„Rūpintis vieni kitais ir niekada nesusvetimėti…“

Parašė:  2020-01-10

Jau beveik trisdešimt metų Aušra Liutkutė-Povilaitienė gyvena sostinėje, tačiau nei , nei atstumas neišdildė moters meilės Rietavui. Sukdamasi tarp vilniečių Aušra neužmiršo ir savo gimtosios tarmės. „Kor aš bebūčiau, iki graba lėntuos būsu rietavėškė“, pabrėžė muzikė, kai į jos rankas metų pabaigoje nutūpė Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio įteiktas simbolinis gerumo angelas.
Per Padėkos vakarą Savivaldybės vadovas tradiciškai apdovanojo tuos rietaviškius, kurie savo gerumu ir gebėjimais dalijasi su bendruomene. Šiemet šeimininkus surado trys angelų statulėlės – viena iš jų išvažiavo į sostinėje esančius A. Liutkutės-Povilaitienės namus. Taip rietaviškei (niekaip neišdrįsau pavadinti Aušros buvusia rietaviške) atsidėkota už kūrybingą, nuoširdų bendradarbiavimą ir svarų indėlį puoselėjant Rietavo krašto muzikos ir kultūros tradicijas, meninio lygio kėlimą, edukacinę ir visuomeninę veiklą.
A. Liutkutė-Povilaitienė mokėsi Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje, 1988–1992 m. – Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Vėliau baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Dabar muzikė yra šios akademijos Dainavimo katedros lektorė. Ji taip pat moko dainavimo Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykloje, vadovauja Vilniaus mokytojų namų vokalo studijai „Nonetas“ bei vyrų vokaliniam ansambliui „Avanti Vilnius“.
Žengdama kūrybiniu keliu, formuodama savo profesinę karjerą Aušra niekada neužmiršo gimtojo krašto. Rietave ji ne tik aplanko mamą ir brolį, tačiau randa laiko įsisukti ir į bendruomenės gyvenimą.
„Tikriausiai šiandien nesuskaičiuosime, kiek Aušros dėka Rietave vyko muzikos renginių, susitikimų, edukacinės veiklos ir, žinoma, jos pačios koncertų ir pasirodymų. Ji bendradarbiauja su Oginskių kultūros istorijos muziejumi, dažna viešnia Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje, aktyvi visuomeninės organizacijos Rietavo kraštiečių klubo narė. Esame dėkingi A. Liutkutei-Povilaitienei už tai, kad Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje įspūdingai gaudžia nauji vargonai, už tai, kad Rietavas, jo žmonės ir kultūra jos širdyje užima tokią svarbią vietą“, – taip gražiai apie muzikę kalbėta per Padėkos vakaro apdovanojimų ceremoniją.
Vėliau kalbinama žurnalistų A. Liutkutė-Povilaitienė prisipažino, kad 2019-ieji metai jai buvo ypač produktyvūs ir sėkmingi: aktyviai koncertuota, o už atsidavimą darbui, akademinio dainavimo propagavimą, jaunųjų talentų ugdymą padėkos raštą muzikė gavo iš Varėnos rajono savivaldybės mero Algio Kašėtos, už dalyvavimą Vilniaus žemaičių kultūros draugijos veikloje – iš Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus.


Tačiau įvertinimas, gautas iš Rietavo savivaldybės mero rankų, pasak A. Liutkutės-Povilaitienės, jai pats svarbiausias. „Į rankas ir širdį nusileido gerumo angelas. Tai labai reikšmingas įvykis mano gyvenime, įrodymas, kad aš rietaviškiams vis dar sava. Labai svarbu, kad atvažiavusi į gimtinę jaučiu šiltą, o ne oficialų bendravimą. Čia mane visada priimdavo, suprasdavo, kviesdavo koncertuoti dar net tada, kai buvau studentė. Iki šiol širdyje nešioju emocijas, patirtas vaikystėje, kai, atėjusi su mamyte į darbą ligoninėje, dainuodavau ligoniams. Rietaviškiai mane kalbino, buvo malonūs, tad drąsiai galėjau įsikibti į bet kurio man patinkančio žmogaus ranką ir jaustis saugi. Gal per muziką ir suaugau su Rietavu, gal iš to ir ta meilė tėviškei. Man itin malonu, kad prieš keletą metų už savo veiklą – darbą su jaunaisiais šauliais – tokį pat apdovanojimą gavo ir mano brolis Pranas“, –
kalbėjo moteris.
Aušra džiaugiasi, kad jai pavyko prisidėti prie naujų vargonų Rietavo bažnyčioje atsiradimo. „Nuo aštuonerių metų giedojau bažnyčios chore. Žinojau, kad Dievo namams reikia naujų vargonų, ir turėjau svajonę, kad tai būtų autentiškas instrumentas. Idėjai pritarė Rietavo kraštiečių klubas, bendruomenė, tad ėmėmės iniciatyvos. Deja, apskaičiavus mūsų finansines galimybes, nuspręsta, kad teks ieškoti pigesnių vargonų. Ir čia į pagalbą mums atėjo buvęs rietaviškis Vilniaus Žvėryno parapijos klebonas kunigas Vytautas Rapalis. Taip visų bendromis pastangomis vargonai „Johanus“ birželio mėnesį suskambo mūsų bažnyčioje Rietave“, – džiaugėsi aktyvi kraštietė.
Smagu, kad Savivaldybės meras A. Černeckis įvertino moters pastangas, jos gebėjimą dalytis. Prie šios padėkos plojimais prisidėjo ir visi šventiniame renginyje dalyvaujantys rietaviškiai.
Į Aušros rankas nusileidęs simbolinis gerumo angelas vainikavo jau nuėjusius metus, tad pasidomėjome, ko sau muzikė palinkėtų ką tik prasidėjusiais 2020-aisiais.
„Sveikatos ir naujų idėjų“, – daug negalvodama palinkėjo sau Aušra.
Savo tėviškės žmonėms ji siunčia linkėjimą rūpintis vieni kitais ir niekada nesusvetimėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Klasiokė Olytė parašė:

    Dżiaugiuosi tavimi, Aušryte! Ačiū, kad likai tokia pat, kaip ir vaikystėje – nuoširdi, šilta ir rūpestinga, ir kad tavęs visur pilna…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,