• Reklama
  • Kontaktai
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
No Result
View All Result
  • Pagrindinis
  • Aktualijos
    • Savivalda
    • Politika
    • Švietimas
    • Sveikata
    • Socialiniai reikalai
    • Finansai
    • Kriminalai ir nelaimės
    • Ūkio reikalai
    • Kitos aktualijos
  • Mano Rietavas
  • Teminiai puslapiai
    • Keliai. Mašinos. Žmonės
    • Gamta. Medžioklė. Žūklė
  • Kultūra ir sportas
    • Krašto kultūra: praeities ir šiandienos dialogai
    • Už jūsų ir mūsų laisvę!
    • Laikraštis „Telšių žinios”
    • Laikraštis „Santarvė”
    • Kultūra
    • Renginiai
    • Sportas
    • Laisvalaikis
  • Žmonės
  • Nuomonės
  • Partnerių informacija
No Result
View All Result
Plungė - Plungės rajono ir Rietavo krašto laikraštis
No Result
View All Result

Pinigai keliams prižiūrėti išdalyti

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ
redaktorius
4 liepos, 2023
Savivalda, Finansai, Ūkio reikalai, Pirmas puslapis, Pirmas puslapis, Kitos naujienos
0
0
VIEWS
Pasidalink

Šiais metais Lietuvos automobilių kelių direkcija Plungės rajono savivaldybei skyrė 2 mln. 444,6 tūkst. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Praėjusį antradienį posėdžiavusiems Savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto nariams buvo pristatyta, kaip bus panaudoti minėtieji pinigai.


Skaitytojams priminsime, kad KPPP lėšos, skirtos vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti, paskirstomos pagal atitinkamą procentuotę. 50 proc. (1 mln. 222,3 tūkst. eurų) nuo visos gautos sumos skirta kapitalo investicijoms, 10 proc. (244,5 tūkst. eurų) – saugaus eismo priemonėms įgyvendinti, 5 proc. (122,2 tūkst. eurų) – statybos techniniams projektams rengti ir projektų ekspertizei, statybos darbų kokybės kontrolei, techninei priežiūrai, keliams (gatvėms) ar kelių statiniams ir jų užimamai žemei inventorizuoti, apskaitai atlikti, bei paliekamas lėšų rezervas (avarinėms situacijoms likviduoti).
Likusi lėšų dalis po lygiai (427,8 tūkst. eurų) padalijama miesto seniūnijai ir kaimų seniūnijoms bendrai. Kiek kaimo seniūnijai atiteks pinigų, priklauso nuo to, kiek ten gyvena žmonių, koks yra seniūnijai priklausančių kelių ir gatvių tinklo ilgis. Taigi iš kaimų seniūnijų daugiausiai KPPP lėšų nubyrės Nausodžio seniūnijai – 76,7 tūkst. eurų. Žemaičių Kalvarijos seniūnijai – 52 tūkst. eurų, Šateikių – 51,2 tūkst. eurų, Babrungo – 48,1 tūkst. eurų, Platelių – 44,6 tūkst. eurų, Žlibinų – 42,3 tūkst. eurų, Paukštakių – 33 tūkst. eurų, Kulių – 29,6 tūkst. eurų, Alsėdžių – 25,8 tūkst. eurų, Stalgėnų – 24,5 tūkst. eurų.
Kaip sakė komiteto pirmininkė Daina Martišienė, KPPP lėšų paskirstymas griežtai reglamentuotas ir nieko čia nepakeisi. Ji tik priminė nerašytą taisyklę, jog kapitalo investicijoms skirti pinigai vieną kartą atitenka miestui, kitą kartą – kaimui.

Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistas Modestas Budrys pateikė ir informaciją, kokie darbai rajone yra planuojami, kiek tam numatyta lėšų.
Pasak specialisto, miesto kelių su žvyro danga priežiūrai planuojama išleisti 40 tūkst. eurų, kaimų seniūnijose tokių kelių ir gatvių priežiūrai – 230 tūkst. eurų, kaimų seniūnijų gatvėms su žvyro danga lyginti – apie 70 tūkst. eurų. Miesto kelių su asfalto danga priežiūrai – 120 tūkst. eurų, miesto šaligatvių priežiūrai – 20 tūkst. eurų, kaimų seniūnijų asfalto dangos kelių remontui – apie 50 tūkst. eurų. Kaip ir kiekvienais metais, horizontaliajam ir vertikaliajam ženklinimui bendrai miestui ir kaimui bus skirta 50 tūkst. eurų. Kai kurių seniūnijų vadovai iš jiems skirtų pinigų taip pat yra numatę konkrečius darbus. Štai Nausodžio seniūnija už 40 tūkst. eurų planuoja asfaltuoti Varkalių kaimo Žemaičių gatvę, o Kulių seniūnija – Kumžaičių kaimo Kumžaičių gatvę už 27,7 tūkst. eurų. Keliams inventorizuoti šiemet numatoma skirti apie 2 tūkst. eurų.
Į posėdį atėjusi Plungės miesto seniūnė Dangirutė Jurkuvienė komiteto narius informavo, jog jau atliekami gatvių tvarkymo poreikio skaičiavimai, tačiau didesnį dėmesį ji norėjo atkreipti į saugaus eismo priemonių užtikrinimo lėšų skyrimą. Šiemet daugiau pinigų reikėtų Saugaus eismo organizavimo komisijos priimtiems sprendimams dėl pėsčiųjų perėjų įrengimo įgyvendinti. „Iškilusios ir apšviestos pėsčiųjų perėjos įrengimo rinkos kaina – apie 18 tūkst. eurų. Saugaus eismo klausimais miestas – labai daug reikalaujantis pinigėlių“, – konstatavo seniūnė.
Kalbėdamas apie kapitalo investicijas M. Budrys sakė, jog 660 tūkst. eurų paskirta Sodo gatvės tvarkymo darbams užbaigti Varkaliuose, 2,5 tūkst. eurų – Plungės miesto Kepyklos ir Pievų gatvių projektams. Likusi lėšų dalis – 559,8 tūkst. eurų – atiteks nesuremontuotai Telšių gatvės daliai iki aplinkkelio.

„Tų 500 tūkstančių Telšių gatvei tikrai neužteks, bet, kai pradėsime, gal kada nors pabaigsime“, – pastebėjo D. Martišienė. Anot Vietos ūkio skyriaus vedėjo Arvydo Liutikos, Telšių gatvės darbų užbaigimo sąmata – apie 2,2 mln. eurų.

Daugiau: Paskola verslui

Kitas įrašas

Alsėdžiuose įsikurs saulės elektrinių parkas?

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

CAPTCHA vaizdas
Atkurti Vaizdą

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Video rekomendacijos:

Pirmas puslapis

Jomarko tradicijos net lietus nenuplovė
Irkluotojų bronziniai pasirodymai Šiauliuose
Jubiliejai paminėti ir parapijos tituliniuose atlaiduose
Merginų tinklinio turnyre nugalėjo Mažeikių TK „Skraiduolis“

Keliai. Mašinos. Žmonės

Vengdamas susidūrimo įskriejo į upę
Avarijoje nukentėjo garbaus amžiaus moteris
Kelyje į Platelius – „Audi“ ir „Porsche“ susidūrimas
Iš suvestinių

Nuomonės

Kodėl geriau neskęsti Kulių tvenkinyje?
Policijos ginklas – savalaikė informacija
Gintautas Rimeikis: „Patartume pasitikėti, nes mokyklos tikrai nieko blogo mokiniams nelinki“
Bendrajame plane – apie krematoriumą ir „sofos“ ūkininkus

Savas

Skautų ir ne skautų olimpinėse žaidynėse Smilgiuose – 177 dalyviai!
Vienuoliktokė Emilija: „Studijos užsienyje manęs nevilioja“
Mokymai naujokams ir senbuviams
„Futbolo nepaleidžiu nuo vaikystės, žaviuosi juo ir mėgaujuosi“

Renginiai

Jomarko tradicijos net lietus nenuplovė
Merginų tinklinio turnyre nugalėjo Mažeikių TK „Skraiduolis“
Rietavui – 770 metų! Jubiliejus pasitiktas įspūdinga eisena ir šventiniu šurmuliu
Garsiniai skaitymai „770 eilučių Rietavui“
No Result
View All Result

Laikraštis

Nuomonių ringas

Ar dalyvaujate masinėse vasaros šventėse?

Loading ... Loading ...

Orai


Orai Plungėje

Orai


Orai Plungėje 2 savaitėms


  • Balsavimų archyvas
  • Kontaktai
  • Pagrindinis
  • Paskyra
  • Prenumerata
  • Prenumerata senas
  • Prisijungti
  • Privatumo politika
  • Registracija sėkminga!
  • Reklama
  • Slaptažodžio atstatymas
  • Laikraštis „Plungė” PDF versija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
No Result
View All Result
  • Balsavimų archyvas
  • Kontaktai
  • Pagrindinis
  • Paskyra
  • Prenumerata
  • Prenumerata senas
  • Prisijungti
  • Privatumo politika
  • Registracija sėkminga!
  • Reklama
  • Slaptažodžio atstatymas
  • Laikraštis „Plungė” PDF versija

Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt