažinėje
Kaip nurodyta kaltinamajame akte, visi trys vyrai buvo kaltinami tuo, kad 2017 m. lapkričio 25 d. apie 15.50 val. veikdami bendrininkų grupe, būdami apsvaigę nuo alkoholio, turėdami tikslą pagrobti svetimą turtą G. Milašiui priklausančiu automobiliu „VW Passat“ į mišką nusivežė J. K. ir V. M. Mašiną vairavo jos savininkas. Miške A. Gelvinauskas pareikalavo, kad J. K. atiduotų pinigus. Šiam atsisakius, vyras ne juokais įsiuto. Jis pagaliu J. K. daužė per galvą, kojas, kitas kūno vietas. Aptalžęs auką, pagrobė 32 centus, bevertį žiebtuvėlį „Pako“. G. Milašius iš nukentėjusiojo kelnių kišenės ištraukė 20 eurų vertės mobilųjį telefoną „Samsung“ su 3 eurų vertės išankstinio apmokėjimo kortele. Trečias „bendražygis“ – A. Kontautas – buvo pasyvus stebėtojas.
Bandymas pasipelnyti tuo nesibaigė. Bendrininkai liepė sumuštam J. K. lipti į automobilio bagažinę. Nukentėjusysis to daryti nesutiko, tad A. Gelvinauskas, suėmęs už pečių, jį ten įstūmė. Viską matęs V. M., išsigandęs trijulės veiksmų, į bagažinę įlipo pats.
Vyrai nuvažiavo į Žlibinų seniūnijos Kantaučių kaimą. Prie kaimo kultūros centro G. Milašius ir A. Gelvinauskas iš bagažinės išleido V. M. ir liepė jam eiti į parduotuvę nupirkti alaus. Nukentėjusysis, pasinaudojęs proga, nuo pagrobėjų paspruko. Tą patį bandė padaryti ir J. K., tačiau G. Milašius jį sučiupo ir „pavaišino“ smūgiu į veidą. Nugriuvusį vyrą A. Kontautas čiupo už kojų, G. Milašius – už rankų ir vėl paguldė į automobilio bagažinę. J. K. bagažinėje buvo tol, kol pasitaikius progai, kad niekas nemato, pabėgo.
Nuo smūgių lazda J. K. patyrė lengvo laipsnio galvos smegenų sukrėtimą, veido, kairės pilvo pusės, kairio riešo ir dešinės plaštakos sumušimą, veido ir abiejų rankų nubrozdinimą. Vyrui buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas.


Trijulės grobis – vos 23,32 euro.
Du nuo bausmės išsisuko
Byla išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka, nes visi teisiamieji kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi, savo noru atlygino nukentėjusiesiems padarytą žalą ir gydymo išlaidas Valstybinei ligonių kasai. Vyrai teigė, jog tokiam jų poelgiui įtakos turėjo alkoholis. Tiesa, nukentėjusieji teisme patvirtino, jog savo skriaudikams atleido ir priekaištų neturi.
Teismo prašyta kaltinamuosius nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti susitaikius.
Kaip ir minėta, nuosprendis dviem vyrams buvo palankus. G. Milašių teismas nuo baudžiamosios atsakomybės atleido dėl to, kad jis prisipažino kaltu, atsiprašė nukentėjusiųjų, atlygino žalą, susitaikė su nukentėjusiaisiais, dirba, nėra baustas administracine tvarka. Vyras yra sukūręs šeimą, tad, teismo manymu, jis padarė išvadas ir nusikalstamų veikų daugiau nedarys.
Teismas patikėjo ir A. Kontautu.
A. Gelvinauskui už savo veiksmus teks atsakyti. Po aprašomo įvykio vyras vėl nusikalto ir paskirtos bausmės dar neatliko. Jis yra baustas ir administracine tvarka, tačiau baudų nesumokėjęs. Teismo manymu, A. Gelvinauskas nėra linkęs laikytis įstatymų, išvadų iš savo netinkamo elgesio nedaro. Vyrui skirta dveji metai laisvės atėmimo. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka, bausmė trečdaliu sumažėjo – iki vienerių metų keturių mėnesių nelaisvės. Prie šios bausmės pridėta ir ankstesnė, dar neatlikta – 828,52 euro bauda. Bausmės vykdymas (išskyrus baudą – aut. past.) atidėtas dvejiems metams. Visą šį laiką vyras įpareigotas nevartoti psichiką veikiančių medžiagų.

Nukentėjusysis J. K. buvo pareiškęs civilinį ieškinį dėl 60 eurų turtinės ir 1 000 eurų neturtinės žalos atlyginimo. Kadangi nagrinėjant bylą kaltinamieji žalą atlygino, vyras ieškinio atsisakė. Civilinio ieškinio – 142,64 euro gydymo išlaidų atlyginimo – atsisakė ir Šiaulių teritorinė ligonių kasa.
Tiesa, A. Gelvinauskui ir D. Milašiui teks sumokėti Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos turėtas 403 eurų išlaidas teikiant teisinę pagalbą J. K.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,