Rietavo garbės piliečiai – net keturi kraštui nusipelnę asmenys

Parašė:  2020-10-02

Rugsėjo 25 dieną per Mykolinių šventinę konferenciją Rietavo garbės piliečio vardas suteiktas keturiems savo darbais šiam kraštui nusipelniusiems asmenims: agrarinių mokslų daktarui Jonui Jagminui, dailininkui Henrikui Cipariui, Kauno valstybinės filharmonijos vadovui Justinui Krėpštai ir humanitarinių mokslų daktarei Ramunei Šmigelskytei-Stukienei.
Apžvelgė pasiekimus
Konferenciją, skirtą atkurtos Rietavo savivaldybės dvidešimtmečiui paminėti, pranešimu pradėjo meras Antanas Černeckis. Nuo pat atkūrimo prie savivaldos vairo stovintis meras apžvelgė kelią, nueitą nuo pirmųjų savarankiško tvarkymosi metų iki jubiliejinių 2020-ųjų.
Kalbėdamas apie įgyvendintus projektus, A. Černeckis džiaugėsi pastatyta nauja katiline, rekonstruotomis ir išasfaltuotomis miesto, miestelių ir kaimų gatvėmis, sutvarkyta elektros tiekimo ir apšvietimo infrastruktūra, Rietave, Tveruose ir Medingėnuose pastatytais naujais vandens valymo įrenginiais, renovuotais dvarvietės pastatais, gražėjančiais miesto daugiabučiais namais ir t. t.
Daug pasiekta sveikatos ir socialinėje srityse: veikia trys pirminės sveikatos priežiūros įstaigos ir slaugos ligoninė, įsteigtas Socialinių paslaugų centras, teikiantis paslaugas namuose senyvo amžiaus žmonėms. Nemažai lėšų skiriama garbaus amžiaus gyventojams išlaikyti Rietavo parapijos senelių globos namuose. Socialinės rizikos šeimų vaikai kasdien lankosi Tveruose įsteigtame Dienos centre. Savivaldybė remia Rietavo neįgaliųjų draugijos ir sutrikusio intelekto žmonių bendrijos „Rietavo viltis“ veiklą.
Meras papasakojo apie švietimą, kultūrą, sportą, bendruomenių ir jaunimo veiklą, apžvelgė situaciją versle ir žemės ūkyje. Gražiais žodžiais kalbėjo apie draugystę su užsienio partneriais.


Pasidžiaugta ir gautais įvertinimais: 2009 metais laimėta „Auksinė krivūlė“ už bendruomenės sveikatos aplinkos gerinimą, 2011-aisiais už rezultatyvius regioninius projektus, 2015 metais – už viešosios diplomatijos puoselėjimą.
Pagyros ir sveikinimai
Švenčiantiems rietaviškiams pagarsintas Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio atsiųstas sveikinimas.
Konferencijoje dalyvavo ir Savivaldybės pasiekimams pagyrų negailėjo buvęs valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministras Sigitas Kaktys, kuris prieš du dešimtmečius prisidėjo prie Rietavo savivaldos atgimimo. Savo linkėjimus išsakė Seimo nariai Jurgis Razma, Andriejus Stančikas ir Jonas Varkalys. Su dovanomis atvyko Pagėgių, Elektrėnų ir Plungės rajono savivaldybių merai – Vaidas Bendaravičius, Kęstutis Vaitukaitis ir Audrius Klišonis.
Savivaldybių asociacijos prezidento Mindaugo Sinkevičiaus sveikinimo žodžius perdavė „Savivaldybių žinių“ direktorė Lina Belevičienė.
Gražių linkėjimų aristokratiškam Rietavui negailėjo Rietavo garbės pilietis Česlovas Degutis.
Suteiktas Rietavo garbės piliečio vardas

Per šventinę konferenciją surengta iškilminga Rietavo garbės piliečio vardo suteikimo ceremonija. Šiemet taip pagerbti dar keturi kraštui nusipelnę asmenys: H. Ciparis, J. Jagminas, J. Krėpšta ir R. Šmigelskytė-Stukienė.
Ne visų jų tądien sulaukta: dailininkas H. Ciparis ceremonijoje nedalyvavo dėl sudėtingos COVID-19 situacijos, o R. Šmigelskytė-Stukienė pranešė, kad yra išvykusi.
Mokslų daktaras J. Jagminas, atsiimdamas apdovanojimą, sakė esąs labai maloniai nustebintas sulaukęs tokio jam svarbaus įvertinimo.
J. Jagminas reikšmingą indėlį į krašto gerovę įnešė būdamas Rietavo tarybinio ūkio-technikumo vadovu. Ir tolesniame savo gyvenimo kelyje nuolat atsigręždavo į Rietavą ir jo žmones: aktyviai tarpininkavo dujotiekio nutiesimo, šilumos tinklų, katilinių rekonstrukcijos klausimais, bendradarbiavo įgyvendinant Rietavo sporto komplekso projektą. Stipraus vadybininko ir stratego gebėjimai pritraukė ne vieną projektą ir tuo prisidėjo prie savivaldybės gerovės plėtros ir įvaizdžio kūrimo. Rietavo garbės piliečio vardas jam suteiktas už paramą įgyvendinant statybos ir infrastruktūros gerinimo projektus Rietavo savivaldybėje, už Savivaldybės vardo garsinimą.
Dr. R. Šmigelskytė-Stukienė apdovanota už nuopelnus organizuojant Oginskių archyvinio paveldo tyrimus, rengiant mokslines konferencijas, įgyvendinant leidybos projektus ir už Rietavo vardo garsinimą Lietuvoje ir užsienyje.
Tokiu pat apdovanojimu įvertinti dailininko H. Cipario nuopelnai Lietuvos kultūrai, nuoširdus dėmesys gimtajam kraštui, jo svarbus indėlis į Rietavo kultūrinio gyvenimo raidą ir padovanota darbų kolekcija.
Didelė dalis profesionaliosios muzikos į Rietavą atkeliauja J. Krėpštos dėka. Būdamas ne tik muzikas, puikus pedagogas, bet ir stiprus vadybininkas, Justinas suteikė galimybę rietaviškiams mėgautis aukščiausio lygio kolektyvų, solistų koncertinėmis programomis. Už nuopelnus ir indėlį puoselėjant muzikos ir kultūros tradicijas, edukacinę veiklą, aukščiausio profesinio meistriškumo atlikėjų ir jų kūrybos pristatymą Rietavo krašto žmonėms J. Krėpštai atsidėkota suteikiant Rietavo garbės piliečio vardą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,