Kas rikiuojasi eilėn prie rinkėjo „širdies“?

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-07-09

Vyriausioji rinkimų komisija dar balandžio 11-ąją paskelbė: prasideda Seimo rinkimų, vyksiančių spalio 11-ąją, politinė kampanija. Tada tai, kas vyks po pusmečio, mažai kam buvo aktualu, o dabar, kai iki rinkimų beliko trys mėnesiai, jau ne vienas dairosi – už ką gi čia šįkart reikės balsuoti. „Plungės“ žiniomis, šiuo metu eilėn prie rinkėjo „širdies“ rikiuojasi šeši kandidatai. Po lygiai: trys senbuviai ir trys naujokai.
Ką rinkome 2016-aisiais?
Priminsime, jog paskutinįsyk Seimą rinkome prieš ketvertą metų – 2016-aisiais. Tuokart Plungės rinkimų apygardoje kandidatavo septyni vienmandatininkai, Pietų Žemaitijos apygardoje, į kurią pateko Rietavo savivaldybė, – net aštuoni.
Besidomintieji politika turbūt pamena, kad tada Plungės apygardoje pirmajame rinkimų ture aršiausia kova vyko tarp Liberalų sąjūdžio atstovo Jono Varkalio, konservatoriaus Jurgio Razmos ir „valstiečių“ atstovo Andriejaus Stančiko. Kitiems keturiems – socialdemokratui Rimantui Vaitkui, „darbiečiui“ Mindaugui Jurčiui, „tvarkiečiui“ Alvydui Mockui ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovei Sandrai Vičienei – rinkėjai buvo mažiau prielankūs. Antrajame ture laimėjo J. Varkalys, J. Razma ir A. Stančikas į Seimą pateko kaip daugiamandatininkai – pagal partinius sąrašus.
Pietų Žemaitijos apygardoje nuo pat pradžių lyderiavo ir į Seimą pateko „Tvarkos ir teisingumo“ atstovas Remigijus Žemaitaitis.
Ir senbuviai, ir naujokai


Prieš šiuos rinkimus apygardų ribos pakoreguotos: Rietavas grąžintas Plungės apygardai, tad visi kandidatuojantieji įsipareigoja ne tik plungiškiams, bet ir rietaviškiams.
O tų kandidatuojančiųjų, kaip minėjome, – šeši. Tarp jų senbuviai – šiuo metu plungiškiams Seime atstovaujantis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovas J. Varkalys (Seime nuo 2016-ųjų), Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys J. Razma (Seime nuo 1996 m.) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas A. Stančikas (Seime nuo 2016-ųjų).
Bus ir naujų: Lietuvos socialdemokratų partija deleguoja Ramūną Lydį, kurį mes pažįstame kaip Žemaitijos nacionalinio parko direktorių, Darbo partija – Vytautą Mazrimą, dirbantį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamento vyr. veterinarijos gydytoju inspektoriumi, Lietuvos socialdemokratų darbo partija – mažosios bendrijos „Arsos grupė“ savininką ir vadovą Saulių Arlauską.
Kokios nuotaikos?
Taigi panašu, kad partijų nuotaikos – priešrinkiminės. Vienmandatininkai žinomi, rinkimų štabai organizuojami, pinigai, kuriuos galima išleisti politinei kampanijai, skaičiuojami.
Apie tai, kuo šiandien gyvena politinių partijų skyriai, ar pas juos jau „kvepia“ rinkimais, kalbamės su jų lyderiais.
Daina Martišienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Plungės skyriaus viena iš lyderių:

– Nuotaikos tikrai priešrinkiminės. Neseniai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga rinkosi į suvažiavimą, kur ir sprendė su rinkimais susijusius klausimus. Tiesa, mūsų kandidatų sąrašai dar nepatvirtinti, bet jau žinome, kad vienmandatėje apygardoje, kaip ir prieš ketverius metus, varžysis A. Stančikas. Jis bus ir daugiamandatininkų sąraše. Be jo, – dar ir Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas.
Rinkimų laikotarpis visada labai įdomus. Politikams tai – jų darbo įvertinimo metas. Į Andriejų dedame daug vilčių, jo galimybes vertiname teigiamai. O kaip žmonės? Sunku ką prognozuoti. Mes žinome, kiek Andriejus dirbo, kiek pastangų įdėjo, jo užmojai buvo tikrai dideli, daug jis ir nuveikė. Per rinkimus, kad ir kokie jie būtų, sakau: rinkėjas visada teisus. Taip bus ir šįkart.
Asta Beierle Eigirdienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Plungės skyriaus pirmininkė:
– Veiksmo tikrai netrūksta. Partijos kandidatų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąrašas jau išreitinguotas, mūsų atstovas J. Razma jame – aukštoje 11-oje pozicijoje. Kitų plungiškių sąraše nėra. Aš buvau gavusi pasiūlymą, bet jo atsisakiau – mane labiau domina darbas Plungėje.
Kaip žinote, J. Razma Seimo nario mandato sieks ir vienmandatėje Plungės–Rietavo apygardoje. Jo galimybes patekti į Seimą vertiname labai gerai. Jis išties gali didžiuotis savo įdirbiu ir pasiektais rezultatais – yra aktyvus, teikia daug pasiūlymų, iškelia problemas, mato, kas negerai. Jo supratimas politikoje labai vertinamas.
Tadas Šetkauskas, Lietuvos socialdemokratų sąjungos Plungės skyriaus pirmininkas:
– Karantino suvaržymai baigėsi, tad ir kampanija pagaliau įsibėgėja. Rinkimų programa ruošiama, daugiamandatininkų sąrašas dėliojamas, vienmandatininkai patvirtinti. Mes į Seimą deleguojame R. Lydį – aktyvų ir rimtą, nemenką stažą turintį socialdemokratą. Ir jis jau dirba, o visuomenė, manau, pastebi jo veiklą ir pasisakymus viešojoje erdvėje.
Nors iki rinkimų dar trys mėnesiai, judėjimo netrūksta: platiname savo laikraštį, kad ir per atstumą, bet bendraujame su rinkėjais, o ateities planuose – ir gyvi susitikimai. Beje, mūsų vienmandatininkas, žinoma, bus ir bendrame partijos sąraše. Į jį įtraukėme ir dar vieną savo narę – Anastasiją Bojog.
Audrius Klišonis, Lietuvos liberalų sąjūdžio Plungės skyriaus pirmininkas:
– Kiekviena normali partija, vos pasibaigus vieniems rinkimams, pradeda galvoti apie kitus. Taip ir mes – dirbame nuolat. Komanda jau suburta, o jos laukia darbas, susitikimai su rinkėjais, agitacija. Nuotaikos puikios. Ir kaip nebus, kai turime tokį stiprų, anuos rinkimus laimėjusį vienmandatininką J. Varkalį. Jo galimybės – tikrai didelės.

Žinoma, J. Varkalys bus renkamas ir daugiamandatėje apygardoje. Bendruose sąrašuose, be jo, – dar ir mano patarėjas Žydrūnas Purauskis. O aš pats į sąrašą nepanorau. Mano nuomonė tokia: žmonės mane išrinko meru, todėl turiu dirbti ir pateisinti jų pasitikėjimą, o ne apgaudinėti. Negalima sėdėti ant dviejų kėdžių – ir vienas pareigas eiti, ir dėl kitų rinkimuose varžytis.
Vytautas Mazrimas, Darbo partijos Plungės skyriaus pirmininkas:
– Praėjusį šeštadienį įvyko priešrinkiminis partijos suvažiavimas. Jame patvirtinome savo programą, kurią ir mums, ir viešai pristatė pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Ir kandidatų sąrašai jau parengti. Ir daugiamandatininkų, ir vienmandatininkų.
Aš kandidatuosiu vienmandatėje Plungės–Rietavo apygardoje. Esu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamento vyr. veterinarijos gydytojas inspektorius. Pagrindinis mano darbas – su importuota ir eksportuojama produkcija. Esu baigęs tuometinę Lietuvos veterinarijos akademiją, vėliau – Kauno technologijos universitetą. Politikoje aktyviai sukuosi apie dešimtmetį. Ko tikiuosi? Nežinau, bet nuotaikos geros. Viskas priklausys nuo rinkėjų. Jei juos sudomins mūsų partijos programa, jei norės permainų, tikiuosi, rinks mane. Viskas dar prieš akis.
Saulius Arlauskas, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos Plungės skyriaus pirmininkas:
– Prieš savaitę Vilniuje vykusiame partijos tarybos posėdyje patvirtinta daugiau kaip 80 proc. vienmandatininkų. Likusieji bus patvirtinti iki liepos vidurio. Be to, pristatyta partijos rinkimų programa, kurioje – ir per šią kadenciją nuveikti darbai, ir tų darbų tęstinumas, ir planai, kaip padaryti Lietuvą geresnę.
Aš, kaip skyriaus pirmininkas, esu įtrauktas ir į daugiamandatininkų, ir į vienmandatininkų sąrašus. Partijos rinkimų štabe ir Plungės skyriuje vyksta intensyvūs pasiruošimo darbai. Mūsų partija rinkimuose dalyvauja pirmą kartą, tad darbų netrūksta. Po rinkimų tikimės Seime turėti savo frakciją. Partiją į rinkimus ves pirmininkas Gediminas Kirkilas. Atsiradusioje naujoje Pasaulio lietuvių apygardoje kandidatuos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.
Tokios tat nuotaikos Plungės politikos padangėje. Priešrinkiminės. Daugelio – optimistinės. Ar tas optimizmas pasiteisins? Matysim rudenį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,