Rietavas ir Zarbekas: „1 545 kilometrai – didelis atstumas, bet tik tada, kai keliauji pirmą kartą“

Parašė:  2021-03-24

Rietavo savivaldybė ir Zarbekas (Vokietija) mini draugystės dvidešimtmetį. Sunku suskaičiuoti, kiek prasmingų darbų per šį partnerystės laikotarpį nuveikta, kiek kilometrų nuvažiuota lankant vieniems kitus, kiek gražių draugysčių užsimezgė tarp rietaviškių ir zarbekiečių šeimų. Paminėti jubiliejaus nesutrukdė net pandemija, tik šventinis renginys vyko ne Vokietijoje ir ne Lietuvoje, o virtualioje erdvėje.
Prie renginio virtualioje erdvėje prisijungta kovo 15-osios vakarą. Gražios partnerystės, užsimezgusios tarp dviejų savivaldybių, istoriją priminė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis: „Greitai bėga laikas – jau dvidešimt žiedų įpinta į draugystės vainiką! Abiejų savivaldybių tarybos posėdžiuose, vykusiuose tą pačią dieną – 2001 metų kovo 15-ąją, priimtas sprendimas užmegzti partnerystę. Oficiali bendradarbiavimo sutartis pasirašyta gegužės 25 dieną. Vėliau iš gražios Rietavo ir Zarbeko draugystės užgimė ir dviejų apskričių – Telšių ir Šteinfurto – bendradarbiavimas.“
Meras A. Černeckis padėkojo partneriams už tai, kad sunkiu mums laikotarpiu ištiesė draugišką pagalbos ranką: prisidėjo steigiant Bendruomenės paramos fondą, parėmė Rietavo parapijos senelių globos namų statybą, padėjo įsigyti ne vieną transporto priemonę. Pasak Savivaldybės vadovo, tai buvo ne tik materialinė, bet ir moralinė parama, suteikusi viltį, kad sunkumai – tik laikini.
„Per partnerystės metus užsimezgė graži draugystė tarp šeimų. Abiejų savivaldybių bendruomenių atstovai dažnai lankosi vieni pas kitus, dalyvauja šventėse. Viena alėja Rietave pavadinta Zarbeko alėja, o gatvei Zarbeke suteiktas Rietavo pavadinimas. Intensyvus bendradarbiavimas vyksta savanorystės ir sporto srityse, susibičiuliavo meno kolektyvai, medžiotojų būreliai. Gražių žodžių ir padėkos už savo indėlį puoselėjant šią nuoširdžią bičiulystę nusipelnė Wilfriedas Roosas, Annette ir Hermanas Josefas Willebrandtai, Berndas Schweighoferis, mūsų Savivaldybės ambasadorė Zarbeke Vaida ir daugybė kitų dviejų dešimtmečių draugystės išbandytų bičiulių. Jaučio odos neužtektų surašyti visiems, kurie prisidėjo prie šios draugystės, leidusios pažinti vieniems kitų kultūrą, puoselėjimo. Sveikinu visus Rietavo ir Zarbeko žmones su švente. Linkiu gražaus jubiliejaus – tegul draugystė tęsiasi dar daug metų!“ – kalbėjo meras A. Černeckis.
Iš partnerių pusės pirmasis žodį tarė Zarbeko burmistras dr. Tobiasas Lehbergas.
Burmistras pažymėjo, kad 1 545 kilometrai, skiriantys dvi draugaujančias savivaldybes, – ilgas kelias, tačiau gaublyje, kurį rietaviškiai dovanojo Zarbekui draugystės 15 metų sukakties proga, šis atstumas atrodo daug mažesnis. Anot dr. T. Lehbergo, rengiant asmeninius šeimų susitikimus nei atstumas, nei laikas nutraukė ryšių tarp dviejų bendruomenių. Padėkojęs visiems, puoselėjusiems šią partnerystę, linkėjo: „Tai, kad, nepaisant kelionių apribojimų, galime kartu švęsti jubiliejų, įrodo, kad mūsų ryšys stipresnis nei virusas. Mus jungia ne tik transliacija, bet ir bendros vertybės, asmeniniai susitikimai, domėjimasis vieni kitų kultūra. 1 545 kilometrai – didelis atstumas, , kai keliauji pirmą kartą. Mes dar labiau stengsimės, kad mūsų partnerystė stiprėtų, pagyvinsime bendravimą naujomis idėjomis. Sieksime, jog dar po dvidešimties metų galėtume teigti, kad Rietavas – tai dalis Zarbeko, o Zarbekas – dalis Rietavo.“


Rietavo garbės pilietis, buvęs Zarbeko burmistras W. Roosas džiaugėsi, kad net kalbos barjeras nesutrukdė norinčioms draugauti bendruomenėms. „Dvidešimt penkis kartus buvau atvykęs į Rietavą ir nė karto nesijaučiau čia svetimas. Man didelė garbė, kad man buvo suteiktas Rietavo garbės piliečio vardas. Gailiuosi, kad mums teko atsisakyti kelionės į Rietavą praėjusį rudenį, kai buvo minimas Savivaldybės 20-metis. Tikiuosi, kad po koronaviruso pandemijos baigties galėsime dažniau susitikti, o mūsų pradėtą draugystę taikos ir Europos vienybės labui pratęs mūsų vaikai“, – pabrėžė buvęs burmistras.
Sveikinimo žodžius jubiliejų švenčiančioms partnerėms tarė Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthiasas Sonnas ir Lietuvos ambasadorius Vokietijoje Martynas Lukoševičius. Abu sveikintojai pabrėžė istorinę šios draugystės reikšmę minint Lietuvos ir Vokietijos diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį. „Jūsų savivaldybių partnerystė yra vienas iš tvariausių Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo pavyzdžių. Ji stipri todėl, kad noras draugauti kyla ne tik iš savivaldybių, bet ir iš pilietinės iniciatyvos“, – sakė Jo Ekscelencija M. Sonnas.
Rietavo ir Zarbeko partnerystės draugijos pirmininkas Albinas Maslauskas kalbėjo, jog Rietavo ir Zarbeko partnerystė unikali tuo, kad draugaujama šeimomis. Pasak draugijos pirmininko, į svečius atvykusius zarbekiečius gyventi savo šeimose yra priėmusios 50 rietaviškių šeimų. „Ši partnerystė visiems dovanojo neišdildomų įspūdžių. Tegul prieš dvidešimt metų pasodintas draugystės ąžuoliukas išauga į stiprų, tvirtą ąžuolą. Tegul mūsų užmegztus ryšius stiprins jaunimas. Linkiu, kad kuo greičiau galėtume susitikti“, – lietuvių ir vokiečių kalbomis savo sveikinimus išsakė A. Maslauskas.
Linkėjimų ir prisiminimų į šventinių sveikinimų pynę įpynė buvęs Zarbeko bendradarbiavimo draugijos pirmininkas, Rietavo garbės pilietis H. J. Willebrandtas, taip pat dabartinis draugijos pirmininkas B. Schweighoferis.
Koks jubiliejus be koncerto! Muzikines dovanas virtualaus šventinio minėjimo dalyviams dovanojo jaunoji gitaristė iš Zarbeko Emeli Flat ir iš Rietavo kilusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, solistė Aušra Liutkutė bei koncertmeisterė Asta Kvasytė.
Transliacijos dalyviai mėgavosi ir piešiniais, kuriuos specialiai šiai partnerystės sukakčiai paminėti sukūrė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos ir Zarbeko vaikai.
Renginį pagyvino rietaviškių ir zarbekiečių sukurti vaizdo sveikinimai, kuriuose prisimintos susitikimų akimirkos, nuveikti darbai, dalytasi šiltais linkėjimais.
Baigiamuosius virtualaus šventinio minėjimo žodžius tarę Zarbeko burmistras dr. T. Lehbergas ir Rietavo savivaldybės meras A. Černeckis padėkojo vertėjoms Lijanai ir Virginijai bei visiems, prisidėjusiems prie to, kad šis virtualus susitikimas tarp dviejų savivaldybių partnerių vyktų sklandžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,