Nori degintis ir maudytis nuogi

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-11-26

Valdžios atstovams adresuojami įvairiausi prašymai: išasfaltuoti gatves, įrengti apšvietimą, sutvarkyti šiukšles, skirti pinigų… Tokio turinio raštai Savivaldybės tikrai nestebina, su jais – viskas aišku. O štai nuogalių prašymas skirti jiems maudyklą, kurioje galėtų degintis ir maudytis vien ievų ir adomų kostiumais, Savivaldybę pasiekė pirmąkart.
„Lietuvos nudistų bendruomenės vardu prašau nuo 2021 metų gegužės 1 dienos Plungės rajono savivaldybės teritorijoje skirti vietą maudyklai, kurioje būtų galima leisti laisvalaikį, degintis ir maudytis nuogiems“, – toks neįprastas vienos moters prašymas pasiekė vietos valdžią. Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė jį pateikė nagrinėti Savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetui.
Anot nudistų atstovės, savivaldybės teritorijoje yra penkios oficialios maudyklos prie Platelių ežero: „Plokštinės“, „Beržynėlio“, „Linelio“, „Ąžuolų salos“ ir Platelių miestelio. Vieną iš jų ir prašoma paskirti būtent nuogaliams, bet, kaip pažymima rašte, tiktų ir kitos vietos, kurias pasiūlytų Savivaldybė.
„Nudizmas tampa vis populiaresnis tarp lietuvių ir plungiškių, tačiau, nesant oficialios nudistams skirtos vietos, mes priversti pažeisti viešąją tvarką reglamentuojančius teisės aktus ir laisvalaikį leisti tam neskirtose vietose prie Platelių ežero ir prie kitų vandens telkinių“, – savo prašymą argumentavo moteris.
Pasak prašymo autorės, nudistams skirtos maudyklos įrengimas nereikalautų reikšmingų investicijų iš biudžeto, reikėtų tik įspėjamųjų ženklų su informacija, kad tai nudistų zona, ir pagal galimybes nušienauti žolę. Beje, nudistai žada ir patys prisidėti prie savosios maudyklos tvarkymo: surinkti šiukšles, prižiūrėti pakrantę.
„Štai toks vienos pilietės prašymas. Esą nėra pliažo nudistams, o jis visiems labai būtų reikalingas. Apskritai paplūdimių mes neturime, tik maudymosi vietas. O ką galime pasiūlyti nudistams? Ką tai moteriai atsakysime?“ – komiteto narių klausė O. Gerulskienė.


„Skubiai ir vienareikšmiškai tikrai nieko negalime jai atsakyti, – sakė posėdžio pirmininkė Irena Taučienė. – Reikia išsiaiškinti situaciją, o tada spręsti šį klausimą, jei jis toks aktualus.“
Komiteto narys Raimondas Doviltis stebėjosi, iš kur žmonės tokias problemas „traukia“: „Aš pats jau daug metų gyvenu Plungėje ir daug metų nuogas maudausi Plungės jūroje. Kartais už keliasdešimties metrų ir moterys maudosi. Ir niekam jokių problemų nekyla. Kas kita, jei tai būtų kažkoks tikslinis kūno demonstravimas, bet jei žmogus nori tik išsimaudyti – jokių bėdų. Apsieiname be specialaus paplūdimio.“
Turės Plungės nuogaliai savo paplūdimį ar ne, dar neaišku. Pirmasis „žvilgtelėjimas“ į prašymą – gana skeptiškas, bet iki kito šiltojo sezono yra daug laiko, tad požiūris gali ir pasikeisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Kurvinskis parašė:

    Nu duokit jiems ta vieta tegul buna Plunges juroje prie taip vadinamos pumpines.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,