Paskutinis skambutis – 208 abiturientams

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2021-05-28

Praėjusį penktadienį ir šį pirmadienį rajono abiturientams nuskambėjo seniai girdėtas, tačiau jau paskutinis mokyklinis skambutis. Jis skelbė ne tik apie tai, kad baigėsi vienas gyvenimo etapas, bet ir kad atėjo metas žengti svarbų žingsnį – pasirinkti savo gyvenimo kelią. Kiekviena mokykla šventė savaip: vieni – kukliau, kiti – triukšmingiau, bet visi su virpuliu širdyse.
Penktadienį paskutinis skambutis nuaidėjo 14-ajai Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos laidai. Šiemet mokyklą baigia 19 abiturientų (klasės vadovė Viktorija Papeckytė).Bendrai paėmus alsėdiškiai šiemet atsisveikino su 67-ąja dvyliktokų laida. Nepaisant šaltoko oro, susirinkusieji jaunuoliams linkėjo tinkamai išnaudoti likusį laiką iki valstybinių brandos egzaminų, pilnomis rieškučiomis semti perduodamas žinias.
Gero starto, sėkmės dvyliktokams linkėjo Plungės rajono savivaldybės mero patarėjas, Alsėdžių bendruomenės pirmininkas Žydrūnas Purauskis, laikinasis Platelių meno mokyklos direktorius Linas Senkus.
Abiturientai, tęsdami tradicijas, „išdalijo“ gimnazijos turtą būsimiems dvyliktokams.
Tą pačią dieną paskutinis skambutis skambėjo ir trylikai Kulių gimnazijos abiturientų (klasės vadovė Jolanta Eitutienė). Į platųjį pasaulį sparnus išskleidė 7-oji gimnazistų laida. Iš viso Kulių mokymo įstaigą bus baigusios 63 laidos.
Abiturientai tradiciškai būsimiems dvyliktokams perdavė mokyklos raktą, simbolizuojantį, jog nuo šiol jie taps gimnazijos šeimininkais. Sėkmės egzaminų sesijoje, pasirenkant tolesnį kelią kaltininkams linkėjo Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė, mokyklos direktorė Asta Plataunienė.


Gegužės 21-ąją paskutinis skambutis aidėjo ir Platelių gimnazijos abiturientams. Išpuoštoje klasėje dvyliktokų laukė pirmoji auklėtoja Vitalija Lukavičienė ir dabartinė auklėtoja Gražina Kazlauskienė. Abiturientai kartu su pradinukais dalyvavo tradicinėje eisenoje aplink Platelių miestelį. Grįžus į mokyklos kiemelį, 15-ąją gimnazistų laidą pasitiko pirmokų ir mokytojų choro „Savi“ dainos. Sveikinimo žodžius tarė auklėtojos, tėveliai, mokyklos direktorė Regina Rubinienė, pavaduotoja Silva Rupeikienė, mokyklos prezidentė Viktorija Urbonaitė. Padėką išsakė ir dvyliktokai. Jie gimnazijai įteikė tradicinį palikimą – medelį, o šventės pabaigoje susirinkusią bendruomenę džiugino savo valsu.
Ši Paskutinio skambučio šventė Platelių gimnazijai – su kartėliu, nes išleista paskutinė abiturientų laida. Iš viso mokykla yra išleidusi 65-ias. Su mokyklinį suolą paliekančiais 20 dvyliktokų Platelių gimnazija užbaigia savo gyvavimą. „Ir smagu, ir neramu, ir įkvepia ateičiai. Toks gyvenimas, reikia eiti pirmyn“, – sakė R. Rubinienė.
Pirmadienį eisena nuo Šv. Jono kalno iki mokyklos prasidėjo 54-osios Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos abiturientų laidos (klasės vadovė Sandra Jazdauskienė) Paskutinio skambučio šventė. Prie mokyklos 15 dvyliktokų pasitiko mokyklos bendruomenė. Kas gyvai, kas nuotoliniu būdu – visi abiturientams linkėjo tik sėkmės.
Tradiciškai sušoktas paskutinis dvyliktokų šokis, testamentu „išdalytas“ sukauptas turtas, o mokyklai padovanotas veidrodis.
Pirmadienio vidurdienį balionais, užrašais papuoštais automobiliais į Paskutinio skambučio šventę miesto gatvėmis judėjo 53-ioji Plungės „Saulės“ gimnazijos abiturientų laida.
Tradiciškai dvyliktokai pakviesti į paskutinę klasės valandėlę su auklėtojomis Adele Daržinskiene, Dalia Daukšiene, Stanislava Kajutiene, Virginija Stupeliene ir Saverina Pranckevičiene.
Paskui mokyklos kieme dvyliktokų laukė vienuoliktokų paruošti šokiai, dainos.

„Koks ypatingas šis skambutis, nes tiek daug jų negirdėjote. Esate abiturientų laida, kuri gyvenote ir tebegyvenate maksimalių išbandymų metu. Bet šitas skambutis Jums skambės atmintyje kaip atrama startui į naują etapą. Norėčiau pasidžiaugti, kad Jūs įveikėte etapą nuo dilgėlių iki gėlių žiedų. Mieli gimnazistai! Jums reikės ne tik užsispyrimo, bet ir sėkmės“, – sveikino gimnazijos direktorius Algimantas Budrys.
Visų dvyliktokų vardu auklėtojoms, mokyklos bendruomenei padėkos žodžius tarė abiturientų klasių seniūnai. Jie taip pat pagarsino savo testamentą. O IVc klasės mokinys Deividas Petreikis dovanojo savo kūrybos eiles. Šiemet „Saulės“ gimnaziją palieka 141 dvyliktokas.
Šventinė mokslų užbaigimo diena pasibaigė, laukia didysis išbandymas: birželio 7 dieną prasideda brandos egzaminų sesija.
O mums visiems lieka tik pakartoti direktoriaus A. Budrio abiturientams skirtus žodžius: „Tegul Jūsų egzaminų kelias būna be šalutinių kelių, tai yra be pakartotinės brandos egzaminų sesijos.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,