Lietuva laukia Šventojo Tėvo

Parašė:  2018-07-02

Rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje lankysis popiežius Pranciškus. Tai ypatinga žinia, didžiulė Dievo dovana mums, šiais metais švenčiantiems savo valstybingumo šimtmetį.
Popiežiaus apsilankymas – visos Bažnyčios, gyvosios Kristaus bendruomenės įvykis. Todėl, kaip skelbiama Lietuvos Vyskupų Konferencijos pranešime, visi kviečiami būti kūrybingi ir pagal galimybes prisidėti prie vizito rengimo veikdami asmeniškai arba bendruomeniškai tiek parapijose, tiek vyskupijose.
Pasirengimo apaštalinei popiežiaus Pranciškaus kelionei į Lietuvą gairės siūlo penkis pasiruošimo vizitui žingsnius, kuriuos kiekvienas kviečiamas žengti asmeniškai ar su parapijos bendruomene.
Pirmasis žingsnis – Pažink:
Pažink Kristų. Popiežius skelbia ne save, bet liudija Kristų ir iš Jo kylančias gausias malones, todėl, jei esi pakrikštytas, prisimink krikšto pažadus ir pažvelk į jų reikšmę savo gyvenimui, o jei esi nekrikštytas, tiesiog pasidomėk Jėzumi.
Galimos temos: Kas yra Jėzus? Kas yra Dievo gailestingumas? Ką reiškia išganymas? Ar man tai aktualu?


Žingsniai: Perskaityk bent vieną Evangeliją nuo pradžios iki pabaigos. Geriau pažink Jėzaus asmenį, skaitydamas Katekizmo poskyrį „Tikiu Jėzų Kristų, vienatinį Dievo Sūnų“. Perskaityk popiežiaus Pranciškaus katechezes apie gailestingumą. Jaunime, pasinaudok „YouCat“ bei kitomis knygomis.
Pažink popiežių. Popiežius yra šv. Petro, kuriam Kristus patikėjo Bažnyčios raktus, įpėdinis, todėl svarbu pažinti jį ir Bažnyčią kaip tikėjimo bendruomenę.
Galimos temos: Popiežiaus institucija; Jonas Paulius II ir Lietuva; popiežius Pranciškus – asmenybė ir mokymas, nešama žinia.
Žingsniai: Perskaityk bent vieną popiežiaus Pranciškaus dokumentą ar knygą. Surenk piligriminį žygį Jono Pauliaus II keliais Lietuvoje arba jame dalyvauk. Susipažink su tuo, ką kalbėjo popiežius Jonas Paulius II Lietuvoje 1993 m. Ar savo gyvenime įgyvendini Šventojo Tėvo raginimus? Pasidomėk, ko moko Vatikano II Susirinkimas apie Bažnyčią ir jos reikšmę šiandieniniame pasaulyje.
Pažink viltį. Popiežiaus vizito į Lietuvą šūkis skelbia: „Kristus – mūsų viltis.“
Galimos temos: Kas yra viltis? Kokia didžiausia neviltis šiandien tyko? Ar įmanoma įvardyti jos priežastis? Kaip džiaugtis viltimi?
Žingsniai: Skaityk popiežiaus Pranciškaus katechezes apie krikščioniškąją viltį. Apmąstyk bent po vieną katechezę per savaitę. Skaityk popiežiaus Benedikto XVI encikliką apie krikščioniškąją viltį „Spe Salvi“.
Su šiomis gairėmis toliau supažindinsime kituose „Katalikų šviesos“ puslapiuose. Plungės bažnyčios zakristijoje jau galime registruotis kelionėms į susitikimus su Šventuoju Tėvu: rugsėjo 22 d. – į jaunimo (dalyviai – nuo 14 iki 35 metų amžiaus) susitikimą Vilniuje, 23 d. – į susitikimą Kaune.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,