Purvynu virtęs kelias gyventojus varo į neviltį

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-12-03

Sodininkų bendrijoje „Mažasis ąžuoliukas“ gyvenantys žmonės, praradę kantrybę, pagalbos ėmė ieškoti skambindami į redakciją. Jų bėda – dėl į privatų sklypą vežamo grunto dalis Birutės gatvės, tiksliau – šios gatvės atšaka, virto liūliuojančia klampyne. Žvyro dangą turintis kelias kaip reikiant išmaurotas. „Padarė tokį purvyną, dabar jau pusė kelio yra nugriauta. Kas viską sutvarkys?“ – klausė bendrijos gyventojai, kuriems ši gatvė – vienintelė, kuria gali patekti į namus.
Priima gruntą
Minėtosios sodininkų bendrijos pirmininkė Sandra Šleinienė pasakojo, jog bėdos su jų gatve prasidėjo ankstyvą rudenį, kai sklypą nupirkęs asmuo pastatė informacijos stendus dėl priimamo grunto. Nuo tada įvairios mašinos čia važiuoja nepertraukiamai. „Turbūt iš visos Plungės, kur vyksta kokie statybos darbai, gruntas yra atvežamas čia“, – sakė pirmininkė ir pridūrė, jog jų gatvė iki tol nebuvo itin problemiška. Esą sodininkų bendrija sutardavo su čia įsikūrusios lentpjūvės savininku dėl gatvės priežiūros, visi kartu kiek galėdami ja rūpindavosi.
Bijo, kad liks įkalinti
Tačiau dabartinė gatvės būklė verčia imtis už galvos. „Kelias niekad nebuvo idealus, bet šiuo metu jis nyksta „ant dienų“. Vienu metu buvo net ant paties kelio pradėję pilti tą gruntą, išvažiuoti išvis buvo sudėtinga“, – pyko ir bendrijos gyventojas Raimundas Kajutis.
Žmonės nuogąstavo, jog be guminių batų čia neišbrisi, o ir važiuojant su mašina kyla baimė pakliūti į kokią purvo duobę, ypač kai tenka automobiliams prasilenkti toje gatvės dalyje, kur klampynė didžiausia. „Apie norą važiuoti švaria mašina nėra ir ką bešnekėti – į plovyklą net neverta sukti“, – dėstė sodininkai.


Žmonės nerimauja, jog jei ir toliau bus lietingas oras, jei nebus imamasi kokių priemonių, kad grunto vežimas būtų ribojamas, jie liks įkalinti savo namuose – išvažiuoti taps nebeįmanoma. „Nei šiukšliavežė, nei greitoji, nei gaisrinė iki mūsų neprivažiuos. Negi nėra priemonių „pakirpti sparnus“ šio sklypo savininkui?“ – klausė gyventojai.
R. Kajutis sakė skambinęs minėtojo sklypo savininkui, tačiau pokalbis nebuvo malonus.
S. Šleinienė pasidalijo ir kita problema. Žmonės norėtų, jog ta Birutės gatvės dalis, kuri veda į jų sodus, būtų pradėta remontuoti. „Kiek kartų kreipėmės, kiek rašėme laiškų į Savivaldybę – nieko konkretaus mums nepasako“, – skundėsi pirmininkė. Sodininkai viliasi, jog ateinančiais metais jie sulauks valdžios dėmesio. Ypač po tokių vaizdų, kuriuos tenka matyti pastarosiomis dienomis, tvarkyti gatvę būtina!
Nėra svertų uždrausti
Pakalbinta Plungės miesto seniūnė Dangirutė Jurkuvienė šiems žmonėms nieko labai paguodžiamo pasakyti negalėjo ir į pastabas, jog seniūnija neskiria deramo dėmesio minėtajai gatvei, turėjo paaiškinimą: „Ši gatvė šiuo metu nepriklauso miestui – nėra prižiūrima miesto valda. Todėl seniūnija ten neveža žvyro, nelygina greideriu. Mes nesame įpareigoti to daryti.“
To priežastis – į „Mažąjį ąžuoliuką“ vedanti gatvė, nors ir turi Birutės gatvės pavadinimą, iki šiol nėra inventorizuota. Dėl to ir kyla neaiškumų dėl jos priežiūros ir remonto.
„Suprantu, kad problema, su kuria susiduria sodininkai, yra didelė, toks kelias tikrai neturi būti, tačiau šiuo metu situacija tokia, kad ką nors pakeisti nelabai galima“, – komentavo D. Jurkuvienė.

Dėl į privatų sklypą vežamo grunto suprastėjusios kelio būklės D. Jurkuvienė paaiškino, jog svertų tam uždrausti nelabai yra. Tačiau, jeigu gruntas yra iškratomas tiesiai ant kelio, tai būtina fiksuoti. Už tokį dalyką vežėjai gali būti baudžiami. Už gatvės dalies, per kurią važiuojama, kad būtų galima patekti į gruntą priimantį privatų sklypą, priežiūrą turėtų atsakomybę prisiimti šio sklypo savininkas.
Gatvės atšaka – be statuso
Seniūnei antrino Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas. „Jeigu nėra jokių draudžiamųjų kelio ženklų, negalime nurodyti, kad sunkiasvorės mašinos ten nevažiuotų“, – kalbėjo direktorius. Tokiu atveju lieka apeliuoti į grunto vežėjų sąžinę – jie turėtų prisiimti atsakomybę, kad atvežimas būtų sklandus ir nekeltų aplinkiniams žmonėms papildomų problemų.
Kaip ir D. Jurkuvienė, kaip ir administracijos direktorius akcentavo, jog minima Birutės gatvės dalis šiuo metu neturi jokio statuso ir yra… pakibusi ore. „Ta gatvė dabar kaip ir niekieno. Ji nepriklauso nei Savivaldybei, nei sodininkų bendrijai, kadangi nėra inventorizuota. Parengiamieji darbai dėl to vyksta, bene du kartus dėl to šioje gatvėje esame lankęsi. Sodininkų bendrijų gatvių inventorizacija turi būti atlikta iki 2023 metų“, – aiškino M. Kaunas. Beje, dėl šios gatvės apskritai kyla neaiškumų. „Birutės gatvė yra net ne Savivaldybės kelių balanse, o priklauso Automobilių kelių direkcijai, yra regioninės reikšmės kelias, taigi ta gatvės atkarpa, apie kurią dabar kalbame, po inventorizacijos gal netgi turėtų pakeisti pavadinimą“, – pridūrė M. Kaunas.
Taigi gyventojų viltys, jog jų gatvė sulauks remonto – mažai tikėtina. „Sudėtingas variantas“, – nutęsė direktorius, kai dėl to pasiteiravome.
Suskubo tvarkyti
Su klausimais kreipėmės ir į to žemės sklypo, į kurį yra vežamas gruntas, savininką. Prisistatyti nepanoręs vyras mielai sutiko paaiškinti situaciją. Negana to, suskubo informuoti, jog problema, kurią išsakė gyventojai, jau sprendžiama (tą patvirtino ir į redakciją paskambinę žurnalistus kvietę žmonės). Tiesa, vyras akcentavo, jog visos duobėtos gatvės jis nėra įpareigotas tvarkyti, tačiau tą atkarpą iki patekimo į jo sklypą prižiūrėsiantis.
„Užpilsime grunto, sutvarkysime. Darbai jau vyksta. Žinote, kas valandą aš negaliu nuvažiuoti į sklypą, bet kai tik gaunu informacijos, pasidomiu. Man problemų nereikia“, – teigė savininkas ir pridūrė, jog dažnai jis negali kontroliuoti grunto vežėjų. Dėl to būna, kad gruntas išverčiamas ir ne vietoje: „Bet greitai tą metrą ar du nustumdome nuo kelio.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,