Rietavą nuspalvino Mykolinės

Parašė:  2011-09-30

Savaitgalį Rietave šurmuliavo visų pamilta, tradicinė Mykolinių šventė. Jau tarsi tapo įprasta, kad per šį renginį kasmet dangus nepašykšti gero oro, skaisčiai plieskia rudeninė saulutė. Šiemetinės Mykolinės ir vėlei sutraukė nemenką būrį rietaviškių, miesto svečių – buvo į ką pasižiūrėti, ko pasiklausyti.

Renginys šeštadienį prasidėjo šventine Mykolinių muge, kurioje trumpam apsigyveno Rietavo savivaldybės seniūnijos, jų kaimai. Čia linksmos nuotaikos nestokojantys gyventojai vaišino pačių gamintais skanėstais, skambėjo muzika.
Taip pat mugėje buvo galima įsigyti įvairių rankų darbo dirbinių – papuošalų, namų apyvokos daiktų, cukrinių saldainių ar kokių kitų gėrybių.
Deja, šiemet dėl galimos arklių rinopneumonijos išplitimo Lietuvoje rizikos neįvyko žirgų konkūras kunigaikščių Oginskių taurei laimėti. Bet vyko Rietavo žirgyno žirgų parodomoji programa: jaunieji raiteliai ir jų žirgai parodė, ką sugeba specialiame kliūčių ruože, o žiūrovai palaikė juos griausmingais plojimais. Po įvairių rungčių paaiškėjo, kad laimėjo Arnas Monstavičius, jojęs žirgu vardu Lynas.
Mykolinių šventę iškilmingai atidarė Mykolo Kleopo Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su tėvyne“. Susirinkusiuosius pasveikino renginio vedėjai Rietavo kultūros centro direktorius Vytautas Kažukauskas bei Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotoja kultūrai Jolanta Bertauskienė.
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis pasveikino visus su geriausia Rietavo švente ir padėkojo savojo krašto puoselėtojams.
Į Mykolinių šventę atvyko ir Seimo nariai Jonas Jagminas bei Jurgis Razma. „Nuoširdžiai sveikinu jus visus su Mykolinėmis. Iš tiesų, nedaug kur teko matyti tokių švenčių, kurios šitaip sutelktų žmones“, – pasidžiaugė J. Razma.


Rietaviškius pasveikino ir sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis: „Smagu pabūti tokioje geroje aplinkoje. Mykolinių ugnelę uždegate jūs patys, gražu tai, kad patys darote sau šventę, nė vieno nereikia varu atvaryti“.
Šventės atidarymo metu tradiciškai žodį tarė ir Rietavo kraštiečių klubo prezidentas, habilituotas mokslų daktaras Leonas Vaidotas Ašmantas, pakvietęs drauge ruoštis kitų metų sukaktims – sukaks 120 metų, kai Rietave įžiebta pirmoji elektros lemputė bei 130 metų, kai Rietave nutiesta pirmoji telefono linija.
Renginyje dalyvavo ir svečiai iš Latvijos, Gulbenės savivaldybės. „Rietave nebuvo, nėra ir nebus krizės, tai matome šioje šventėje“, – sveikindamas renginio dalyvius, juokavo Gulbenės tarybos pirmininko pavaduotojas Dainis Švikas.
Po sveikinimo kalbų apdovanoti gražiausiai tvarkomų sklypų Rietavo savivaldybėje nugalėtojai:
Gražiausia tvarkoma įmonės aplinka – Rietavo parapijos senelių globos namai, vadovaujami klebono Antano Gutkausko.
Gatvė – Klaipėdos gatvė Vatušių kaime, Rietavo seniūnijoje. Bendruomenės pirmininkė – Virginija Vasiliauskienė.
Miesto sodyba – Liudos ir Arvydo Gedmintų sodyba Vingio g.

Kaimo sodyba – Danguolės ir Antano Karalavičių sodyba Labardžių kaime.
Miesto senjorų sodyba – Petrės ir Vinco Jonušauskų sodyba Vatušių g.
Kaimo senjorų sodyba – Irenos ir Kosto Stonkų puoselėjama Daugėdų kaime.
Apdovanoti ir konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai. Pirmąją vietą pelnė Oksana ir Robertas Šerpyčiai iš Pyvorų kaimo (Rietavo sen.), antrąją – Aldona ir Algis Trakumai iš Medingėnų kaimo, trečiąją – Raimonda ir Arvydas Jusiai iš Lopaičių kaimo (Tverų sen.).
Renginio vedėjai taip pat padėkojo Mykolinių šventę parėmusioms įmonėms, ūkininkams, aktyviai į renginį įsitraukusioms bendruomenėms. Po to susirinkusiems pristatyta Plungės, Telšių, Mažeikių, Šilutės ir Rietavo pučiamųjų orkestrų koncertinė programa, o kiek vėliau buvo galima pasiklausyti grupės „Rondo“ bei atlikėjo Donato Montvydo. Šeštadienio vakarą užbaigė diskoteka.
Na, o sekmadienį Mykolinės tęsėsi Rietavo Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, kur aukotos šv. mišios, koncertavo Lietuvos nacionalinės filharmonijos M. K. Čiurlionio kvartetas, dainavo solistai Dainius Puišys ir Asta Krikščiūnaitė, eiles skaitė aktorė Regina Urbonaitė.

{besps}2011/09/30/sve{/besps}

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,