„Laimingo skrydžio…“

Parašė: Rita STANČIUKIENĖ 2021-06-04

Neįprastai vėlai šiųmečiams Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientams išaušo Paskutinio skambučio rytas. Taip jau susiklostė aplinkybės – tuo metu, kai paskutinė pamoka vyko kitose šalies gimnazijose, rietaviškiai dvyliktokai buvo saviizoliacijoje. Apie savo pasiruošimą egzaminams ir sparnus, besiskleidžiančius savarankiškam skrydžiui, 73-ioji laida Rietavui pranešė pirmąją vasaros dieną.
Prie brandos egzaminų prileisti visi abiturientai
Antradienio rytą mašinų, papuoštų balionais, iškalbingiausiais užrašais, mokytojų ir mokinių nuotraukomis, eskortas signalizavo Rietavui, kad išaušo neeilinė . Keturiasdešimt jaunuolių kartu su savo klasių auklėtojais Virgilijumi Ruškiu, Ingrida Gedmintaite ir pirmosiomis mokytojomis Birute Butkuviene, Alvina Dirmontiene, Liuda Tamulioniene šventine eisena iš miesto centro patraukė į mokyklą.
Pasitikti su muzika (grojo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų orkestras), abiturientai užrašė ir paleido į dangų savo svajones, o pakviesti gimnazijos direktorės Almos Lengvenienės susėdo į suolus simbolinei paskutinei pamokai.
Laimingo skrydžio dvyliktokams palinkėta vidurdienį prasidėjusioje Paskutinio skambučio šventėje. Mokymo įstaigos vadovė A. Lengvenienė paskelbė džiugią žinią: prie brandos egzaminų prileisti visi abiturientai.
Renginio vedėjai vienuoliktokai Aistė ir Justas negailėjo gražių žodžių į savarankišką gyvenimą išeinantiems vyresniesiems draugams. Sėkmės brandos ir gyvenimo egzaminuose jaunuoliams linkėjo Savivaldybės vadovas Antanas Černeckis. „Kur benueitumėte, kuo bedirbtumėte, gyvenime svarbiausia išlikti dorais, gerais, sąžiningais žmonėmis. Neužmirškite užsukti į Rietavą, kuris visada Jūsų lauks. , išlaikykite gerai egzaminus, įstokite ten, kur svajojate įstoti“, – kalbėjo meras.


„Gyvenimas tik prasideda, tegul jis būna pats laimingiausias ir nuostabiausias“, – įpynė savo palinkėjimus į linkėjimų pynę Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė.
Gimnazijos tėvų komiteto pirmininkė Vitalija Vaičekauskienė perdavė tėvelių dovaną – šokolado plyteles „Būk kietas“ ir įpareigojo dvyliktokus juos išsidalyti ir suvalgyti prieš pirmąjį brandos egzaminą.
„Išlikite ramūs ir prisiminkite, kad džiugina ne tik dideli laimėjimai, bet ir kasdieniai pasiekimai“, – gyvenimo išmintimi su auklėtiniais, linkėdami jiems sėkmės, dalijosi I. Gedmintaitė ir V. Ruškys.
Padėkota pažangiausiems ir aktyviausiems
Būta ne tik daug linkėjimų, bet ir padėkų.
Direktorė padėkos raštais už atsakingą ir kūrybingą darbą gimnazijos taryboje, gimnazijos prezidento valdyboje ir seniūnų taryboje apdovanojo Paulę Katauskaitę, Vygailę Valatkaitę, Aurėją Gailiūtę, Armandą Uselytę, Emiliją Mikutytę.
Patiems aktyviausiems mokyklos savivaldos nariams dėkojo ir gimnazijos prezidentas Simonas Vaičikauskas.

Už gerą mokymąsi visus dvylika metų padėkos raštus A. Lengvenienė įteikė P. Katauskaitei, Agnei Petravičiūtei, Ugnei Petravičiūtei, Skaistei Sabeckaitei, Jomilei Vainiūtei, A. Gailiūtei, A. Uselytei.
L. Rėkašienė padėkos raštais apdovanojo tuos abiturientus, kurie dalyvavo ir puikiai pasirodė mokomųjų dalykų olimpiadose.
Iš tiesų tądien padėkota kiekvienam, kas nebuvo abejingas ir įnešė savo indėlį į bendruomeninį gyvenimą.
Gražus buvo renginys – kupinas prasmingų žodžių, dainų ir šokių, iš kurių pats gražiausias ir labiausiai širdį tėveliams ir mokytojams graudinęs šokių karalius – abiturientų valsas.
Šventė baigėsi, dabar pats metas susikaupti prieš artėjančią egzaminų sesiją. Lauryno Ivinskio gimnazijoje lietuvių kalbos ir literatūros žinias valstybiniu lygiu tikrinsis 31 abiturientas, anglų kalbos – 30, matematikos – 30, geografijos – 14, biologijos – 13 (ir vienas eksternas), istorijos – 11, fizikos – 6, informacinių technologijų – 4 abiturientai, chemijos – 1 eksternas.
Aštuoni jaunuoliai laikys mokyklinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, du jau laikė menų (dailės) brandos egzaminą.
Tveruose paskutinis skambutis aidėjo anksčiau
Tverų gimnazijos dvyliktokai paskutinę pamoką išklausė gegužės 21 dieną. Jų pirmoji mokytoja – Daiva Stankuvienė, auklėtoja – Sigita Plechavičienė. Negausi mokinių skaičiumi 52-oji abiturientų laida – gimnaziją baigia ir egzaminams pasirengė penki jaunieji tveriškiai.
Birželio 7 dieną valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą pasirengę įveikti 4 mokiniai (vienas žinias tikrinsis mokykliniu lygiu). Valstybinį anglų kalbos egzaminą laikys 4, matematikos – 3, biologijos – 2, istorijos – 2, fizikos – 1 abiturientas.
Vienas dvyliktokas jau išlaikė mokyklinį technologijų egzaminą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,