![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Penktadienio „Plungės“ numeryje rašėme, kad ketvirtadienį, sausio 16-ąją, Plungė sulaukė ypatingo svečio – Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir jo komandos. Šalies vadovas savo vizitą pradėjo nuo apsilankymo Mykolo Oginskio rūmuose, kur jo laukė ne tik visų keturių Telšių regiono savivaldybių merai, bet ir gausus būrys žiniasklaidos atstovų. Apie Prezidento ir savivaldybių vadovų susitikimą plačiau skaitykite priede „Vakarų Lietuva“, o šiame straipsnyje – apie svečio apsilankymą Alsėdžiuose. Beje, šalies vadovas šiame miestelyje lankęsis senokai – 1927-aisiais čia buvo užsukęs Antanas Smetona. Taigi tokio garbingo vizito nebūta kone šimtą metų.
Prieš atvykdamas į Alsėdžius, Prezidentas G. Nausėda užsuko į šalia Platelių esantį litvakų sodą. Memorialas, skirtas Lietuvos žydų bendruomenėms ir garsiems litvakams atminti, jam paliko ypatingą įspūdį. Paskutiniuoju Plungės žydu vadinto jau amžinybėn iškeliavusio Jakovo Bunkos sūnus Eugenijus Bunka šalies vadovui aprodė memorialą – Lietuvos kontūrą atkartojantį sodą, kuriame „dygsta“ iš metalo kaltos obelys, o jų vaisiai įamžina bendruomenėse gyvenusias šeimas. Pasak Prezidento, „galime tik įsivaizduoti, kiek daug kartų, kurios galėjo prisidėti prie mūsų šalies ir viso pasaulio raidos, netekome…“
Alsėdžių kapinėse pagerbęs Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Stanislovo Narutavičiaus atminimą, Prezidentas G. Nausėda atvyko į Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnaziją, kur jį pasitiko ne tik visuomenė, bet ir puikiai nusiteikęs šios mokymo įstaigos pučiamųjų orkestras.
„Džiaugiuosi lankydamasis šiame tikrai žemaitiškame, autentiškame miestelyje. Atvykome čia, kad išklausytume regiono merus, kad išgirstume, kuo jūs gyvenate. Nenorime užsidaryti Vilniaus rūmuose, norime matyti visą Lietuvą. Žinoma, tie vizitai turi turėti prasmę. Reikia, kad jų metu gimtų pasiūlymai, sprendimai – ko imtis, kad Lietuva gyventų geriau“, – alsėdiškiams kalbėjo šalies vadovas.
Pasidalyti mintimis buvo pakviestas Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė, laikinasis gimnazijos direktorius Regimantas Kavaliauskas, bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis, parapijos klebonas Tomas Žlibinas, Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius ir gimnazijos moksleivis Eimantas Simonavičius.
Meras A. Klišonis minėjo, kad Plungė ir jos rajonas gali didžiuotis stipriomis kaimo bendruomenėmis, aktyviu kultūriniu gyvenimu, tuo, kad pas mus žemas nedarbo lygis, kad gimusiųjų jau daugiau nei mirusiųjų. Mokyklos vadovas šmaikštavo: „Vilniečiai vaikai retas kuris žino, kur yra Alsėdžiai, o štai alsėdiškiai tikrai žino, kur Vilnius, nes nuolat į sostinę važiuojame. Ir Kovo 11-osios proga į prezidentūrą atvyksime – mums patikėta suorganizuoti renginį Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio proga.“
Šmaikščių, o kartu ir labai aktualių pastabų turėjo ir ligoninės direktorius A. Martusevičius: „Kai kurie žmonės ir dabar gyvena toje gerovės Lietuvoje, apie kurią nuolat kalbama. Jie gali sau leisti gydytis važiuoti į Vilnių ar Kauną. Bet likusiesiems 99 procentams, kurie tos gerovės vekselio – pinigų – neturi, medicinos punktų, ambulatorijų, ligoninių reikia kuo arčiau namų. Deja, centralizacija paslaugų prieinamumą vis labiau ir labiau riboja…“
Moksleivis Eimantas neslėpė, kad tarp jaunų žmonių nemažai tokių, kurie galvoja apie emigraciją arba apie gyvenimą iš pašalpų. Prezidentas jam atsakė: „Man kelia nuostabą, kad jaunas žmogus, turintis sveiką galvą, rankas, kojas, nori tik vegetuoti. Man pasisekė – sutikau tokią gyvenimo draugę, kuri kėlė nemenkus reikalavimus ir niekada nebūtų leidusi man sėdėti ir laukti pašalpos.“
Susitikimo pabaigoje G. Nausėdai paminėta, kad alsėdiškė mokinė Liveta Jocytė neseniai pelnė pripažinimą tarptautiniame epistolinio rašinio konkurse. Ištarusi, kad myli Prezidentą, mergaitė pelnė ne tik G. Nausėdos rankos paspaudimą, bet ir apkabinimą.
Baigiantis Prezidento darbo dienai regione, Alsėdžiuose surengta spaudos konferencija, kurios metu ne tik šalies vadovas, bet ir jo komanda apžvelgė, kas nuveikta: paliestas neformaliojo ugdymo finansavimo klausimas, su Žemaitijos kolegijos uždarymu susijusios problemos, švietimo įstaigų direktorių atrankos tema, pasidžiaugta, kad regionas, net ir būdamas santykinai toli nuo didžiųjų miestų, pasižymi aktyviu kultūriniu gyvenimu – apskrityje 126 kultūros infrastruktūros objektai, kraštas garsus Oginskių giminės palikimu, amatų centru Plateliuose, lankytojus vilioja tarptautiniai Mykolo Oginskio ir Sofijos festivaliai. Prezidento komandos nariai dalyvavo susitikimuose su skirtingų sričių atstovais.
Paminėta, kad ateityje Prezidentas į regionus išvykti planuoja kartą per mėnesį.