Merui – grėsmė netekti posto?

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-12-30

Prieš šešerius metus Plungės rajono savivaldybės politikos fronte atmosfera įkaito tiek, kad savo posto neteko tuometinis meras Albinas Klimas. Jo vietą užėmė dabar rajonui vadovaujantis Audrius Klišonis. Ko gero, niekas net nepagalvojo, kad vieną dieną grėsmė netekti posto iškils ir jam. Žinia apie teikimą pradėti mero įgaliojimų netekimo procedūrą kaip perkūnas iš giedro dangaus driokstelėjo paskutiniame šių metų Savivaldybės tarybos posėdyje.
Pažadai
Teikimą, kuriame remiantis Vietos savivaldos įstatymu A. Klišonis „kaltinamas“ priesaikos sulaužymu, politikams perskaitė tarybos narys Robertas Endrikas.
Istorija prasidėjo šių metų rugsėjo 23-iąją, kai Plungės sporto ir rekreacijos centro (SRC) direktorius Alvydas Viršilas socialinio tinklo „Facebook“ asmeninėje paskyroje pasisakė apie Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus rengiamą apklausą dėl krepšinio ateities SRC. Rugsėjo 24 dieną sušauktame Savivaldybės tarybos posėdyje tarybos nariai merą įpareigojo inicijuoti tarnybinį patikrinimą, sudaryti komisiją, kuri įvertintų A. Viršilo veiksmus socialiniame tinkle, nes, jų nuomone, direktorius galimai pažeidė etikos normas. Spalio 19-ąją Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu pirmininkė Vida Bondauskienė mero paklausė apie atliktą tyrimą. A. Klišonis atsakė, kad jis peržiūri gautą informaciją ir ją apibendrinęs paviešins. Tačiau informacija paviešinta nebuvo. Spalio 29 dieną tarybos posėdyje merui buvo priminta apie jo pažadą. A. Klišonis vėl pažadėjo informaciją suderinti su Savivaldybės teisininku ir tą pačią dieną paviešinti Savivaldybės tinklalapyje, bet… ir vėl tyla. Lapkričio 26-ąją tarybos posėdyje mero dar kartą klausta apie atliktą tyrimą. Savivaldybės vadovas atsakė, jog komisija savo darbą atliko ir kriminalo A. Viršilo veiksmuose neaptiko. Tyrimo medžiagą tarybos nariams pažadėjo išsiųsti elektroniniu paštu.
Istorija tęsiasi
Tačiau istorija tuo nesibaigė. Gruodžio 7 dieną tarybos narys Jonas Mockūnas telefono pokalbio metu, o kitą dieną SMS žinute paprašė A. Klišonio vis dėlto atsiųsti komisijos tyrimo medžiagą. Nesulaukęs dokumentų gruodžio 10-ąją J. Mockūnas į merą kreipėsi raštu ir paprašė pateikti informaciją, kokie buvo komisijos nariai, kokie atlikti darbai, kokie SRC direktoriaus veiksmai buvo vertinami, kokios išvados padarytos ir ar A. Viršilas gali toliau eiti direktoriaus pareigas. Kitą dieną iš mero sekretorės tarybos narys gavo spalio 14 ir 16 d. raštus: susitikimo protokolą ir išvadą, kurioje nurodoma, kad spalio 1 d. mero potvarkiu buvo sudaryta komisija, kuri iki spalio 13 d. turėjo pateikti išvadas, tačiau iki nurodyto laiko jos nebuvo gautos. Išvadoje, kurią pasirašė meras, teigiama, jog SRC direktoriaus veiksmai socialiniame tinkle nepadarė žalos įstaigos veiklai. Gruodžio 15 d. J. Mockūnas pakartotinai kreipėsi į Savivaldybės administraciją su klausimu, kada anksčiau minėti raštai buvo įkelti į dokumentų valdymo sistemą „Contora“. Kitą dieną politikas gavo atsakymą, kad abu dokumentai buvo įkelti gruodžio 11-ąją. Tarybos nariui buvo atsiųstas ir dokumentų operacijų žurnalo nuorašas, kuriame matyti, kad susitikimo protokolo pasirašymo data iš gruodžio 11-osios pakeista į spalio 14-ąją.


„Nuodėmės“
Visa tai, kaip minima teikime, perša nuomonę, kad meras A. Klišonis neįvykdė tarybos įpareigojimo ištirti A. Viršilo elgesį. Esą komisija buvo sudaryta fiktyviai, o SRC direktoriaus veiksmų tyrimą imituojantys dokumentai suklastoti (dokumentų parengimo data laikoma jų užregistravimo diena – aut. past.). Akcentuota ir tai, kad dokumentų klastojimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Be to, paminėta, jog A. Viršilas ir A. Klišonis priklauso tai pačiai partijai – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui.
Dokumentą pasirašiusieji įsitikinę, jog A. Klišonis mero priesaiką sulaužė tuo, kad neva ignoravo ir neįvykdė tarybos pavedimo, neįvykdė Vietos savivaldos įstatyme numatytos pareigos kontroliuoti Savivaldybės įstaigų vadovų veiklą, fiktyvia ir atgaline data parengė susitikimo protokolą, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, naudojosi tarnybine padėtimi spausdamas pavaldžius darbuotojus parengti ir sukelti dokumentus į „Contorą“ atgaline data, taip pat galimai padarė nusikalstamą veiką pagal Baudžiamojo kodekso 300 straipsnį (dokumentų klastojimas).
Visu tuo remiantis ir prašoma pradėti mero A. Klišonio įgaliojimų netekimo procedūrą, sudarant komisiją pateiktiems faktams ištirti. Kaip sakė R. Endrikas, nuo teikimo paviešinimo dienos per mėnesį turėtų įvykti tarybos posėdis, kuriame būtų suformuota komisija tolesniems procesiniams veiksmams atlikti. „Manau, kad meras nerodys iniciatyvos tą posėdį surengti. Tad, ko gero, reikės pasinaudoti reglamente numatyta teise ir posėdį surengti daugumai“, – užbaigė politikas.
„Ačiū už Kalėdų dovaną. Iš tiesų noriu pasakyti, kad visoje šioje diskusijoje apie krepšinį, kuri vyko „Facebook’e“, dalyvavo trys Savivaldybės tarybos nariai, kurie yra pasirašę šį dokumentą. Tai R. Endrikas, J. Mockūnas ir Rimas Dužinskas. Manau, kad tai pasako pakankamai daug“, – teikimą pakomentavo meras.
Vėliau „Plungei“ A. Klišonis kalbėjo: „Manau, kad tas burbulas greitai subliūkš. Greičiausiai čia yra „Vieningos Plungės“ noras nukreipti dėmesį kita linkme. Prieš tai vykusiame posėdyje aš papriekaištavau, kad šiais metais nepanaudota bene 1,2 mln. eurų. Tokio atvejo dar nėra buvę. Tad norėdami išsisukti ir nuėjo ta linkme. Elementaru, kad dėl COVID-19 komisija nebuvo susirinkusi. Todėl aš pats išsikviečiau A. Viršilą, kad išsiaiškinčiau situaciją. Iki tol nebuvau matęs minėtos informacijos „Facebook’e“, todėl turėjau ją pasižiūrėti. Ir ten aiškiai matyti, kad visą triukšmą kėlė vieno iš trenerių artimasis ir R. Endrikas. Tad, galima sakyti, patys sukėlė gaisrą, patys puolė jį gesinti.“
Paklaustas, kaip vertina teikimo „gimimą“, ar nesijaučia kažkiek kaltas, meras atsakė: „Jei gaisro nėra ir pasakai, kad jo nėra, – lieki kaltas. Juokinga.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Mindaugas parašė:

    As politikoje visiskai nesigaudau,bet su situo puikiu zmogum teko pabendrauti per zveju varzybas,ir jo darbai manau sneka uz save,labai gerbiu musu mera ir linkiu jam kuo didesnes sveikatos ir sekmes ateities planuose

  2. r parašė:

    Skystai cia Vieninga Plunge pasirode, labai skystai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,