Telšių vyskupo vizitacijos ir tituliniai atlaidai parapijose

Parašė:  2018-07-02

Praėjusį sekmadienį, birželio 24-ąją, Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijoje vyko Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo kanoninė vizitacija ir Šv. Jono Krikštytojo tituliniai atlaidai. Per dvejas šv. Mišias (10 ir 12 val.) teiktas ir Sutvirtinimo sakramentas. Jų metu mūsų didžiulėje bažnyčioje vos tilpo tikintieji. „Kaip per Velykas“, – džiaugėsi susirinkusieji į atlaidų šventę ir atėję pasveikinti 176 jaunų žmonių, priėmusių tikėjimo brandos sakramentą. Šv. Mišių liturgijai vadovavo ir Sutvirtinimo sakramentą teikė vyskupas K. Kėvalas.
Mūsų parapija pavadinta šventojo, kuriam tenka ypatinga vieta išganymo istorijoje, vardu. Bažnyčia paprastai mini savo šventųjų „gimimo dangui“, t. y. mirties, dieną. Yra tik dvi išimtys, kai švenčiama šventųjų gimimo iškilmė: Švč. Mergelės Marijos (rugsėjo 8 d.) ir šv. Jono Krikštytojo (birželio 24 d.). Jonas gimė šešiais mėnesiais anksčiau už Kristų, pirmas pradėjo mokyti tautą, tapo Kristaus pirmtaku paaukodamas gyvybę. Jo gimimas pranašavo ir parengė Jėzaus gimimą.
Homilijoje kreipdamasis į jaunus žmones, ką tik priėmusius Sutvirtinimo sakramentą, ganytojas priminė pirmąjį tos dienos šv. Mišių skaitinį iš Izaijo knygos, iliustruojantį tai, ką vadiname Dievo Apvaizda, pasakojantį, kaip Viešpats pašaukė kenčiantį Jahvės tarną, kai jis dar buvo motinos įsčiose. Iš antrojo, Luko Evangelijos, skaitinio matome, kaip ši pranašystė tinka Jonui Krikštytojui. „Kaip Jonas Krikštytojas yra jungiamasis tiltas tarp Senojo ir Naujojo Testamentų – didžiausias ir paskutinis Senojo Testamento pranašas ir Naujojo Testamento liudytojas, taip ir jūs esate tas tiltas, jungiantis pirmojo Lietuvos valstybingumo šimtmečio pabaigą ir antrojo pradžią, todėl galite daug padaryti, daug ką pakeisti. Kaip Jonas Krikštytojas kvietė žmones taisyti kelią ateinančiam Mesijui, ištiesinti Jam takus, taip ir jūs tieskite kelius ateities Lietuvai, būkite stiprūs ir drąsūs savo tikėjimo kelyje, savo darbais, žodžiais ir gyvenimu liudykite Kristų, kuris, kaip skelbė Jonas Krikštytojas, yra pasaulio šviesa ir tiesa. Linkiu, kad ši dovana jumyse atsiskleistų“, – sakė vyskupas.
Po 12 val. šv. Mišių į agapę atstatomoje parapijos salėje buvo pakviesti rajono valdžios atstovai, Seimo nariai, parapijos pastoracinės tarybos nariai, mokyklų vadovai. Klebonas kun. Julius Meškauskas pakviestuosius svečius supažindino su parapijos namuose vykstančių statybos darbų eiga, pavedžiojo po cokolinį aukštą, kuriame jau įrengtos šildomosios grindys.
Birželio 30-ąją Telšių vyskupo kanoninė vizitacija vyks Stalgėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijoje, kartu bus minimas ir parapijos šimtmetis.
Prieš šimtą metų Stalgo kaimo ūkininkai Petras ir Petronėlė Stoniai skyrė 15 ha žemės ir ant jos Plungės klebonas kanauninkas Povilas Pukys pastatydino medinę bažnyčią. Maldos namų pamatai buvo pašventinti 1918 metų birželio 29-ąją, Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus dieną. Į juos įmūrytas dokumentas, informuojantis, kad 1918 metais buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,