Plungėje jau galima ir kitaip prisijaukinti kultūrą

Parašė:  2021-03-26

Per pastaruosius metus mūsų gyvenimas tikrai pasikeitė. Kultūros išsiilgę plungiškiai dabar dažniausiai jos ieško virtualioje erdvėje. Plungės rajono savivaldybės kultūros centras jiems pasiūlė naujovę – tinklalaidę „Pravėrus duris“. Klausantis atvirų pokalbių galima iš arčiau susipažinti su kultūros centre dirbančiais menininkais – meno kolektyvų vadovais, tautodailininkais, muzikantais. Net ir gyvai lankantis parodose ar kituose kultūros centro renginiuose ne visada buvo progų tuos žmones pažinti ir sužinoti, kaip jie pasuko meno keliu.
Vienoje jutubo kanale skelbiamoje tinklalaidėje „Pravėrus duris“ kalbamasi su Plungės kultūros centro folkloro ansamblio „Gondinga“ vadove Dalia Stasikėliene. Ji pabrėžia, kad net ir esant suvaržymams ansamblio veikla ne tik nesulėtėjo, bet kaip tik dar labiau suaktyvėjo. Tai, kas vyksta nuotoliniu būdu, virtualioje erdvėje, yra nauja ir įdomi patirtis.

Persikėlė į virtualias erdves
Plungės kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Aurelija Šarkauskaitė teigia, kad įvairios kultūrinės veiklos ir toliau vyksta aktyviai kaip ir ankstesniais metais, tik dauguma jų persikėlė į virtualias erdves. Kultūros centre veiklą vykdo net 22 meno kolektyvai, kurie šiuo metu užsiėmimus taip pat veda nuotoliniu būdu. Organizuojamos kassavaitinės pokalbių laidos, edukaciniai užsiėmimai, įvairūs konkursai, akcijos, iniciatyvos, žaidimai. Į juos aktyviai įsijungia plungiškiai ir kitų miestų gyventojai. Su dauguma organizuojamų veiklų galima susipažinti Plungės rajono savivaldybės kultūros centro feisbuko ir instagramo paskyrose bei jutubo kanale.
Pasikeitusios kultūrinio gyvenimo sąlygos nesutrukdė minint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną surengti gražia tradicija tapusį jau šešioliktąjį tarptautinį vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvų festivalį „Laisvės vaikai“. Tik šiemet jis vyko virtualioje erdvėje. Festivalyje dalyvavo kolektyvai net iš dvylikos šalių: Lenkijos, Baltarusijos, Serbijos, Vokietijos, Sakartvelo, Moldovos, Latvijos ir, žinoma, Lietuvos jaunieji šokėjai.

Laukia aktyvus kultūrinis gyvenimas
Pasak pašnekovės, planų daug, tikimasi, kad juos pavyks įgyvendinti: „Norime plungiškiams ir miesto svečiams padovanoti kuo daugiau gerų emocijų. Taigi, tikimės surengti tarptautinį vaikų ir jaunimo teatrų festivalį-kūrybinę laboratoriją „Mažoji Melpomenė“, jaunųjų menininkų sąjūdį Žemaitijoje „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“, kurio metu vyks paroda-konkursas, skirtas Žemaitijos tautodailininko skulptoriaus Stanislovo Riaubos vardo premijai laimėti. Taip pat planuojamas respublikinis pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis, profesionalaus teatro sklaidos projektas „Penki profesionalaus teatro vakarai Plungėje“, tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“, Vaikystės šventė, įvairūs koncertai, spektakliai, susitikimai, populiarieji muzikiniai penktadienio vakarai prie fontano ir kt.“
Pastarųjų metų situacija atvėrė naujas galimybes žmonėms, anksčiau gal nesidomėjusiems ar mažai besidomėjusiems kultūra, dalyvauti kultūriniame gyvenime, o tai neabejotinai praturtina kiekvieno iš jų ir visos bendruomenės gyvenimą.
Projektą „Aktuali kultūra“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo finansuojamo veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt ir www.lrkm.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,