Komisija parengė išvadas ir deda tašką

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2021-05-05

Praėjusį antradienį ilgai trukusį ir sudėtingą baigė specialioji komisija, tyrusi mero Audriaus Klišonio veiksmus, kuriais jis galimai sulaužė duotą priesaiką. Paskutinysis komisijos darbo akcentas – išvados, kurios jau perduotos Plungės rajono savivaldybės tarybai. Jei ši išvadoms pritars, jos „keliaus“ į Vyriausiąjį administracinį teismą.
Priminsime, jog meras A. Klišonis politinių oponentų nemalonėn pateko dėl to, kad galimai neįvykdė Savivaldybės tarybos pavedimo atlikti tarnybinį patikrinimą Plungės sporto ir rekreacijos centro direktoriaus Alvydo Viršilo atžvilgiu. Įtariant, kad mero sudaryta tarnybinio patikrinimo komisija buvo fiktyvi, kad jis galimai , naudojosi tarnybine padėtimi ir melavo, imtasi veiksmų: dešimt tarybos narių pasirašė teikimą dėl mero nušalinimo nuo pareigų, vėliau buvo sudaryta speciali komisija (pirmininkė – „Vieningos Plungės“ atstovė Vida Bondauskienė), kuri kovo 8-ąją pradėjo tirti pernai metų gruodžio 22 dienos teikime išdėstytus faktus.
Tam, kad patikrintų visus faktus, įvertintų surinktą medžiagą, apklaustų merą A. Klišonį ir kitus susijusius asmenis, prireikė ne vieno posėdžio (apie juos „Plungė“ rašė ne viename straipsnyje). Paskutinieji posėdžiai surengti praėjusią savaitę – pirmadienį ir antradienį.
Pirmadienio posėdis buvo nuotolinis, antradienį – jau gyvas, su slaptu balsavimu dėl to, ar parengtas išvadas teikti Savivaldybės tarybai, ar ne.
Pastarųjų posėdžių metu apsvarstyti dar du mero prašymai. Vienas iš jų – į papildomą apklausą kviesti specialiosios komisijos narius V. Bondauskienę ir Joną Mockūną. Šis prašymas atmestas motyvuojant tuo, kad tokiai apklausai nėra poreikio. Kitame prašyme A. Klišonis išdėstė savo pageidavimą gauti visą komisijos tirtą medžiagą. Šis prašymas buvo tenkintas. Medžiaga merui išsiųsta, o jos – tikrai daug.
„Dar prieš šiuos posėdžius buvo parengtas ir visiems specialiosios komisijos nariams išsiųstas komisijos išvadų projektas. Kiekvienas galėjo teikti savo pastabas, tačiau pateikė tik Tomas Raudys. Posėdžio metu nagrinėjome ir išvadų projektą, ir visas pastabas bei balsuodami sprendėme, į kurias turėtume atsižvelgti, o į kurias ne. Dalį pastabų, kurių iš viso buvo keturiolika, įtraukėme į išvadų projektą“, – sakė komisijos pirmininkė V. Bondauskienė.


Antradienį, jau turėdami pakoreguotas išvadas, komisijos nariai rinkosi į gyvą posėdį, kurio metu dėl išvadų surengtas slaptas balsavimas. Daugumos pritarimu išvadas nuspręsta teikti svarstyti Savivaldybės tarybai. Tiesa, prieš tai jos turės būti aptartos ir komitetuose.
„Gali būti, kad šiuo klausimu bus šaukiamas neeilinis tarybos posėdis, bet gali būti, jog išvadas nagrinėsime gegužės mėnesio komitetų ir tarybos posėdžiuose. Jei taryba jas laimins, išvados, kad meras A. Klišonis galimai sulaužė duotą priesaiką, bus teikiamos Vyriausiajam administraciniam teismui. Teismo sprendimas vėl grįš į tarybą. Jei teismas nuspręs, kad meras priesaiką sulaužė, taryba spręs, ar šalinti jį iš pareigų. Tiesa, tam reikia 3/5 tarybos narių balsų“, – tolesnius žingsnius paaiškino V. Bondauskienė.
Tiesa, kol speciali komisija tyrė mero veiksmus, darbo turėjo ir Etikos komisija – A. Klišonis jai yra apskundęs penkis specialiosios komisijos narius. Motyvas – tarybos nariai, kurie surašė teikimą, negali būti komisijoje, kuri nagrinėja teikime išdėstytus faktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,