Opozicijos pozicija: „Antstoliai visada skolininkus suranda“

Parašė:  2020-11-12

Per Rietavo savivaldybės tarybos nuotolinį posėdį, vykusį spalio 29 dieną, pritarta ne visiems specialistų parengtiems sprendimų projektams – nutarta atidėti Tverų seniūno Antano Zalepūgo prašymą dėl beviltiškos skolos nurašymo. Opozicinės frakcijos nariai šiuo klausimu turėjo savo nuomonę – skolos išieškojimą iš „Tvirimentos“ įmonės perduoti antstoliams.
Meras nuo sprendimo nusišalino
Prieš tarybos nariams priimant sprendimą 701 tūkst. 913 eurų padidinti Rietavo savivaldybės 2020 metų biudžeto pajamas, Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Kristina Pužauskienė akcentavo tai, kas nebuvo aptarta komiteto posėdžiuose – į papildomas pajamas įtraukta ir šiomis dienomis gauta tikslinė dotacija – 294 tūkst. eurų – Tverų gimnazijos šildymo, vandentiekio, nuotekų, ventiliacijos ir apšvietimo sistemų remontui.
Lėšos tarp asignavimų valdytojų, atsižvelgiant į įstaigų ir Savivaldybės administracijos prašymus, paskirstytos pagal poreikius.
Tiesa, meras Antanas Černeckis nuo šio sprendimo svarstymo nusišalino, nes 122,3 tūkst. eurų skirta Rietavo miesto Pamiškės gatvės, kurioje jis gyvena, techniniams parametrams gerinti.
Tarybos nariui Alfredui Mockui paprašius patikslinti, paaiškinta, kad šių lėšų pakaks Pamiškės gatvės rekonstravimo darbams užbaigti.


Brangsta globos paslauga
Patvirtinti nauji maksimalūs trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos išlaidų finansavimo Rietavo savivaldybės gyventojams dydžiai: suaugusiam ir senyvo amžiaus asmeniui, turinčiam negalią, – 950 Eur per mėnesį, suaugusiam ir senyvo amžiaus asmeniui, turinčiam sunkią negalią, – 1 105 Eur per mėnesį, vaikui, turinčiam negalią, ir vaikui, turinčiam sunkią negalią, – 860 Eur per mėnesį.
Kaip sakė Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė, padidinti finansavimo dydžius būtina, nes gautas Rietavo parapijos senelių globos namų prašymas leisti kelti globos kainą.
Globos įstaigose gyvena maždaug dvidešimt savivaldybės gyventojų, iš jų penkiolika – Rietavo parapijos senelių globos namuose. J. Alseikienės teigimu, šioje įstaigoje globos paslauga – brangiausia. 2019 metais Rietavo savivaldybė už čia globojamus vienišus senyvo amžiaus gyventojus įstaigai sumokėjo 45 tūkst. eurų.
Ketina pagerinti miesto gatvių apšvietimą
Be diskusijų patvirtinta patikslinta (lėšos perskirstomos tarp eilučių) Rietavo savivaldybės Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų 2020 metų sąmata: 1 mln. 3 tūkst. 100 eurų pajamų ir tiek pat išlaidų.
Pritarta projekto „Gatvių apšvietimo modernizavimas Rietavo mieste“ įgyvendinimui. Planuojama modernizuoti gatvių apšvietimą, pakeičiant senus neekonomiškus natrio ir kitų lempų šviestuvus į elektros energiją taupančius LED šviestuvus, automatizuoti apšvietimo valdymo spintas, kad apšvietimą būtų galima valdyti nuotoliniu būdu.

A. Mockui buvo įdomu, ar įgyvendinus projektą pagerės visų ar tik kai kurių gatvių apšvietimas. Atsakydamas kolegai Savivaldybės vadovas A. Černeckis kalbėjo: „Įrengus LED šviestuvus, sąnaudos miesto gatvėms apšviesti sumažės. Būsime pajėgūs apšviesti visas gatves, visą naktį. Toks mūsų noras, nebent sutrukdytų kokia ypatinga krizė.“
Pripažino netinkamu naudoti
Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus savivaldybės būstai gali būti parduodami nuomininkams, kurie yra juose išgyvenę ne trumpiau kaip penkerius metus. Todėl nekilo kliūčių tenkinant rietaviškės V. G. prašymą parduoti jai Rietavo savivaldybei nuosavybės teise priklausantį butą, esantį Rietavo mieste. Butas įkainotas 4 810,40 Eur.
Netinkamu naudoti pripažintas Savivaldybei priklausantis nekilnojamasis turtas: butas, esantis Medingėnų seniūnijos Akmenskinės kaime, butas su priklausiniais, esantis Rietave, Žemaičių g. 20-5, butai Rietave, Laukuvos g. 4A-1, Laukuvos g. 4A-3, ir degalinė Rietavo seniūnijoje, Pramonės g. 1B.
Butų būklė yra avarinė, jų eksploatuoti neįmanoma, remontuoti netikslinga, o degalinės pastato nėra kaip pritaikyti Savivaldybės funkcijoms.
Netinkamu naudoti pripažintas turtas įtrauktas į viešame aukcione parduodamų daiktų sąrašą.
Pratęsta sutartis
Pasibaigus patalpų panaudos sutarčiai, naujam terminui – 5 metų laikotarpiui – suteiktos patalpos Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmams.
Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centrui valdyti, naudoti ir disponuoti patikėjimo teise perduotos patalpos (bendruomenės medicinos punktas) Daugėdų kaime.
Siūlė „nemurdyti žmonių“

Be diskusijų suteikta 30 proc. nekilnojamojo turto, esančio Pelaičių kaimo Dvaro gatvėje, mokesčio už 2020 metus lengvata Martyno Gudaičio autoservisui.
O sutikti su siūlomu sprendimo projektu – Tverų seniūno prašymu nurašyti beviltišką UAB „Tvirimenta“ skolą už nuomos paslaugas – 1 044,77 Eur – vietos politikai neskubėjo. Jų neįtikino ir faktas, kad įmonė veiklos išsinuomotose patalpose nevykdė ir žalos seniūnijai nepadarė.
Vytautas Blažaitis kalbėjo: „Įmonių registre „Tvirimenta“ registruota, duomenų apie bankroto paskelbimą nėra. Nurašysime vienai įmonei skolą, o kur garantija, kad to neprašys kitos? Nekurkime tokio precedento. Skolų nurašymas – slidus klausimas. Kreipkimės į antstolių kontorą, prašykim, kad išieškotų Savivaldybei priklausančius pinigus.“
Partijos kolegos nuomonei antrindamas Viktoras Krajinas paaiškino, kad kreipdamasi į antstolių kontorą Savivaldybė turės mokėti mokestį, o vėliau, kai skola bus išieškota, savo pinigus atgaus.
Juozas Barsteiga siūlė „nemurdyti žmonių“, jeigu jie iš tikrųjų nevykdė patalpose jokios veiklos ir naudos iš tų patalpų neturėjo.
„Įmonė pasirašė su seniūnija nuomos sutartį, prisiėmė įsipareigojimus ir turėjo juos vykdyti“, – su tokiu siūlymu nesutiko A. Mockus.
Savivaldybės vadovas A. Černeckis svarstė: „Reikėtų dar pasiaiškinti, ar tikrai yra galimybių atgauti šią skolą. Apsvarstyti, ar verta kreiptis į antstolius. Jeigu prašysime jų paslaugos, gali tekti sumokėti daugiau, nei prašome išieškoti. Ar neatsitiks taip, kad ir skola liks neišieškota, ir savo sumokėtus pinigus prarasime?“
„Antstoliai visada skolininkus suranda“, – nepritarė abejonėms V. Blažaitis.
Galiausiai nutarta, kad taryba šį kartą sprendimo nepriims, tik paves seniūnui A. Zalepūgui ir administracijai dar kartą pasiaiškinti, ar yra kokių nors galimybių skolą iš „Tvirimentos“ išieškoti.
„Situacija lygiai tokia pat – kiniškos kaukės ant veidų“

Posėdžiui baigiantis, informaciją pateikė meras A. Černeckis. Apžvelgęs susirgimų COVID-19 liga statistiką, jis ragino visus rimtai vertinti situaciją, laikytis saugumo reikalavimų, o pajutus simptomus iš karto izoliuotis.
Partijos kolega Jonas Eugenijus Bačinskas siūlė: „Žmonės nori oficialios informacijos apie susirgimų COVID-19 skaičių Rietavo savivaldybėje iš jos vadovo. Galbūt reikėtų jiems ją pateikti nors kartą per savaitę.“
„Oficiali informacija keičiasi kelis kartus per dieną. Internete ji pasirodo anksčiau, nei mes Savivaldybėje sužinome. Gal ir galėtume kreiptis į žmones, bet tik ypatingais atvejais, kai kas nors labai keičiasi“, – atsakė į siūlymą meras A. Černeckis.
Jis taip pat informavo, kad mieste partneryje Zarbeke (Vokietija) pasikeitė burmistras. „Pasveikinome naująjį kolegą, aptarėme bendradarbiavimo žingsnius. Kalbėjome ir apie koronavirusą – ir ten žmonės serga, tik mažiau. Ir situacija lygiai tokia pat – kiniškos kaukės ant veidų.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,