Plungės kultūros centro kolektyvai – nacionalinio konkurso „Aguonėlė“ laimėtojai
Kitąmet 20-metį švęsianti Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių studija „Suvartukas“ artėjančio jubiliejaus proga gavo nuostabią dovaną – praėjusį savaitgalį tapo nacionalinio konkurso „Aguonėlė“ laureate.
Nuo 1976-ųjų Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamas konkursinis festivalis „Aguonėlė“ – svarbiausias ir didžiausias vaikų ir moksleivių sceninių liaudies šokių renginys mūsų šalyje. Pagrindiniai konkurso tikslai – aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą, puoselėti sceninio šokio tradicijas, skatinti kolektyvus siekti meistriškumo, originalumo, ugdyti šokėjų ir vadovų meninį skonį, raginti kolektyvus geriau pasirengti Lietuvos moksleivių dainų šventėms ir kt.
Vilniuje, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre, surengtame konkurse dėl geriausiųjų vardo varžėsi vaikų šokių studijos ir ansambliai iš Gargždų, Joniškio, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Panevėžio, Šiaulių, Šilalės, Varėnos, Vilkaviškio ir Plungės. Mūsų miestui atstovavo ne tik „Suvartukas“ (vadovė Ilona Baltikauskaitė), bet ir kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ (vadovė Sonata Kazlauskytė).
Kaip ir minėta, liaudies šokių studijų kategorijoje aukščiausiai įvertintas „Suvartukas“ – jam atiteko laureato diplomas. Kolektyvo jaunimo grupei skirtas diplomas kaip artistiškiausiai šokėjų grupei, o mergaičių grupei – už išraiškingiausiai atliktą šokį „Gaspadinės“.
„Suvartuko“ garbę gynė beveik 140 studijos šokėjų. Šis apdovanojimas „Aguonėlės“ konkurse kolektyvui – ne pirmas. Pirmą kartą laureatu „Suvartukas“ tapo 2004 metais, 2008-aisiais iškovota pirmoji vieta. 2012 m. – vėl laureatas, 2016 m. – mažasis laureatas (kadangi kartu buvo vertinamos šokių studijos ir choreografijos mokyklos – aut. past.). Na, o šiais metais plungiškiai tapo absoliučiais laureatais.
Vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Žirginėliai“ varžėsi ansamblių kategorijoje. Kolektyvas apdovanotas 1-ojo laipsnio diplomu, taip pat gavo diplomą už išraiškingiausiai atliktą šokį „Pupų kult“. 2016 m. „Žirginėliai“ konkurse taip pat laimėjo pirmąją vietą. Tiesa, šioje kategorijoje susijungia šokis, muzika ir daina, tad šokėjams gyvu atlikimu talkino kapela (vadovė Rita Džiaugienė), Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos kanklių ansamblis (vadovė Irena Urbonienė) ir Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos dainavimo studija (vadovė Romena Zabielienė).
- Žemaičių Kalvarijos bazilika: šventovė, kuri traukia tikinčiuosius ir piligrimus iš viso pasaulio
- Originalus Nepriklausomybės Aktas – virtualioje parodoje
- Tarp laureatų – ir plungiškiai
- Tarptautiniai jaunųjų muzikų pasiekimai
- Keturiolikmetis, kuriam prognozuojama šlovė didžiausiose pasaulio koncertų salėse
- Užgavėnės karantine: blynų ir Morių fotosesija
- „Juk čia skaniausia duona, čia gražiausias pavasaris, čia mūsų Lietuva“
- Motiejui Valančiui – 220 metų
- „Kiekvienas laikotarpis turi savo žavesio“
- Plungės kultūros centre – įtraukiančios pamokėlės su menininkais
- Naujos pergalės Ispanijoje
- Plungė – Lietuvos bibliofilijos istorijos dalis
- Tarp apdovanotųjų – laida „Žydiškoji Plungė“
- Plungiškius lydėjo sėkmė
- Metai Vytautui Mačerniui atminti
- Mažosios kultūros sostinės vardą nešė atsakingai
- Puikūs Plungės balerinų rezultatai
- Laimėjimai virtualiuose konkursuose tęsiasi
- Alsėdiškiai tęsia pilietiškumo tradicijas
- Aukščiausi Plungės pianisčių laimėjimai Vokietijoje
Bausti negalima pasigailėti. Kur dėti kablelį? Dabar jis nuolat dedamas po pirmuoju žodžiu. Ir baudžiama – […]
Žemaičių Kalvarijos miestelis ir jame esanti Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika turi išskirtinę aurą. Čia, rodos, […]
Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.