„Matau daug galimybių, kurias norisi įgyvendinti“

Parašė: Kalbino Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-11-26

Prieš porą mėnesių Platelių seniūnijos vadovu pradėjo dirbti Robertas Šimkus. Apie tai, su kokiais iššūkiais susidūrė, kokie pokyčiai laukia seniūnijos, ir kalbamės su naujuoju seniūnu.
– Trumpai papasakokite apie save. Kur gimėte, augote, kokius mokslus baigėte, kur dirbote anksčiau?
– Esu tikras žemaitis, plungiškis, čia gimęs ir augęs. 2006 metais baigiau Plungės „Saulės“ gimnaziją. Paskui – kultūrinės veiklos vadybos bakalauro studijos Klaipėdos kolegijoje ir kino vadybos magistro studijos Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dirbti pradėjau dar studijų metais. Aštuonerius metus dirbau Vilniuje esančiame „Vichy“ vandens pramogų parke programos vadovu ir tvarkiau rinkodaros reikalus. Gyvendami Vilniuje su žmona dažną savaitgalį važiuodavome į Žemaitiją, į Platelius, ir vis pasvarstydavome apie galimybę grįžti čia gyventi, tad gimus vaikui ilgai nedvejojome – parvykome. Gyvenant čia teko dirbti Žemaitijos nacionaliniame parke prie vieno iš tarptautinių projektų ir LHM įmonių grupėje projektų vadovu.
– Kokios sąsajos su Plateliais?
– Kaip ir kiekvienas plungiškis (ir ne tik), Platelius dar nuo vaikystės atsimenu kaip vietą su dideliu, švariu ežeru. Tačiau tikroji meilė šiam kraštui atsirado sutikus plateliškę Mortą, kuri tapo mano žmona. Už tai, kad gyvenu čia, reikėtų dėkoti būtent jai.
– Kodėl nusprendėte dalyvauti konkurse ir siekti Platelių seniūno posto?


– Platelių seniūnija – išskirtinė teritorija, turinti savitą gamtą ir nuostabius, legendomis apipintus ežerus. Čia gyvena ir kuria žemaičių kultūrai atsidavę žmonės, čia važiuoja turistai iš viso pasaulio pasigrožėti tikrąja Žemaitija. Reikia nepamiršti, kad Plateliuose gyveno grafai Šuazeliai, palikę ryškų pėdsaką šiose apylinkėse. Tai kraštas, turintis didžiulį potencialą, kurį reikia išnaudoti, kad būtų ne tik patogu ir įdomu atostogauti, bet ir gyventi arčiau tikros gamtos. Matau daug galimybių, kurias norisi įgyvendinti.
– Kokie buvo pirmieji darbai pradėjus eiti naujas pareigas?
– Seniūno darbas apima platų spektrą kasdieninių veiklų. Kadangi šios pareigos man visiškai naujos, teko ir tenka su kai kuriais dalykais susidurti pirmą kartą, bet dėka kolegų seniūnijoje, kitų seniūnijų vadovų ir Savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie atsako į iškilusius klausimus ir pataria, sunkumų nekyla. Išskirti kokius nors nuveiktus darbus dar per anksti, didieji darbai laukia ateityje.
– Praėjo du mėnesiai. Ar taip įsivaizdavote seniūno darbą?
– Ruošiantis konkursui Platelių seniūno pareigoms, teko nemažai skaityti ir gilintis į įvairius su seniūnijos veikla susijusius įstatymus. Be to, seniūno funkcijos taip pat yra aiškiai apibrėžtos įstatymu, tad jokių netikėtumų nebuvo. Beje, seniūno darbas labiau dinamiškas, nei gali pasirodyti iš pradžių.
– Sakoma, kad nauja šluota naujai šluoja. Ar laukia kokios permainos Platelių?
– Plateliuose pokyčiai vyksta jau kuris laikas. Geras to pavyzdys – sutvarkyta miestelio aikštė. O veikti čia tikrai dar yra ką, juolab kad seniūnijoje yra keletas didesnių kaimų, kuriuose būtina gerinti kelių būklę, šalinti gatvių apšvietimo problemas, reikia šiuos kaimus tvarkyti ir gražinti. Taip pat yra nemažai erdvių, kurias sutvarkius būtų galima išnaudoti gyventojų laisvalaikio poreikiams tenkinti. Džiugu, kad po truputį atvyksta ar grįžta jaunų šeimų, kurios ne tik atstato senas sodybas ir gerina bendrą miestelio ir kaimų vaizdą, bet ir gyvena aktyvų gyvenimą.

– Kokias problemas įvardytume kaip seniūnijos skaudulius? Kaip juos planuojate „gydyti“?
– Seniūnijos veiklą reikėtų vertinti iš dviejų perspektyvų: čia nuolatos gyvenančių žmonių ir atvykstančių poilsiautojų, taigi ir problemos skirtingos. Gyventojų bėdos ir rūpesčiai turbūt panašūs kaip ir kitose seniūnijose: žmonės nori geresnių kelių, apšviestų gatvių, švarios, tvarkingos aplinkos, sporto aikštelių, kad būtų patogu ir malonu gyventi. Atvykstantiems poilsiautojams reikia patogios išplėtotos infrastruktūros, automobilių stovėjimo aikštelių, tvarkingų maudymosi vietų, kultūrinės, pramoginės, sportinės veiklos.
Pastebėjau, kad gyventojams truputį trūksta žinių apie tai, kas vyksta seniūnijos teritorijoje, dalijimosi aktualia informacija, kad patys galėtų užduoti klausimus, pareikšti savo nuomonę. Stengiantis išspręsti ar bent jau sumažinti šią problemą buvo sukurtas Platelių seniūnijos socialinis puslapis, kuriame stengiamasi įdėti naujausią ir aktualiausią informaciją. Džiugina, kad žmonės gana aktyviai į tai įsitraukė.
– Koks būtų Jūsų palinkėjimas seniūnijos gyventojams?
– Noriu visus paraginti drąsiau kalbėti apie tai, kas jiems aktualu, su kokiomis bėdomis susiduria. Žinoma, seniūnija ne visada ir ne visais klausimais gali padėti, bet sprendimų visuomet galima ieškoti ir rasti.
– Ačiū už pokalbį ir sėkmės darbuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,