Plungės gedulo namai pasitinka jubiliejų

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2021-04-02

Šis pavasaris Plungėje veikiantiems gedulo namams yra išskirtinis – minima 30 metų darbo sukaktis. Šiuo metu uždaroji akcinė bendrovė „Žemaitijos gralis“ teikia visas reikalingas ritualines paslaugas Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių žmonėms. Kaip sako bendrovės direktorius Vidas Valauskas, už praėjusių metų stovi įgyta patirtis ir verslo pamokos, o šiandien įmonės vizija orientuota į sąžiningą, atsakingą darbą, kur pagrindinis tikslas – teikti modernias, klientų poreikius tenkinančias paslaugas.
Bendrovė, turinti istoriją
Ritualinių paslaugų verslas nėra lengvas. Čia dirbantiems žmonėms nuolat tenka būti savotišku filtru, kuris sugeria netektį išgyvenančiųjų emocijas. O jų būna įvairių – nuo padėkos iki pykčio, nepasitenkinimo. Nieko keisto: artimojo netektį lydi įvairūs jausmai ir aplinkybės. Kaip bebūtų, susidūrus su mirtimi, visiems tenka ieškoti, kas užgulusius rūpesčius palengvintų. Plungėje ir Rietave, kaip minėta, šias paslaugas teikia UAB „Žemaitijos gralis“.
Bendrovės darbo pradžia siekia dar 1991-uosius metus. Tada ji vadinosi Beinoro gedulo namais ir buvo pirmoji Lietuvoje įkurta laidojimo paslaugų įmonė.
Per daugelį veiklos metų bendrovė keitėsi, tobulėjo, ir dabar tai yra modernūs laidojimo namai (su filialu Rietave, įkurtu 2013 metais), padedantys įgyvendinti visus klientų pageidavimus netekties valandą, mirus jų artimajam. Uždaroji akcinė bendrovė „Žemaitijos gralis“ – tokiu pavadinimu šiandien žmonėms yra pažįstama ši įmonė.
Bendrovė per 30 metų patyrė ne tik pavadinimo pokyčių. Būta ir darbo vietos pasikeitimų. Plungėje pirmiausia ritualinės paslaugos buvo teikiamos patalpose Minijos gatvėje. Po keliolikos metų atsirado proga išsikelti kitur: 2014 metų kovą UAB Beinoro gedulo namai įsigijo pastatą A. Jucio g. 3, kuriame iki tol taip pat buvo teikiamos tokios paslaugos. Šis sandoris reiškė, kad dabar visos ritualinės paslaugos Plungėje bus vienose rankose.


Lemtingi bendrovei buvo ir 2018–2019 metai. Po ilgo laiko pasikeitė savininkas, prie įmonės vairo stojo naujas direktorius V. Valauskas. Pokyčiai visada reiškia kažką naujo. Taip ir šioje bendrovėje buvo atverstas baltas lapas: svarbu tapo kurti sąžiningą savo darbuotojams, klientams verslą. Pelnyti žmonių pasitikėjimą ir pagarbą – esminis dalykas. Aišku, nepatenkintų klientų pasitaiko, bet visada stengiamasi išklausyti priekaištus ir rasti kompromisą.
Vienoje vietoje – visos ritualinės paslaugos
Prisimindamas nuėjusius metus, šiandien vertindamas „Žemaitijos gralio“ paslaugas, V. Valauskas neabejoja, kad jų įmonė tikrai verta vadintis vienais moderniausių gedulo namų visoje Vakarų Lietuvoje. Bendrovės pastatas labai erdvus, čia įrengtos keturios šarvojimo salės, viena itin moderni ir didelė, vadinama „VIP“ patalpa. Artimiausiu metu bus įrengta dar viena salė. Laukia ir bendrų patalpų remontas. 30-metis – puiki proga atsinaujinti!
Kaip minėjo V. Valauskas, išsinuomojusieji sales pas juos gauna šimtaprocentinį komfortą ir aptarnavimą: greta kiekvienos šarvojimo salės veikia virtuvėlė su visa reikalinga įranga, garso aparatūra, į patalpas galima patekti tik su magnetiniu raktu. Viskas įskaičiuota į salės nuomos kainą, nieko papildomai pirkti ir mokėti nereikia.
Įmonė, turėdama ilgametę patirtį, teikia visas ritualines paslaugas. Jas galima pavadinti nuo… iki, t. y. nuo mirusiojo kūno paėmimo iš mirties vietos iki jo palaidojimo. O jei konkrečiau – dokumentų tvarkymas, įvairaus dydžio šarvojimo salių su poilsio kambariais nuoma, laidojimo reikmenų nuoma, katafalko nuoma, autošaldytuvo nuoma, kūno trumpalaikis saugojimas šaldytuvuose, karsto nešėjai su specialia apranga, orkestras, giedotojai, duobės iškasimas, perlaidojimas, palaikų parvežimas visoje Lietuvoje ir iš užsienio, kremavimas, higieninis palaikų paruošimas, palaikų balzamavimas.
Laidojimo namuose esančioje parduotuvėje artimieji gali išsirinkti viską, kas reikalinga velioniui šarvoti: įkapes, laidojimo reikmenis, karstą ar urną, žvakes (jos, jei pageidaujama, bus pašventintos). Tarp kitko, mirusiojo kūno kremavimas vis labiau populiarėja ir ypač šiuo metu, kai siaučia koronavirusas. „Anksčiau per mėnesį turėdavome 4–5 kremavimus, dabar būna vidutiniškai 14, o kai buvo infekcijos pikas – dar daugiau“, – sako V. Valauskas.
Apie pokyčius ir tradicijas

Beje, kalbant apie pandeminę situaciją, „Žemaitijos gralis“ ėmėsi visų reikalavimų ir rekomendacijų dėl saugumo užtikrinimo įgyvendinimo. Ypatingas dėmesys skiriamas patalpų dezinfekcijai, įsigytas specialus dezinfekcinis ozonatorius, kuriuo saugiai ir ekologiškai yra dezinfekuojamos salės po laidotuvių ir prieš jas. Po keletą valandų vykusio valymo kiti klientai ateina į sterilią patalpą.
„Esame vienintelė įmonė Plungės ir Rietavo savivaldybėse, kuri turi visus reikiamus higienos pasus ir tinkamą transportą, kas pandemijos metu yra ypač aktualu. Esame pasiruošę teikti visas ritualines paslaugas mirties nuo COVID-19 atvejais. Koronaviruso aukų kūnų laikymo, transportavimo klausimais visuomeniniais pagrindais konsultuojame Plungės rajono savivaldybę“, – pažymi V. Valauskas ir priduria, jog būtent dėl pandemijos sukeltos situacijos jų bendrovė atėjo į pagalbą ir Plungės ligoninei. Buvo sudaryta sutartis dėl mirusiųjų paėmimo iš ligoninės ir kūnų saugojimo bendrovės šaldytuvuose.
Paklaustas apie laidojimo įpročius ir tradicijas, „Žemaitijos gralio“ direktorius sako, jog šiandieną žmonės stengiasi laikytis visų rekomendacijų: atsisveikinti ateina patys artimiausi. „Šarvojimo salėse kėdes esame sustatę taip, kad tarp lankytojų būtų reikiamas atstumas. Sutrumpėjo ir atsisveikinimo laikas. Neveikia viešojo maitinimo įstaigos, todėl gedulingi pietūs neberengiami, keičiasi ir floristikos tradicijos“, – pasakoja V. Valauskas.
„Žemaitijos gralis“: A. Jucio g. 3, Plungė; S. Nėries g. 2, Rietavas. Tel. visą parą 8 686 31833. El. p. info@zemaitijosgralis.lt.
www.zemaitijosgralis.lt

Plungės ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė:
– Kur gyvenimas, ten mirtis ir liūdesys. Tiek medikai, tiek laidojimo paslaugų specialistai kaskart susiduria su žmonėmis, išgyvenančiais netekties skausmą. Jie žino ir supranta, kaip reikalinga rami ir pagarbi aplinka. Džiugu, kad koronaviruso pandemijos apsuptyje mes, ligoninė, ir „Žemaitijos gralis“ atradome ir bendradarbiavimo galimybę: bendrovė padėjo išspręsti mums mirusiųjų laikymo problemą, už ką esame dėkingi.
Linkime įmonei šio gražaus jubiliejaus proga rimties, susikaupimo, įsiklausymo į žmonių pageidavimus, poreikius. Jauskitės žmonėms reikalingi.

Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas kun. Vytautas Gedvainis:
– Gyvenime staiga ir netikėtai į žmogaus kasdienybę ateina netektis. Žmogus tada sutrikęs, ištiktas skausmo – čia ir dabar dideli rūpesčiai. Ateini pas juos – tavęs laukia, tau padeda, pataria, tau suteikia galimybę gedėti… Ačiū mūsų miesto laidojimo namams už nuoširdų patarnavimą sunkiomis gyvenimo akimirkomis. Visiems įmonėje dirbantiems sveikatos ir ištvermės, nes Jūsų darbo laiko nėra – Jūs visąlaik tarnaujate, kai žmogų paliečia netektis. Su Jūsų 30-mečiu!

Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis:
– Tokios įmonės kaip „Žemaitijos gralis“ labai reikalingos. Ypač tą poreikį pajuntame ir suprantame tada, kai ištinka sunkiausia gyvenime akimirka – išlydime artimą žmogų į amžinojo poilsio vietą. Turėjau netekčių, todėl pačiam teko naudotis jų paslauga. Dėkingas esu ir buvusiems, ir esamiems įmonės darbuotojams už pagalbą, kuri leidžia sunkią akimirką gedėti ir išlaisvina nuo būtinybės tuo metu galvoti apie antraeilius, bet ne mažiau svarbius, dalykus. Kvalifikuota pagalba ir parama tuo metu yra labai svarbi. Tikrai džiugu, kad turime mieste tokią įmonę, kad teikiamos žmonėms naudingos ir reikalingos paslaugos. „Žemaitijos graliui“ linkiu sėkmės tolesnėje veikloje.

Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis:
– Sveikinu šią bendrovę jubiliejaus proga. Galbūt čia ne ta sritis, kur reikėtų linkėti daugiau klientų, tačiau, vertinant įmonės teikiamas paslaugas, norisi palinkėti, kad ir toliau sektųsi užtikrinti kultūringą, nuoširdų bendravimą su sunkioje situacijoje atsidūrusiais žmonėmis. Bendrovės teikiamos paslaugos rietaviškiams labai reikalingos, viliuosi, kad įmonei visus planus, kuriuos ji turi Rietavo atžvilgiu, pavyks įgyvendinti. Kuo geriausios kloties „Žemaitijos graliui“.

Užs. Nr. S-66

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,