Plateliškis vėl pretenduos į „Aukso vainiką“

Parašė:  2011-11-11

Spalio pabaigoje Mažeikiuose vyko Telšių apskrities tautodailininkų kūrybos atranka į respublikinę konkursinę parodą „Aukso vainikas 2011“. Komisija, įvertinusi visus Telšių apskrities tautodailės meistrų darbus, pirmąją vietą skyrė plateliškiui medžio drožėjui Kazimierui Striaupai.
Apskrities konkurse – pirmoji vieta
Apskrities parodoje-konkurse buvo eksponuojami trisdešimt trijų menininkų iš Telšių, Plungės bei Mažeikių vaizduojamosios, taikomosios dailės bei kryždirbystės darbai, kuriuos vertino komisijos nariai: Lietuvos liaudies kultūros centro tautodailės poskyrio vadovė dr. Teresė Jurkuvienė (pirmininkė), Lietuvos liaudies kultūros centro tautodailės poskyrio vyriausioji specialistė dr. Alė Počiulpaitė, Mažeikių rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vedėja Angelė Rupkutė, Mažeikių muziejaus direktorė Adelė Cholodinskienė, Mažeikių dailės mokyklos mokytoja metodininkė Rasa Tamošiūnienė.
Pirmąjį etapą nugalėjo mažeikiškis kalvis Virgilijus Mikuckis ir medžio drožėjas K. Striaupa iš Plungės rajono. Jų darbai keliaus į respublikinę „Aukso vainiko 2011“ parodą, kuri vyks Jurbarko krašto muziejuje.
K. Striaupa drožyba susidomėjo tik 1993 metais. Labiausiai patinka drožti šventuosius, Kristaus gyvenimo ir mirties scenas, Užgavėnių kaukes, vaizdus iš kaimo gyvenimo. Nuo 2000-ųjų jis – Tautodailininkų sąjungos narys.
Pirmoji autorinė K. Striaupos darbų paroda surengta 1995 metais Žemaitijos nacionalinio parko informacijos centre. Vėliau jo darbai eksponuoti įvairiose parodose Plungėje, Plateliuose, Telšiuose, Mažeikiuose, Kretingoje, Klaipėdoje, Vilniuje ir net užsienyje. 1999 metais Dovainių kaime K. Striaupa lankytojams atvėrė savo pastatytos klėtelės, kurioje eksponuojami autoriniai drožiniai, duris. Tautodailininko darbų yra įsigijusi Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, Telšių „Alkos” muziejus, privatūs asmenys.


Plateliškis ne kartą dalyvavo respublikinėje konkursinėje medžio drožėjų parodoje Lionginui Šepkai atminti Rokiškyje. 2004 metais tapo šios parodos laureatu. Na, o 2006-aisiais K. Striaupa tapo respublikinio liaudies meno konkurso-parodos „Aukso vainikas” laureatu už geriausius vaizduojamosios dailės kūrinius.
Pagal konkurso-parodos nuostatus antrąkart pretenduoti į „Aukso vainiką“ galima tik po penkerių metų. Nuo 2006-ųjų penkeri metai jau praėjo, todėl, kaip sakė Plungės kultūros centro vyr. specialistė tautodailei Zafira Leilionienė, didelė tikimybė, kad K. Striaupos drožiniai vėl pelnys apdovanojimą, o „Aukso vainikas“ vėl parkeliaus į mūsų rajoną.
Tautodailės parodos
Nuo K. Striaupos neatsilieka ir kiti Plungės rajono tautodailininkai – net trys dalyvauja Kaune rengiamoje konkursinėje tautodailininkų peizažo parodoje Antano Žmuidzinavičiaus premijai laimėti. Plungiškiai – akvarelės ir tapybos meistrai Jonas Kuodis, Vytas Jaugėla ir Zita Stasiškienė – savo darbus šiam konkursui pristatė pirmąjį kartą.
Gruodžio pradžioje Plungės kultūros centre bus atidaryta jubiliejus švenčiančių tautodailininkų kūrybos darbų paroda. Šiemet jubiliejinėje parodoje išvysime šešių tautodailės atstovų kūrybą: tapytojos Onos Lidijos Kazlauskienės, akvarelininkės Mortos Mikašauskienės, medžio drožėjų Reginos ir Justino Jonušų, Virgio Narkaus, Liudo Šopausko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,