Plungės garbės pilietis – naujasis Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius

Parašė: Parengta pagal www.lsmuni.lt 2020-11-06

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) turi naują vadovą – spalio 23 dieną vykusiame LSMU Tarybos posėdyje penkerių metų kadencijai rektoriumi išrinktas profesorius Rimantas Benetis. Naujasis vadovas pareigas pradėjo eiti lapkričio 4 dieną. Jis pakeitė akademiką profesorių Remigijų Žaliūną, kuris universitetui vadovavo nuo 2002 metų. Mums itin svarbi detalė – naujasis prestižinio universiteto rektorius yra plungiškis, kuriam už nuopelnus gimtajam kraštui 2010 metais suteiktas Plungės garbės piliečio titulas. Tiesa, akademikas R. Žaliūnas, kurį trečiadienį pakeitė prof. R. Benetis, – taip pat mūsų kraštietis: gimęs Alsėdžiuose, o į mokslus išvykęs jau iš Plungės.
Profesorius R. Benetis yra žinomas šalyje ir užsienyje kardiochirurgas, ilgametis Širdies, krūtinės ir kraujagyslių chirurgijos klinikos vadovas ir Kardiologijos instituto direktorius.
2001 metais plungiškis vadovavo kardiochirurgų brigadai, kuri atliko pirmąją širdies persodinimo operaciją Kaune. 2007 metais jis atliko pirmąją Baltijos šalyse plaučių ir širdies bei plaučių komplekso persodinimo operaciją.
Profesorius yra paskelbęs 457 mokslo publikacijas, skaitęs pranešimų tarptautinėse konferencijose ir kongresuose, sėmęsis patirties prestižinėse užsienio gydymo įstaigose. 2003 metais jam įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžius, 2018 metais – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius. Nuo 2010 metų R. Benetis yra Kazachstano Respublikos garbės profesorius.
Išrinktojo rektoriaus pristatytoje LSMU veiklos penkerių metų programos koncepcijoje numatoma puoselėti šio universiteto tarptautiškumą ir atvirumą kaitai bei naujovėms. „Šiandien universitetą matau kaip lyderiaujantį Europoje sveikatos mokslų universitetą visuomenės klestėjimui, kurio misija – kurti, kaupti, sisteminti ir skleisti mokslo žinias, naujausius mokslo ir studijų laimėjimus, mokyti ir ugdyti kūrybingą, dorą, iniciatyvią, išsilavinusią, sveiką, savarankišką ir verslią asmenybę, puoselėti demokratiją ir gerovę, ugdyti sveiką bei išsilavinusią visuomenę“, – teigia naujasis LSMU vadovas.
Pasak jo, universitetui reikalinga energinga, veikli, inovatyvi ir susiklausiusi bendruomenė, vienijanti studijuojančius, absolventus, akademinį ir neakademinį personalą, nebijanti pokyčių, atvira naujoms idėjoms ir pasaulinei konkurencijai.


„Tik bendruomenė, tarpusavio santykius grindžianti geranoriškumu ir ieškanti susitarimo, vedančio bendruomeniškumo ir pasitikėjimo kultūros link, pajėgi įgyvendinti tarptautiško universiteto, atviro kaitai ir naujovėms, idėją“, – pabrėžia profesorius.
Institucinės atminties ir tradicijų išlaikymas, gerosios patirties perėmimas, pagrindinių universiteto vertybių – pagarbos gyvybei, akademiškumo, bendruomeniškumo, atvirumo, teisingumo, profesionalumo – puoselėjimas, visų pagrindinių universiteto veiklų plėtra ypatingą dėmesį skiriant moksliniams tyrimams, mokslu grįstoms studijoms, universiteto tarptautiniam žinomumui didinti – tai tik keli akcentai iš išrinktojo rektoriaus pristatytos veiklos koncepcijos.
„Pasaulis nuolat kinta. Būtina reaguoti į visus šio proceso iššūkius, išnaudoti galimybes, keistis ir prisitaikyti prie pokyčių. Todėl visas universiteto akademinis gyvenimas, finansai ir valdymas turi būti pagrįsti aiškiais principais, padedančiais drąsiai sutikti naujus iššūkius“, – tvirtina prof. R. Benetis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,