• Reklama
  • Kontaktai
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
  • SKAIDRUMO POLITIKA
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
  • SKAIDRUMO POLITIKA
No Result
View All Result
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
No Result
View All Result

Mokykloje – seksualinio priekabiavimo skandalas?

Parašė: Daiva GERIKIENĖ
redaktorius
26 spalio, 2022
Švietimas, Socialiniai reikalai, Kitos aktualijos, Pirmas puslapis, Pirmas puslapis, Kitos naujienos
0
0
VIEWS
Pasidalink

Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla pastarąją savaitę išgyvena sudėtingą laikotarpį: šioje įstaigoje dirbantis vienas kūno kultūros mokytojas sulaukė kaltinimo dėl seksualinio priekabiavimo mokinių atžvilgiu. Kas konkrečiai įvyko, dar aiškinamasi, galimai taip elgęsis pedagogas šiuo metu nušalintas nuo pamokų. Tačiau panašu, kad vien tik mokykloje pradėtu vidiniu tyrimu istorija nesibaigs: apie įvykį informuoti vaiko teisių apsaugos specialistai. Pastarieji jau kreipėsi į Plungės rajono policijos komisariatą, kur bus sprendžiama, ar pradėti ikiteisminį tyrimą.


Atliekamas vidinis tyrimas
„Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas patvirtino, kad buvo gautas mokinių skundas dėl nederamo pedagogo elgesio. Vadovas rašto turinio nedetalizavo, tačiau neneigė, jog skundą pasirašė 5–10 klasių mokinės, kurių „tikrai yra ne viena ir ne dvi“.
S. Ivanauskas sakė, kad vos tik gavus skundą mokykloje buvo inicijuotas vidinis patikrinimas, o mokytojui, kurio pečius užgulė sunkūs kaltinimai, nebeleista vesti pamokų. Tiesa, nušalinimo pagrindas – šiurkštus darbo drausmės pažeidimas, susijęs su pedagogo darbo etika. Ar mokytojas galimai įtariamas seksualiniu priekabiavimu prie savo mokinių, direktorius, kaip minėta, neįvardijo, tačiau, redakcijos turimais duomenimis, mokinės savo skundą motyvavo tuo, kad kūno kultūros mokytojas per pamokas liepdavo daryti pratimus, kurių metu jos jausdavosi nesmagiai, sulaukdavo dviprasmiškų mokytojo replikų, žvilgsnių…

„Iki šio penktadienio mokytojas buvo nušalintas nuo darbo, tačiau terminas bus pratęstas, kol kas greičiausiai tai bus padaryta mano įsakymu. Jau yra įtraukti ir vaiko teisių apsaugos specialistai. Visą iki šiol atlikto vidinio tyrimo informaciją mes pateiksime jiems – esame nusiteikę bendradarbiauti, jie spręs, ką daryti toliau“, – pažymėjo mokyklos direktorius.
S. Ivanauskas kalbėjo, kad mokytojas, dėl kurio elgesio atliekamas tyrimas, pateiktų kaltinimų nepripažįsta. Aišku, kiekvienas žmogus turi teisę į gynybą, todėl vidinio tyrimo metu tikimasi išsiaiškinti ir pedagogo poziciją. Tiesa, įdomu tai, kad, kaip minėjo direktorius, prieš gerą mėnesį mokyklos administracija buvo sulaukusi vaikų žodinių pastabų dėl šio mokytojo nepedagogiško elgesio. „Tuomet turėjau su juo pokalbį. Jis aiškino, kad mokiniams esą nepatinka jo griežtumas, dėl to esą kyla jų skundai, bet, matyt, žmogus nepadarė tinkamų išvadų po mūsų pasikalbėjimo. O juk sulaukęs tokio signalo galėjo su vaikais pasikalbėti, atsiprašyti, jei buvo klaidingai suprastas, ir pan.“, – teigė mokyklos vadovas.
„Negalima toleruoti“
„Ryto“ mokyklos direktorius, paprašytas išsakyti savo nuomonę dėl mokytojui metamų sunkių kaltinimų, sakė, kad „ylos maiše nepaslėpsi ir, kad situacija būtų išgalvota, turbūt negalėtų taip būti“. „Čia turbūt esmė tai, kokiame lygmenyje viskas vyko. Aišku, kad tokie dalykai negali būti toleruojami. Anksčiau tai nebuvo laikoma nusižengimu ir toks elgesys nesulaukdavo atsako, o dabar visuomenė keičiasi, kaip ir įstatymai, vaikų reakcijos. Reikia keistis visiems, nebegalima ugdyti vaikų pagal galbūt kažkada priimtiną modelį“, – mano S. Ivanauskas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad mokyklos pareiga yra užtikrinti saugią aplinką savo mokiniams, būtent todėl įstaiga laikosi pozicijos, kad šis įvykis nebūtų slepiamas, dedamos pastangos viskam objektyviai išsiaiškinti, bus bendradarbiaujama su visomis reikalingomis instancijomis. „Į tas klases, kuriose galimai yra nukentėjusių vaikų, ateis psichologas, bus kalbamasi“, – pridūrė S. Ivanauskas.
Pirmas atvejis rajone
Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis taip pat patvirtino, kad dėl šio įvykio „Ryto“ pagrindinėje mokykloje yra pradėtas vidinis tarnybinis patikrinimas, nes būtent mokyklos direktoriui buvo adresuotas mokinių skundas. Vedėjas neabejoja, kad mokymo įstaiga objektyviai viską išsiaiškins. „Pasidžiaugti galiu tuo, kad mokykla neslepia tokio dalyko ir nebijo apie tai kalbėti“, – pabrėžė G. Rimeikis.
Aišku, situacija labai nemaloni. G. Rimeikis akcentavo, jog toks galimo seksualinio priekabiavimo atvejis švietimo įstaigoje mūsų rajone yra pirmas. „Būdavo skundų dėl nederamo mokytojų elgesio, tačiau kalba eidavo apie psichologinį ar kitokį smurtą, bet dėl seksualinio priekabiavimo niekada“, – sakė pašnekovas. Jis taip pat pridūrė, jog anksčiau nebuvo sulaukęs jokios informacijos dėl nederamo būtent šio pedagogo elgesio.

„Čia yra blefas“
„Plungė“ susisiekė ir su kaltinamu pedagogu. Mokytojas detaliau pasakoti teigė negalintis dėl to, kad atliekamas tyrimas, tačiau, jo manymu, „faktai neatitinka realybės“. „Ir šiandien man berniukai rašo, klausia, kaip aš jaučiuosi dėl mergaičių melagingų parodymų. Jaučiuosi pažemintas kaip žmogus, kaip asmenybė. Skaudu ir man, ir šeimai, vaikams“, – dėstė mokytojas.
Jis taip pat pridūrė, kad esą nebuvo tinkamai supažindintas su skundu, kad iškart, net nepradėjus vidinio tyrimo, iš mokyklos administracijos sulaukė raginimo savo noru išeiti iš darbo. „Nesutikau, todėl buvau nušalintas“, – toliau aiškino pedagogas.
Mokytojas abejojo dėl mokyklos atliekamo vidinio tyrimo teisingumo, jį stebina staigus kelių klasių susistemintas skundas. „Blefas čia, nežinau, kodėl taip su manimi elgiamasi. Žinote, jei norima iš vaiko ką nors išgauti, tiesiog reikia mokėti tinkamai paklausti. Bus įdomių dalykų čia“, – savo nuomonę dėstė kaltinimų dėl nederamo elgesio sulaukęs pedagogas.

Kitas įrašas

Ke­ti­na­ma steig­ti Že­mai­ti­jos re­gio­no ka­de­tų mo­kyk­lą

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Video rekomendacijos:

Pirmas puslapis

Iš suvestinių
Patikrinimai keliuose gegužę
Susitikimas su rašytoja Justina Kapeckaite
Plungės ligoninė dirba sėkmingai, bet tikisi Savivaldybės paramos

Keliai. Mašinos. Žmonės

Iš suvestinių
Patikrinimai keliuose gegužę
„Žmogaus sveikata svarbiausia, o automobilis – tik metalas…“
Elektromobilių įkrovimo aikštelės be vartotojų – žalioji investicija ar brangi iliuzija?

Nuomonės

Direktorius pasitraukė, problemos liko
Plateliuose – naujam sezonui skirtas turizmo forumas
Apšiuręs miesto centras
Atsisakius valdybų per metus sutaupyta 220 tūkst. eurų

Savas

„Sau palinkėčiau nebijoti naujovių, drąsiai priimti naują etapą“
Skautų ir ne skautų olimpinėse žaidynėse Smilgiuose – 177 dalyviai!
Vienuoliktokė Emilija: „Studijos užsienyje manęs nevilioja“
Mokymai naujokams ir senbuviams

Renginiai

Susitikimas su rašytoja Justina Kapeckaite
Plateliuose – naujam sezonui skirtas turizmo forumas
Plungė virto didžiule teatro scena
Vėl pakvietė „Dainuojančios bitės“
No Result
View All Result

Laikraštis

Nuomonių ringas

Kas Jums šiuo metu kelia didžiausią nerimą?

Loading ... Loading ...

Orai


Orai Plungėje

Orai


Orai Plungėje 2 savaitėms


  • Balsavimų archyvas
  • Kontaktai
  • Pagrindinis
  • Paskyra
  • Prisijungti
  • Privatumo politika
  • Registracija sėkminga!
  • Reklama
  • Slaptažodžio atstatymas
  • Laikraštis „Plungė” PDF versija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Regiono kultūra: istorijos ir dabarties jungtys
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
  • SKAIDRUMO POLITIKA

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Skip to content
Open toolbar Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

Pritaikymo neįgaliesiems įrankiai

  • Padidinti tekstąPadidinti tekstą
  • Sumažinti tekstąSumažinti tekstą
  • Pilkos spalvosPilkos spalvos
  • Nuorodos pabraukimasNuorodos pabraukimas
  • Skaitomas šriftasSkaitomas šriftas
  • Reset Reset