Metų muziejininkė – Jolanta Skurdauskienė

Parašė: Pagal Lietuvos muziejų asociacijos informaciją parengė Daiva GERIKIENĖ 2020-05-22

Ši savaitė prasidėjo džiugia naujiena: Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) valdyba 2019 metų muziejininko vardą suteikė ir premiją skyrė Plungės Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotojai dr. Jolantai Skurdauskienei.
Siekdama įvertinti geriausiuosius, LMA 2004-aisiais įsteigė Metų muziejininko vardo nominaciją ir premiją, kurios kasmet Tarptautinės muziejų dienos, gegužės 18-osios, išvakarėse skiriamos vienam labiausiai pasižymėjusiam šalies muziejininkui. Apdovanojimas įteikiamas už Lietuvos muziejininkystės plėtrą, muziejų veiklos aktualinimą, reikšmingų ir unikalių eksponatų kaupimą, saugojimą, restauravimą ir tyrimą, materialinių, dvasinių ir gamtos vertybių eksponavimą, populiarinimą ir kt.
Šiemet, kaip minėta, Metų muziejininko vardas atiteko plungiškei J. Skurdauskienei.
Žemaičių dailės muziejuje kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose J. Skurdauskienė dirba nuo 1996 metų. Jos profesinis kelias muziejininkystės srityje kryptingas ir nuoseklus. Per beveik ketvirtį amžiaus veiklos sukaupta didelė paveldo saugojimo, tyrimų ir sklaidos patirtis, o tarptautiniai projektai, seminarai, konferencijos, parodos, leidiniai yra aktualūs ne tik Žemaitijos regionui, visos Lietuvos kultūrai, bet ir tarptautinei bendruomenei.
Plungiškės muziejininkės profesinė ir akademinė veikla populiarinant paveldą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis apima platų spektrą, o jos nuveiktų darbų sąrašas įspūdingas. Paminėtini itin reikšmingi projektai „Žemaičių dailės muziejaus – Kunigaikščio M. Oginskio rūmų ekspozicijos atnaujinimas, I dalis“, „M. M. Oginskio rūmų, paskutinės rezidencijos, ekspozicijos atidarymas. Skirta M. K. Oginskio 250-osioms gimimo metinėms“, „Kunigaikščių Oginskių dokumentinis paveldas“ ir kt.
Žemaitijos dvarų, kultūros, meno palikimo išsaugojimo ir populiarinimo temą J. Skurdauskienė įgyvendino projektuose „Vertybių transformacijos Baltijos regiono rytinėje pakrantėje brandžiaisiais viduriniais ir ankstyvaisiais naujaisiais amžiais“ (Žemaitijos dvarų tyrimas), organizuotuose moksliniuose seminaruose „Dvarų paveldas Lietuvoje ir Lenkijoje. Visuomenės vaidmuo: problemos ir iššūkiai“, „Istorinių parkų ir sodų paveldas: atgaivinimas, pritaikymas ir priežiūra“, tarptautinėse parodose ir kt.


Muziejininkė prasmingai prisideda prie tęstinės išeivijos dailės populiarinimo programos vykdymo: nuo 2003-iųjų kas ketveri metai Žemaičių dailės muziejuje rengiamos pasaulio žemaičių dailės parodos, leidžiami katalogai, organizuojamos konferencijos, reikšmingai praturtinama nacionalinės dailės istorija. Kitą svarbią plungiškės veiklos sritį iliustruoja projektas „Žemaitijos žydų paveldas: pažinti, patirti, integruoti“, dirbtuvės „Beit almin – amžinybės namai. Ką pasakojo žydų paminkliniai akmenys Senamiesčio mokyklos kieme“, žydų kalbos ir kulinarijos dirbtuvės „Mame lošn: prisiminimus saugančios jidiš kalbos skambesys“, „Žydų virtuvės skoniai“ ir kt.
J. Skurdauskienė aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūros ir muziejų bendruomenės gyvenime. Ji yra LMA Rinkinių ir mokslinių tyrimų sekcijos valdybos pirmininkė, Regioninės Žemaitijos etninės kultūros globos tarybos, apdovanojimo „Už nuopelnus Žemaitijai“ vertinimo tarybos ir Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos tarybos narė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,