Politiniai žaidimai. Šįkart taikinyje – pušelės

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-06-14

Nors sakoma, kad varnas varnui akies nekerta, tarp Plungės politikų tokių apsikapojimų kuo toliau – tuo daugiau: mažumai atstovaujantis Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis vis iškasa karo kirvį prieš valdančiąją daugumą, dažniausiai – prieš „Vieningą Plungę“. Kapojimuisi pretekstų netrūksta: šilumos ūkis, konkursai įstaigų vadovų pareigoms eiti, lėšos paminklui ir t. t. Ką tik pradėtas žaisti dar vienas karu „kvepiantis“ politinis žaidimas, kurio taikinyje – pušelės, prieš mėnesį pasodintos Plungės miesto parko pašonėje. Merui jos nepatinka. Labiausiai, ko gero, dėl to, kad sodintojas – „Vieninga Plungė“.
Gegužės 15-ąją „Vieninga Plungė“ į savo feisbuko paskyrą įdėjo nuotrauką iš talkos ir prierašą: „Nedidelė medelių sodinimo talka vietoj šiemet neįvykusios akcijos „Darom“. „Vieninga Plungė“ nupirko, o keli entuziastai šiandien pasodino 50 pušelių parko pakrašty, šalia Stoties gatvės. Manykime, kad ateities kartos galės džiaugtis gražiais medžiais, o parko voveraitės – jų vaisiais.“
Graži iniciatyva daugeliui patiko, „Vieninga Plungė“ sulaukė pagyrimų. Ir politiniai oponentai kone mėnesį tylėjo, tad atrodė, kad ir jie – už. Bet… Pušelės brandina naują karą ir naują skandalą. Meras A. Klišonis vėl kimba į atlapus „vieningiesiems“. Mat nežinia, ar medeliai pasodinti teisėtai, ar tinkamoje vietoje, ar suderinus su tais, su kuo turėjo būti suderinta.
Meras „Plungei“ komentavo: „Dėl pušelių gavau visuomenės atstovų paklausimą. Taigi nereaguoti negalėjau. Kreipiausi į Savivaldybės administracijos vyr. specialistą Gintarą Ramoną, kuris atsakingas už kultūros paveldą. Komentaras toks: esą darbai atlikti ne parke, o už jo ribų, medžiai atsodinti teritorijoje, kur jie kažkada yra augę. Mano žiniomis, medžių ten niekada nėra buvę, o jei ir buvo, tai ne tokie. Pagal specialųjį planą ši teritorija – ne parko, bet ir tokiu atveju taikomi reikalavimai, kurių kažin ar laikytasi.
Situacija nemaloni, klausimas įgavęs politinę potekstę. Mano žiniomis, žodinį leidimą sodinti pušeles davė Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolanta Skurdauskienė, o darbus atliko jos partijos kolegos – „Vieninga Plungė“. Nemalonu konstatuoti, bet jei bus nustatytas pažeidimas, kažkas už tai bus nubaustas.“
A. Klišonis sakė ieškantis atsakymų į jam kylančius klausimus, bet jų kol kas nerandantis. „Jei vietoje man nebus atsakyta, dėl situacijos išaiškinimo kreipsiuosi į Kultūros paveldo departamentą“, – savo ketinimus dėstė meras. Bet juk pušelės – žaluma, kurios niekada nebūna per daug. Gal girti, o ne bausti reikia tuos, kurie tokios iniciatyvos ėmėsi? „Taip, žalumos per daug nebūna, bet jei jau imamės sodinti, turime žinoti, kur galime tai daryti. O vietų Plungėje yra – skvereliai prie policijos komisariato, prie prekybos centro „Mon“ ir kitur“, – atsakė Savivaldybės vadovas.


O ką į tai „kaltininkai“? „Vieninga Plungė“ trečiadienį savo feisbuko paskyroje rašė: „Kaip jau skelbėme, gegužės 15 dieną įvyko nedidelė medelių sodinimo talka, kurios metu Stoties gatvėje, šalia parko, buvo pasodinta 50 pušelių. Šiandien jau aišku, kad dėl to bręsta didžiulis skandalas – tai labai nepatiko merui A. Klišoniui, kuris visiems iš eilės skambina ir spaudžia atlikti tyrimą, kas davė leidimą sodinti medelius. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Vida Bondauskienė sulaukė nurodymo tai apsvarstyti komiteto posėdyje, Žemaičių dailės muziejaus direktoriui Alvidui Bakanauskui priekaištauta, kad nežiūri, kas dedasi šalia jo prižiūrimo parko.“
Pušų sodinimo vieta nepatenka į parko sklypą, bet yra jo vizualinės apsaugos zonoje, todėl, matyt, netrukus atsiras skundas Kultūros paveldo departamente. Plungės rajono savivaldybės tarybos narys Robertas Endrikas, kuris dalyvavo sodinant medelius, kalbėjo: „Situacija Plungėje nenormali – dėl nesveikos politikos kenčia net pušelės… Tegu daro tyrimą, tegu baudžia, jeigu ne vietoje pasodinome – nuo atsakomybės nesislėpsiu. Bus sprendimas išrauti – išrausime ir išmesime į žalienų konteinerį. Man tik gaila tų mažųjų talkininkų, kurie negalės pažiūrėti, kaip jų sodinti medžiai auga…“
Žemaičių dailės muziejaus direktorius A. Bakanauskas teigė šioje situacijoje nelabai turįs ką komentuoti. Anot jo, pušelės pasodintos už parko, taigi jau ne jo prižiūrimoje teritorijoje. „Tos pušelės parkui netrukdo, vaizdo neužstoja. Gal galėtų būti šiek tiek didesnės, bet juk ūgtels. Aišku, leidimai reikalingi, savavaliauti gal ir nereikėtų, bet ir esmės tai, kad žmonės rodo iniciatyvą, – sveikintinas dalykas“, – savo nuomonę dėstė muziejaus vadovas.
Kokia bus pušelių skandalo atomazga, dar neaišku. „Vieningos Plungės“ atstovai šaržuoja – esą džiugu, kad meras taip rūpinasi paveldosauga, domisi šią sritį reglamentuojančiais dokumentais, bet gaila, kad pats anksčiau yra toleravęs sprendimus, kurie nelabai dera su paveldosaugos reikalavimais. Bet, matyt, kas buvo – pražuvo, o dabar taikinyje – pušelės. Ar joms bus leista augti, ar liepiama išrauti? Tikėkimės, nugalės sveikas protas, o ne politinės ambicijos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,