Medžioklėje tu ateini į Dievo kūriniją

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-11-05

Po rudens darbų kaimo žmogui reikia atsikvėpti. O tai padaryti geriausia klausantis širdį paglostančių liaudies muzikos garsų. Tokią išvadą padarė Stalgėnų kaimo kapela „Sodžius“ su savo vadove Vilija Razmiene. Jų iniciatyva praėjusį šeštadienį Stalgėnų kultūros namuose vyko liaudies muzikos kapelų šventė „Grok, armonika, grok“.
Kapelų šventė Stalgėnuose surengta antrą kartą. „Nukasus bulves, rudeniui vis labiau įsigalint, kas belieka kaimo žmogui, jei ne pasilinksminimas kaimo vakaronėje, kur galima pasiklausyti trankios muzikos, palinguoti, o gal ir pašokti – pasilinksminti iš visos širdies“, – sveikindama į Stalgėnų kultūros namų salę gausiai susirinkusius žmones, sakė V. Razmienė.
Nors tokia šventė susiburti pakvietė tik antrą kartą, tikima, jog pamažu ji taps itin populiariu ir vietinių žmonių laukiamu renginiu. „Juk muzika – geriausia paguoda, jai nereikia žodžių, jai reikia – žmonių“, – akcentavo šventės vedėjai. O žmonių, kaip minėta, tą spalio šeštadienį Stalgėnuose netrūko.
Be didesnių kalbų į sceną netruko žengti šventės šeimininkai – Stalgėnų kaimo kapela „Sodžius“.
Ši kapela, susibūrusi prieš devynerius metus, Stalgėnuose gyvuoja jau trejus metus. „Sodžiaus“ nariai – muziką mylintys žmonės. Nors muzikinio išsilavinimo jie neturi, tačiau, kaip pastebėjo V. Razmienė, tai netrukdo nei groti, nei dainuoti drauge. Kolektyvas aktyviai koncertuoja ne tik savo rajone, bet ir Rietavo, Skuodo, Mažeikių, Kretingos savivaldybėse. Šiais metais koncertuota ir Latvijoje. Per metus „Sodžius“ surengia apie 16 koncertų.
Šeimininkus scenoje keitė patys artimiausi „Sodžiaus“ draugai – „Sosiedai“ iš Žemaičių Kalvarijos (vadovė Irena Taujienė). Nuo 2010 metų gyvuojanti liaudies muzikos kapela yra nuolatinė savo miestelio švenčių, vakaronių dalyvė, aktyviai pasirodo ir kaimyninių miestelių, kaimų renginiuose.


Ovacijų žiūrovai negailėjo ir svečiams. Jų sulaukta ne tik iš kitų rajonų, bet ir iš Latvijos. „Kur kitur, jei ne grodami įvairiose šventėse, mes vienas kitą pažįstame, o susipažinus norisi užsimezgusią draugystę puoselėti?“ – kaip svečiai gavo kvietimus atvykti į kapelų šventę „Grok, armonika, grok“, komentavo V. Razmienė.
Taigi Stalgėnuose sulaukta Skuodo rajono Rukų kaimo liaudies muzikos kapelos „Gaspadoriai“ (vadovas Gintautas Petrauskas), taip pat Raseinių rajono Kalnujų kaimo kapelos „Kalnuja“ (vadovas Kęstutis Klikna). Abu kolektyvai – daugkartiniai varžytuvių „Grok, Jurgeli“ dalyviai. Kolektyvų pasirodymai Stalgėnuose abejingų nepaliko.
Ypač pasidžiaugta, jog į renginį atvyko kaimyninės Latvijos kolektyvai „Rotas muzikanti“ ir „Rūvenas aure“. Jiems vadovauja Valdis Meijers. Netoli Estijos sienos gyvenantys latviai dėkojo „Sodžiui“ už kvietimą dalyvauti Stalgėnų kapelų šventėje, už tai grojo „iš dūšios“, žadėjo čia atvykti dar ne kartą.
V. Razmienė su kolegomis dėkojo visiems dalyvavusiems šventėje, kolektyvų vadovams įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanėles, bet, svarbiausia, sutarta, jog visi susitiks ir kitą rudenį, kai vėl pakvies „Grok, armonika, grok“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,