Plungės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje dirbantiems traumatologams darbo niekada netrūksta – prie jų kabineto durų visuomet gausu pacientų. Tiesa, kai kurie iš jų piktindavosi – kad ilga eilė, kad daug laiko tenka sugaišti, kad nėra galimybės pas gydytoją registruotis iš anksto. Reaguojant į žmonių pastabas, tvarka pakeista – norintieji patekti pas vieną ar kitą traumatologą galės iš anksto registruotis telefonu, o nuo liepos mėnesio tai bus galima padaryti ir internetu.
Plungiškiai žino, kad ligoninės konsultacinėje poliklinikoje pas gydytoją traumatologą visada tenka eilėje palaukti, o ji nusidriekia gana ilgoka. Planuojantiems savo laiką, dirbantiems žmonėms tokia tvarka buvo nepriimtina, tad nutarta, kad visiems bus patogiau, jei pacientas į gydytoją kreipsis jam paskirtu laiku.
Kaip pasakojo gydytojas traumatologas-ortopedas Nerijus Gerulskis, naujoji tvarka bus tinkamesnė ir ligoniams, ir medikams. „Gavęs siuntimą pas traumatologą, žmogus galės pasiskambinti į ligoninės registratūrą arba traumatologijos skyrių ir užsiregistruoti. Pats galės pasirinkti ir gydytoją, ir jam patogų laiką. Žinoma, neįmanoma apsilankymų sustyguoti minutės tikslumu, tačiau bent jau apytikriai nustatytu laiku pacientas pateks pas pasirinktą traumatologą. Ir nereikės jam visos dienos sugaišti“, – naująja tvarka džiaugėsi medikas.
Šiuo metu galime registruotis pas šiuos konsultacinėje poliklinikoje dirbančius traumatologus: Saulių Dailidėną, Valentiną Abraitį ir N. Gerulskį. Registratūros tel. (8 448) 73269, traumatologijos skyriaus – (8 448) 73270.
Traumatologas-ortopedas N. Gerulskis pateikė ir daugiau gerų naujienų, kurias parsivežė iš Prancūzijoje, Val d’Isere mieste, vykusių artroskopines operacijas atliekančių gydytojų tobulinimosi kursų. Mokymuose dalyvavo apie 150 gydytojų, kurių specializacija – peties artroskopijos. Šešių dienų kursuose žinias gerino medikai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos, Korėjos, Ispanijos, Šveicarijos ir kitų šalių.
„Lektoriai mus supažindino su naujausiomis artroskopijų technologijomis ir galimybėmis, bet įdomiausia buvo sužinoti, kad rekomenduojama orientuotis į biologinę terapiją. Ją taikydavome ir mes, tačiau šiek tiek nedrąsiai. Dabar, po mokymų, manau, ją taikysime kur kas plačiau“, – kalbėjo gydytojas.
Kas yra biologinė terapija? Tai autohemoterapijos variantas, kai gydoma trombocitų turtinga kraujo plazma. Pasak N. Gerulskio, paprasčiau tariant, tai paciento gydymas jo paties krauju: iš poodinės venos paimtas ligonio kraujas (apie 10 ml), apdorotas specialiame mėgintuvėlyje, paverčiamas trombocitų koncentratu ir suleidžiamas į operuotą ar pažeistą vietą (sąnarį ar šalia jo esančius audinius). Biologinė terapija, kuri turi savybę pagreitinti minkštųjų ir kietųjų audinių gijimą, naudojama ir po operacijų, ir norint greičiau išgydyti pažeistas vietas – plyšusius raiščius, susiūtas sausgysles. „Biologinę terapiją esame ne kartą naudoję. Jos rezultatai tikrai puikūs. Tarkim, atlikus peties artroskopiją ir operuojant suleidus trombocitų koncentrato gijimo laikas nuo šešių savaičių sutrumpėja iki trijų“, – apie biologinės terapijos pranašumus pasakojo medikas.
Anot N. Gerulskio, šis efektyvus, pasaulio medicinos praktikoje naudojamas metodas itin aktualus tiems, kurie nori kuo greičiau ir be komplikacijų išgyti, susigrąžinti darbingumą. Tiesa, už specialų sterilų vienkartinį mėgintuvėlį su geliniu filtru pacientui reikia susimokėti. Jo kaina priklauso nuo gamintojo, tačiau nėra neįkandama, juolab kad procedūros rezultatai optimistiniai.