Lietuva laukia Šventojo Tėvo
Rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje lankysis popiežius Pranciškus. Tai ypatinga žinia, didžiulė Dievo dovana mums, šiais metais švenčiantiems savo valstybingumo šimtmetį.
Popiežiaus apsilankymas – visos Bažnyčios, gyvosios Kristaus bendruomenės įvykis. Todėl, kaip skelbiama Lietuvos Vyskupų Konferencijos pranešime, visi kviečiami būti kūrybingi ir pagal galimybes prisidėti prie vizito rengimo veikdami asmeniškai arba bendruomeniškai tiek parapijose, tiek vyskupijose.
Pasirengimo apaštalinei popiežiaus Pranciškaus kelionei į Lietuvą gairės siūlo penkis pasiruošimo vizitui žingsnius, kuriuos kiekvienas kviečiamas žengti asmeniškai ar su parapijos bendruomene.
Pirmasis žingsnis – Pažink:
Pažink Kristų. Popiežius skelbia ne save, bet liudija Kristų ir iš Jo kylančias gausias malones, todėl, jei esi pakrikštytas, prisimink krikšto pažadus ir pažvelk į jų reikšmę savo gyvenimui, o jei esi nekrikštytas, tiesiog pasidomėk Jėzumi.
Galimos temos: Kas yra Jėzus? Kas yra Dievo gailestingumas? Ką reiškia išganymas? Ar man tai aktualu?
Žingsniai: Perskaityk bent vieną Evangeliją nuo pradžios iki pabaigos. Geriau pažink Jėzaus asmenį, skaitydamas Katekizmo poskyrį „Tikiu Jėzų Kristų, vienatinį Dievo Sūnų“. Perskaityk popiežiaus Pranciškaus katechezes apie gailestingumą. Jaunime, pasinaudok „YouCat“ bei kitomis knygomis.
Pažink popiežių. Popiežius yra šv. Petro, kuriam Kristus patikėjo Bažnyčios raktus, įpėdinis, todėl svarbu pažinti jį ir Bažnyčią kaip tikėjimo bendruomenę.
Galimos temos: Popiežiaus institucija; Jonas Paulius II ir Lietuva; popiežius Pranciškus – asmenybė ir mokymas, nešama žinia.
Žingsniai: Perskaityk bent vieną popiežiaus Pranciškaus dokumentą ar knygą. Surenk piligriminį žygį Jono Pauliaus II keliais Lietuvoje arba jame dalyvauk. Susipažink su tuo, ką kalbėjo popiežius Jonas Paulius II Lietuvoje 1993 m. Ar savo gyvenime įgyvendini Šventojo Tėvo raginimus? Pasidomėk, ko moko Vatikano II Susirinkimas apie Bažnyčią ir jos reikšmę šiandieniniame pasaulyje.
Pažink viltį. Popiežiaus vizito į Lietuvą šūkis skelbia: „Kristus – mūsų viltis.“
Galimos temos: Kas yra viltis? Kokia didžiausia neviltis šiandien tyko? Ar įmanoma įvardyti jos priežastis? Kaip džiaugtis viltimi?
Žingsniai: Skaityk popiežiaus Pranciškaus katechezes apie krikščioniškąją viltį. Apmąstyk bent po vieną katechezę per savaitę. Skaityk popiežiaus Benedikto XVI encikliką apie krikščioniškąją viltį „Spe Salvi“.
Su šiomis gairėmis toliau supažindinsime kituose „Katalikų šviesos“ puslapiuose. Plungės bažnyčios zakristijoje jau galime registruotis kelionėms į susitikimus su Šventuoju Tėvu: rugsėjo 22 d. – į jaunimo (dalyviai – nuo 14 iki 35 metų amžiaus) susitikimą Vilniuje, 23 d. – į susitikimą Kaune.
- Metų pabaiga: 3 žuvę, 5 sužeisti, tarp jų ir mažametis
- Greita ir patogu – su „Plungės taksi“ mobiliąja programėle
- „Inesoje“ – ir burnos higienos paslauga
- Kokia medžioklės ateitis?
- Kokie buvo 2020-ieji metai?
- Kokiu tikslu menkinama medžioklė?
- Paskutinis rudens mėnuo: 5 nukentėjusieji
- Įsigyti automobilį išsimokėtinai Plungėje – misija įmanoma
- Spalį sužaloti 3 vyrai ir 2 moterys, žuvo ant kelio gulėjęs žmogus
- Bamperiai remontuojami ir Plungėje
- Į medžioklę – su tėčio šautuvu
- Kur važiuoti – medžioti ar žvejoti?
- Naujas medžioklės sezonas – su kaukėmis
- Viena gražiausių Žemaitijos nacionalinio parko vietų
- Pakalniškynėje – tautodailininkų stovykla
- Švente tapusios šaudymo varžybos
- Neeilinė sėkmė
- Plungės šauliai – šaunuoliai!
- Rugpjūtis: žuvo dvi moterys
- Variklio remontuoti nebereikia važiuoti į kitą miestą
Bausti negalima pasigailėti. Kur dėti kablelį? Dabar jis nuolat dedamas po pirmuoju žodžiu. Ir baudžiama – […]
Visus praėjusius metus Žlibinai turėjo teisę vadintis Lietuvos mažąja kultūros sostine. Didžiulė garbė, dar didesnė atsakomybė […]
Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.