Noras dainuoti buvo stipresnis už laiko siųstus išbandymu

Parašė:  2019-04-15

Savo dešimtmetį balandžio 6-ąją minėjo Tverų kultūros namų meno kolektyvas, dabar žinomas folkloro ansamblio „Kermušie“ pavadinimu.
Mintimis atsigręžę į kolektyvo susibūrimo momentą ir apžvelgę visą nueitą kelią, jubiliatai džiaugėsi, kad jų noro dainuoti neįveikė nei vadovų kaita, nei kiti sunkumai.
Rietavo savivaldybės kultūros centro Tverų filialo vadovė ir ansamblio narė Irena Liškuvienė šventinio renginio svečiams pasakojo: „2009 metų pavasarį mes, kelios tveriškės, nusprendėme suburti kultūros namuose meno kolektyvą. Susibėgome keturios moteriškės ir pradėjome dainuoti. Traukėme dainas, kaip mokėjome, kol galiausiai nutarėme: kolektyvui reikia tvirtų „dirigento“ rankų.“
Su tais „dirigentais“ ir nesisekė – per veiklos dešimtmetį pasikeitė ne vienas ansamblio vadovas. Pirmasis dingo vos po kelių repeticijų. Antrasis, Vincas Barkauskas, dainingoms moteriškėms vadovavo pusantrų metų.
Dainos Tveruose netilo ir vėliau, kai kultūros namuose dirbti pradėjo jauna specialistė Kristina Katauskienė. Vadovei išėjus motinystės atostogų, pusantrų metų kolektyvo narės jautėsi „tikromis našlaitėlėmis“, tačiau, kaip pačios prisiminė, skirstytis net neketino.
K. Katauskienei grįžus į darbą, dalyvauta renovuotų kultūros namų atidarymo šventėje, dainuota miestelio sueigoje, organizuotas festivalis Lopaičiuose.


2014 metais ansamblis pradėjo dainuoti folklorą. Rietavo savivaldybės kultūros centras dainininkėms pasiuvo etnografinius kostiumus. Rodės, dainuok ir dainuok, bet istorija vėl pasikartojo – tveriškės liko be vadovo.
Atsigauta tik tada, kai vadovauti moterims sutiko Tverų gimnazijos muzikos mokytojas Arūnas Gedmantas. „Atėjęs pamačiau, kad molis yra pakankamai minkštas, kad iš jo daug ką galima nulipdyti. Liaudies dainas tinkamai atlikti reikia daug pastangų, tačiau visi kartu mes mokomės ir tobulėjame“, – per jubiliejinį renginį, priimdamas dėkingumo gėles už tai, kad jau treji metai vadovauja kolektyvui, kalbėjo A. Gedmantas.
Šventėje dalyvavo ir buvusi vadovė K. Katauskienė. „Džiaugiuosi, kad turite žmogų, kuris perėmė mano darbą, kad puikiai judate pirmyn. Iš su jumis praleisto laiko įsiminė tai, kad leidote man improvizuoti, kad įgyvendinote visus mano sumanymus“, – prisiminė viešnia, kviesdama sukaktuvininkus ir jų šventės svečius pasimėgauti dovana – savo vadovaujamo buvusių politinių kalinių ir tremtinių choro „Atminties aidai“, atvykusio iš Gargždų, dainomis.
Nors meno kolektyvui per savo veiklos dešimtmetį teko patirti daug išbandymų, jie aktyvių tveriškių neišgąsdino – tą dieną, kai ansamblis minėjo 10 metų veiklos sukaktį, scenoje pirmą kartą pasirodė neseniai kultūros namuose susibūrusi moterų šokių grupė „Aitra“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,