Šateikiai pasitiko ypatingą vasaros šventę

Parašė:  2019-07-29

Kone kiekvienas vasaros savaitgalis suteikia progą gerai leisti laiką apsilankant miesteliuose ir kaimuose vykstančiose šventėse. Praėjusį šeštadienį į tokią kvietė ir Šateikiai. Jai pasibaigus, visi pripažino, kad šiųmetė šventė buvo išskirtinė ir ypatinga – juk kaimas mini 425-ąsias įkūrimo metines. Negana to, būta ir dar neeilinių progų – pašventintos Šateikių seniūnijos regalijos – herbas ir vėliava, taip pat šiais metais sukanka 110 metų nuo Šateikių bažnyčioje sudarytos Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Sofijos Kymantaitės santuokos, o kur dar Šateikių mokyklos 100-metis!
„Mano kaimo vasara 2019“ pavadinta šateikiškių šventė liepos 20 dieną į šią gyvenvietę priviliojo ne tik vietinius. Nuo ankstyvo ryto čia jau buvo ką veikti – vyko tradicinės rungtys, tarp kurių ypač populiari žvejyba. Meškeriotojai varžėsi suaugusiųjų ir vaikų grupėse. Pasak Šateikių kultūros centro renginių organizatorės Margaritos Gedvilienės, sulaukta net 37 dalyvių.
Vaikų žvejų (iki 14 m.) grupėje pirmąją vietą užėmė šateikiškis Jokūbas Aučius. Jo bendras sugautų žuvų svoris siekė 1 kilogramą 95 gramus. Antroji vieta atiteko Tadui Šakiniui (1,55 kg), trečioji – Gabrielei Brazauskytei (0,95 kg).
Tarp suaugusiųjų geriausiai žvejyba sekėsi narvaišiškiui Romualdui Bumbliui. Jo sugautų žuvų bendras svoris – 1,94 kg. Antrąją vietą užėmė Mindaugas Medutis – 1,8 kg. Trečiosios vietos laimėtoja – Dovilė Adomauskė (1,5 kg).
Bendras per šventinę žūklę sugautos žuvies svoris viršijo septyniolika kilogramų.
Pasibaigus žvejybai, visi valgė Reginos Baltmiškienės išvirtą žuvienę prikąsdami karštomis bulvėmis, o vėliau skubėjo žiūrėti sporto varžybų. Vyko paplūdimio tinklinio, krepšinio rungtynės, buvo žaidžiama šaškėmis.


Smagu, kad šeimos parodė norą dalyvauti ir estafetėje. Šešios šeimos rungėsi dėl pereinamosios taurės. Šį Šateikių pagrindinės mokyklos įsteigtą prizą metams namo parsinešė ir savo namus pasipuošė Dovilė ir Dainius Adomauskai.
Įdomu tai, kad aktyviai į sportinę veiklą įsijungė ir Šateikių ugniagesiai. Jie ne tik patys dalyvavo įvairiose varžybose, bet ir surengė estafetę, į kurią įtraukė užduotis, susijusias su ugniagesio darbu, bei įsteigė prizus. Pirmosios vietos laimėtoju čia tapo Gediminas Stropus, antroji vieta atiteko Vaidui Mažeikai, trečioji – Vyteniui Vainušiui.
„Šiais metais vykusi tradicinė jubiliejinė Šateikių šventė „Mano kaimo vasara 2019“ išliks mūsų atmintyje kaip išskirtinė, kitokia. Šventinė dvasia užbūrė mus ir pažadino mumyse norą didžiuotis tuo, kuo esame garsūs, ir parodyti tai, ką branginame, ką atmename“, – mano M. Gedvilienė.
O prisiminti šateikiškiai turi ką – apie tai kalbėta iškilmingoje ceremonijoje Šateikių bažnyčioje. Dar iki šv. Mišių pradžios per Šateikius pajudėjo dviejų arklių traukiamas fajetonas su garbiais šventės svečiais, priešakyje žengė tautiniais rūbais apsirengę mažieji šateikiškiai. Eisenoje žygiavo ir teatralizuota grafaitės Elenos Pliaterytės palyda, kurią iš kraštų supo raiteliai. „To dar Šateikiuose nesame matę“, – tarpusavyje šnibždėjosi žmonės.
Skambindami varpeliais vaikai kvietė į bažnyčią, kur visus su daina „Lietuva brangi“ pasitiko Šateikių folkloro ansamblis „Šateikee“, vadovaujamas Laimos Domarkienės. Iškilmingas šv. Mišias aukojo Plungės Šv. Jono Krikštytojos parapijos klebonas Vytautas Gedvainis. Buvo pašventintos seniūnijos regalijos (herbas ir vėliava) ir atminimo lenta, kuri šateikiškiams ir jų svečiams primins, kad būtent čia, Šateikių Šv. evangelisto Morkaus bažnyčioje, prieš 110 metų susituokė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir Sofija Kymantaitė.
Šv. Mišiose dalyvavo M. K. Čiurlionio ir S. Kymantaitės-Čiurlionienės vaikaitė skulptorė Dalia Palukaitienė ir provaikaitis Rokas Zubovas, aktorė Virginija Kochanskytė, kuri susirinkusiesiems skaitė M. K. Čiurlionio ir S. Kymantaitės laiškų ištraukas. Taip pat svečiuose sulaukta Šateikių heraldikos kūrėjų Arvydo ir Reginos Každailių, Seimo narių Jurgio Razmos ir Jono Varkalio, Plungės rajono savivaldybės mero Audriaus Klišonio ir kt.
Po šv. Mišių išėjusiuosius iš bažnyčios sveikino Platelių dūdų orkestras. Šventinė eisena pajudėjo link Šateikių kultūros centro lauko estrados, kur prasidėjo iškilminga ceremonija – Šateikių vėliavos pakėlimas. Ši misija patikėta seniūnijos vadovui Zigmantui Strumylai. Seniūnas pastebėjo, jog viena vėliava nuo šiol kabės seniūnijos viduje, lauko vėliavos kaip dovana įteiktos Šateikių pagrindinei mokyklai, Šateikių kultūros centrui, taip pat Viktoro Momkaus įmonei kaip vienai didžiausių įmonių šioje gyvenvietėje.

Šateikiškiai tą vakarą išgirdo daug pagyrų. Tuo, kad Šateikių apylinkių žmonės yra labai darbštūs ir bendruomeniški, džiaugėsi meras A. Klišonis. „Esate vienas iš stipriausių rajonų mūsų savivaldybėje kultūros prasme. Bet ar žinote, kuo dar jūs išsiskiriate? Jūs labai gerai „gaminate“ vaikus“, – savo pastaba visus pralinksmino A. Klišonis ir pridūrė, jog greičiausiai jiems, valdžiai, teks spręsti, kaip padidinti erdves esamam vaikų darželiui Šateikiuose. Tačiau tai tikrai malonus rūpestis – kad tik ir kitos seniūnijos sektų šateikiškių pavyzdžiu.
Šie metai Šateikių seniūnijai išties išskirtiniai: pavasarį viena šeima sulaukė net trijų gandrų, o štai pasibaigus šiam šventiniam savaitgaliui vieną šateikiškių šeimą papildė dvynukai! Todėl neatsitiktinai nuspręsta, jog reikia pagerbti ir mažylių tėvus: simboliniais suvenyrais – obuoliais buvo apdovanoti visų mažųjų, gimusių nuo praėjusios vasaros iki šios, tėveliai.
Pasinaudodamas proga meras A. Klišonis įteikė ir keletą padėkos raštų aktyviems Šateikių kaimo žmonėms. Toks raštas skirtas Verutei Genutienei, Dainorui Saliui, Jurgitai Arlauskienei.
Po kalbų pereita prie dainų. Šventinę koncerto programą žiūrovams paruošė ir dovanojo Šateikių kultūros centro saviveiklininkai. Scenoje skambėjo folkloro ansamblio „Šateikee“, vokalinio ansamblio „Saviti“, estradinio ansamblio „Bi tik bėld“ dainos, šoko moterų šokių kolektyvas „Madamos“, jaunimo grupė „Tandemas“ ir mažųjų šokėjėlių grupė, vadovaujama Akvilinos Bertašiūtės, ir kt.
Jubiliejinį renginį vedė grafaitė E. Pliaterytė. Šį personažą įkūnijo Šateikių kultūros centro direktorė Danutė Šatkuvienė. Jai talkino E. Pliaterytės dvaro personažai: liokajus, „bravorščikas“, tarnaitės. „Linkiu, kad Šateikiuose pagaliau tikrai atsirastų normalus dvaras“, – matydamas tokią šateikiškių išmonę, kalbėjo parlamentaras J. Razma.
Vakarinėje dalyje visus linksmino grupė „Nemuno krantai“, naktišokiuose grojo grupė „Sekunda“. Šventę vainikavo fejerverkai.
Jubiliejinę šių metų Šateikių vasarą ateities kartoms primins pasodintas ąžuoliukas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,