Per keletą dienų „Plungės priglaustukams“ suaukota tūkstančiai eurų

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2021-02-10

„Ačiū, Plunge! Ačiū, Lietuva!“ Šiais padėkos žodžiais feisbuke į žmones kreipėsi viešosios įstaigos „Plungės priglaustukai“ vadovė Jurgita Juknevičiūtė-Domarkienė. Priežastis džiaugtis – didelė. Praėjusią savaitę socialiniame tinkle pasirodžiusi informacija apie tai, kad dėl išaugusių skolų ši organizacija, besirūpinanti beglobiais Plungės (ir ne tik) gyvūnais, stabdo veiklą, neliko be atsako. Plungiškiai susitelkė ir atskubėjo į pagalbą: per keletą dienų buvo surinkta nemenka suma, kurios pakaks ne tik skoloms padengti, bet ir kitiems būtiniems darbams prieglaudoje atlikti.
„Labai liūdna, bet mūsų veikla bus stabdoma. Dėl naujų gyvūnų priėmimo ir tų, kurie laukė jau prieglaudoje veterinarinių procedūrų, susidarė be galo didelės sumos už visas veterinarijos išlaidas sausio mėnesį ir elektrą. Mes jų apmokėti negalime, kabo skola – 1 251,99 Eur. Be jūsų prisidėjimo ir pagalbos esame bejėgiai. Negalime toliau daryti to, ką sėkmingai iki šiol darėme. Atrodo, turime daug sekėjų ir visada stengiamės neatsakyti, padėti visiems, kas prašo mūsų pagalbos. Rūpinamės visais beglobiais neskaičiuodamos nei savo laiko, nei jėgų. Bet šįkart mūsų prašymo pagelbėti, atrodo, niekas negirdėjo. Išgirdo tik keletas žmonių, kurie paaukojo iš viso 85 eurus. Ačiū tiems, kurie prisidėjo. Drįstame prašyti dar kartelį, ne dėl savęs, o dėl beglobių gyvūnų, padėkite mums sumokėti šitą sumą – 1 251,99 Eur, kad galėtume tęsti savo veiklą ir padėti tiems, kuriems mūsų pagalbos labai reikia“, – tokio turinio pranešimą savo feisbuko paskyroje išplatino „Plungės priglaustukai“.
Nusivylimo kupina informacija plungiškių neliko nepastebėta. Žmonės suskubo dalytis pagalbos prašymu socialiniame tinkle. Netrūko ne tik besidalijančių, bet ir pranešančių, kad įstaigą parėmė. Kai kurie nepraleido progos apie „priglaustukus“ ištikusią bėdą pranešti ir vietos politikams – merui Audriui Klišoniui, Savivaldybės administracijos direktoriui Mindaugui Kaunui. Pastariesiems keltas klausimas ir dėl to, ar Savivaldybė neturėtų prisidėti prie įstaigos, kuri rūpinasi visais savivaldybės beglobiais šunimis ir katėmis, išlaikymo.
„Gerbiamas mere, atkreipkite dėmesį į šią VšĮ „Plungės priglaustukai“ finansinę problemą. Juk tai ne tik jų, bet visų mūsų ir Plungės rajono problema. Juk turi būti kažkokių galimybių skirti jiems nuolatinių lėšų“, – ragino viena moteris.
Meras netruko informuoti, jog pats asmeniškai prisidėjo prie „Plungės priglaustukų“ skolos sumažinimo ir davė patarimą įstaigos vadovei: „Jau parėmiau „priglaustukus“ ir kviečiu visus taip pat paremti. Kalbėjausi telefonu su jų atstove ir paprašiau, kad teiktų prašymą dėl Savivaldybės paramos. Perduosiu jį tarybos finansų komitetui. Tikiu, kad tarybos narių širdys nebus akmeninės.“
Ar išties politikų širdys nėra akmeninės, turėtų nors kažkiek paaiškėti jau šią savaitę, nes Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetą tikrai pasiekė „Plungės priglaustukų“ vadovės J. Juknevičiūtės-Domarkienės prašymas dėl paramos skyrimo. Jame akcentuojama, kad ši organizacija dirba miestui ir visuomenei naudingą darbą ir gyvuoja tik iš žmonių suaukotų pinigų. „Prašome skirti pinigų iš biudžeto ir padėti mums įsirengti šildymą pagrindiniame pastate. Šildytis elektra labai brangu, esame nepajėgūs finansiškai nešti tokios naštos“, – rašoma prašyme. Organizacija viliasi, kad prašymas skirti 5 000 eurų bus patenkintas, tuo labiau kad ši suma – tik dalis lėšų, kurios yra reikalingos šildymui įrengti. Kitą dalį tikimasi surinkti iš rėmėjų. Priminsime, kad „Plungės priglaustukai“ savo neatlygintinai ir tik savanoriškais pagrindais vykdomą veiklą organizuoja įsikūrę Salantų gatvėje esančiose patalpose.


O žmonės, pasirodo, tikrai buvo dosnūs ir neabejingi „Plungės priglaustukus“ ištikusiai finansinei krizei.
„Marijos žemėje gyvena geri, šilti, pagalbos ranką tiesiantys žmonės. Jūsų dėka ne tik apmokėsime visas šio ir kito mėnesio sąskaitas, bet ir galime pradėti galvoti apie šildymo įrengimą pagrindiniame pastate. Kai tik turėsime konkrečius susitarimus ir pradėsime darbus, apie viską jus informuosime. Esame be galo dėkingi ir laimingi jausdami jūsų palaikymą ir jūsų buvimą šalia. Ačiū tūkstantį kartų“, – džiaugsmingai pranešė keturkojus globojanti Plungės organizacija.
Į pagalbos prašymą atsiliepę žmonės paaukojo apie 7 000 eurų!
Kaip „Plungei“ sakė J. Juknevičiūtė-Domarkienė, tai, kad žmonės taip dosniai ir greitai atsilieps į jų pagalbos prašymą, buvo netikėta. Toks susitelkimas tikrai maloniai nustebino. „Per draugus, pažįstamus, o ir per visai svetimus žmones greitai plito mūsų prašymas, todėl ir geraširdžių gretos – iš visos Lietuvos“, – kalbėjo Jurgita.
Moteris akcentavo, jog visas prieglaudos, kurioje šiuo metu globojama 19 šunų ir 13 kačių, darbas organizuojamas savanoriškais pagrindais, beglobiais rūpinamasi be jokio atlygio, tiesiog iš didelės meilės. Gerus darbus vis dėlto lydi ir rūpesčiai, dažniausiai – finansiniai. Tik gerų žmonių, rėmėjų dėka Jurgita šiandien gali kartu su visais pasidžiaugti, kad pavyko pagerinti keturkojų laikymo sąlygas, kad jie yra pamaitinti, kad įrengti narvai, kuriuose tenka kurį laiką palaikyti ne itin draugiškai kitų prieglaudos gyventojų atžvilgiu nusiteikusius augintinius. Moteris be galo dėkinga bendrovėms „Inepas“, „Inega“, Milašaičių lentpjūvei, Plungės „Senukams“, o ir pavieniams žmonėms, kurių dėka „Plungės priglaustukai“ kuriasi.
„Esame labai dėkingi už kiekvieną eurą, už palaikymą, kurį jaučiame iš žmonių. Štai kad ir mano pačios kaimynas, labai didelės širdies žmogus: turėdamas laisvo laiko jis mums meistrauja, gelbėja su visais ūkiškais darbais. Žmonių gerumas tikrai stebina. Kaip ir šį kartą, kai kreipėmės pagalbos dėl išaugusios skolos. Buvo kas aukojo ir po kelis šimtus, kas po kelis eurus – kiekvienam esame vienodai dėkingi“, – tvirtino J. Juknevičiūtė-Domarkienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Pelėda parašė:

    Labai šaunu.

  2. aaaa parašė:

    sauniau butu priverstinis sunu/kaciu sterilizavimas isskyrus veisyklas… o tai pilna tokiu bus benamiu prieglaudose.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,