Vasario 12 dieną, Rietave, Žemaitijos kolegijoje, artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, lankėsi Seimo narys Jurgis Razma. Svečias ne tik sveikino visus
prasmingos šventės proga, bet ir padovanojo galimybę pamatyti filmą „Nematomas frontas“.
Dar gerokai prieš numatytą filmo peržiūrą į kolegiją rinkosi ne tik moksleiviai, gimnazistai, bet ir Rietavo visuomenė. Prieš renginį kalbintas Seimo narys J. Razma sakė, jog jaunajai kartai, kuri apie
pokario metus, okupaciją ir kovas už laisvę žino tik iš vadovėlių, filmas apie partizanų vadą Juozą Lukšą-Daumantą ir jo tragišką likimą leis geriau suprasti to laiko žmonių norą būti laisviems. „Jaunimui taip bus lengviau suprasti, kokia svarbi nepriklausomybė“, – kalbėjo parlamentaras.
Renginį pradėjusi Žemaitijos kolegijos direktoriaus pavaduotoja Alma Lengvenienė pasidžiaugė, jog minint Vasario 16-ąją į Seimo nario J. Razmos iniciatyva suorganizuotą filmo peržiūrą atvyko ne tik Žemaitijos kolegijos studentai, bet ir Rietavo visuomenė, Lauryno Ivinskio gimnazijos, aplinkinių rajonų moksleiviai. Kaip sakė A. Lengvenienė, naudojantis proga, jog Seimo narys apsilankė kolegijoje, jam teks įteikti padėkos raštus geriausiai besimokantiems kolegijos studentams: Rokui Kaziliūnui, Dovydui Butkui, Gintarei Lečaitei, Giedrei Slančauskaitei, Linai Šlevinskytei ir kt.
„Smagu jaunatviškoje auditorijoje sutikti Vasario 16-ąją“, – kalbėjo Seimo narys susirinkusiam jaunimui. Anot jo, labai svarbu, kad šią šventę prisimintų ir įvertintų jaunoji karta, jog suprastų, kad ši diena teikė ir teikia mums stiprybės. Kalbėdamas apie filmą, J. Razma sakė, jog tai – prisilietimas prie partizaninio judėjimo pokario laikais per vieno iš partizanų vadų – Juozo Lukšos-Daumanto – likimą. Anot kalbėjusiojo, šis asmuo išsiskiria tuo, jog gyvendamas išeivijoje, turėdamas mylimą moterį, galėdamas laimingai sukurti šeimą ir ramiai gyventi, greitai apsisprendė tapti partizanu, grįžo į Lietuvą, kur buvo išduotas ir pasaloje nukautas.
J. Razma, prisiminęs, jog jaunimui galbūt artimesnė Šv. Valentino diena, pabrėžė, jog J. Lukša-Daumantas parodė, kad meilė tėvynei ir meilė moteriai dažnai būna šalia, o pasirinkus vieną kartais tenka atsisakyti kitos. Seimo narys pasidžiaugė, jog šiais metais Prezidentūroje teikiant Valstybės apdovanojimus už nuopelnus Lietuvai, Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje skambės ir Rietavo vardas. Ordinas bus įteiktas Vytui Rutkauskui, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktoriui.
Peržiūrėję režisierių Jono Ohman, Vinco Sruoginio ir Marko Johnston filmą „Nematomas frontas“, rietaviškiai jautėsi taip lyg būtų dalyvavę gyvoje Lietuvos istorijos pamokoje. Partizanų istorijos faktai perteikti pasitelkiant atvirus liudininkų ir amžininkų pasakojimus. Ištraukos iš partizanų lyderio J. Lukšos-Daumanto dienoraščių, tuometį siaubą, kankinimus, meilę ir narsą atskleidę dar niekur nematyti archyviniai kadrai abejingų nepaliko.
„Nematomą frontą“ J. Razmos iniciatyva žiūrėjo ir savo krašto istorijai neabejingi plateliškiai.