Savivaldybė apgavo jachtklubą?

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2021-07-14

Vasaros sezono įkarštyje karšta situacija klostosi dėl vieno iš Platelių ežero pakrantėje „Žalgirio“ jachtklubo prieigose esančių tiltų. Ilgus metus šio klubo prižiūrėtas pontoninis tiltas nuo šių metų birželio turi kitą šeimininką, kuris atsirado Plungės rajono savivaldybei paskelbus nuomos konkursą. Platelių „Žalgirio“ jachtklubo direktorius Vaclovas Buivydas įsitikinęs, jog toks Savivaldybės žingsnis spjūvis į veidą, kadangi prieš kurį laiką jis su Savivaldybe buvo sutaręs, kad praėjus tam tikram laikui po pastatymo tiltas už priežiūrą pereis į klubo balansą. „Didžiausia bėda, kad susitarimas buvo žodinis ir dabar neturiu jokio įrodymo“, – nusivylęs kalbėjo V. Buivydas.
Pažadėjo tiltą
Vidurinysis pontoninis tiltas prie „Žalgirio“ jachtklubo Platelių ežere buvo pastatytas pasinaudojus Europos Sąjungos finansine parama. V. Buivydas buriavimu šiame ežere užsiima nuo 1965 metų. Jachtklubas tuo laiku valdęs nemažą teritoriją. Vėliau, prasidėjus privatizacijai, valdos ženkliai susitraukė ir dabar sudaro apie pusę hektaro. Žemė yra išsinuomota 99 metams.
„Vidurinysis tiltas visada buvo jachtklubo pagrindinis buriavimo tiltas. Čia buriavimo zona buvusi. Tik vėliau pastatėme naują tiltą, prie kurio dabar jachtos yra švartuojamos ir kuriuo naudojasi tik buriuotojai“, – priešistorę pasakojo ponas Vaclovas.
Grįžtant prie viduriniojo tilto istorijos, būtina paminėti, kad jachtklubas iš pradžių turėjo šioje vietoje pasistatęs savą tiltą. Kaip pažymėjo V. Buivydas, turbūt dar ir šiandien jis būtų stovėjęs, jei ne vieną dieną įvykęs susitarimas su Plungės rajono savivaldybe. „Prieš penkerius metus atvažiavo keli ponai iš Savivaldybės ir sako, jog čia gerai būtų pastatyti naują tiltą už Europos Sąjungos lėšas. Kalbėjome, kad po penkerių metų, kai pasibaigs privalomas laikotarpis, būtinas projektui įgyvendinti, šis statinys pereis į klubo balansą, kadangi visą šį laiką mums buvo patikėta jį prižiūrėti“, – aiškino „Žalgirio“ jachtklubo direktorius.
V. Buivydas teigė, kad sąžiningai vykdė savo susitarimo dalį, kaip ir tai, kad rūpinosi tiltu prie „Linelio“, vėliau ir šiaurinėje ežero pusėje esančiu tiltu.


Paskelbė konkursą
Šiandieniniai Platelių ežero tiltų valdytojai yra pasikeitę, ir tai kaip reikiant nuvylė Platelių buriuotojų vadovą. Plungės rajono savivaldybė paskelbė šio ežero prieplaukų nuomos konkursus. Du iš jų sėkmingi – nuo birželio 22 dienos buvo pasirašytos tilto prie „Linelio“ ir pontoninio tilto prie jachtklubo nuomos sutartys. Pastarojo konkursą laimėjo fizinis asmuo (dėl asmens duomenų apsaugos jo pavardė neskelbiama – aut. past.).
Bus apribojimų?
V. Buivydas nuogąstauja, jog pasikeitus valdytojui kyla daug neaiškumų dėl pontoninio tilto prieinamumo žmonėms ir naudojimo, kadangi jau dabar atsirado užrašai, įspėjantys, kad norint čia švartuotis reikalingas leidimas. „Artėja Platelių plaukimo maratonas. Tai gal ir renginio metu žiūrovai, organizatoriai negalės ant jo užlipti? Kas laukia maudymosi zonos, gal jos dienos suskaičiuotos? Nežinoma, kokie tilto nuomotojo planai“, – svarstė jachtklubo direktorius.
Ponas Vaclovas įsitikinęs, jog Savivaldybė apgaule jam įkišo naująjį tiltą, pateikusi viliojantį susitarimą. „Tai buvo didžiausia mano klaida. O dar ir tai, kad to susitarimo jokiu raštišku dokumentu nepatvirtinome. Juk turėjau savo tiltą, nereikėjo jo nugriauti ir problemos šiandien nebūtų“, – nuoskaudas liejo pašnekovas, kuriam nesuprantama, kaip apskritai naujasis tiltas galėjo būti priregistruotas jachtklubo žemėje.
V. Buivydas pridūrė, jog, atsiradus naujam valdytojui, jis neteko galimybės laikyti jachtų prie pontoninio tilto, prie priklausančio klubui statinio jos nebetelpančios.
„Kadangi Savivaldybė taip pasielgė su manimi, tai ir aš negaliu būti kilniaširdis. Nebeleisiu Plungės sporto ir rekreacijos centro buriuotojams nemokamai naudotis mūsų patalpomis, elingu, kitomis paslaugomis. Tegu susimoka“, – pažymėjo direktorius.

Pašnekovas taip pat minėjo, jog taip, jis galėjęs dalyvauti tilto nuomos konkurse, tačiau visų pirma vargiai galėjo pasiūlyti tokią kainą, kurią pasiūlė laimėtojas. O ir tikėjęs, kad valdžios vyrų žodis – ne žvirblis, susitarimas bus įvykdytas. Deja.
Savivaldybė pažado kratosi
Mūsų minimas pontoninis tiltas – Plungės rajono savivaldybės nuosavybė. Būtent dėl šio fakto Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė nesupranta, kaip apskritai galėjo būti susitarimas dėl tilto perleidimo – juk įstatymai tokios tvarkos nenumato!
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Mantui Česnauskui situacija vėlgi sunkiai suprantama dėl esą kažkada kažkieno išsakyto pažado. matome tik užfiksuotą tilto priežiūros sutartį su joje numatytomis sąlygomis. Sutarčiai pasibaigus, nei Savivaldybė, nei seniūnija neturėjo galimybių eksploatuoti šio objekto, todėl buvo paskelbtas nuomos konkursas, kuriame lygiomis sąlygomis galėjo dalyvauti visi interesantai“, – aiškino pavaduotojas.
M. Česnauskas sakė nesiryžtantis komentuoti galimo susitarimo dėl ginčo objektu tapusio tilto. „Gal kažkokie savotiški mainai ten buvo, tačiau popieriai, kuriuos turime, sako ką kita – sudaryta priežiūros sutartis“, – komentavo valdininkas.
Savivaldybės atstovai nemano, jog yra pagrindo nerimauti dėl galimai su nauju tilto šeimininku atsirasiančių tilto naudojimo pokyčių. Nuomos konkurso sąlygos skelbė, jog tiltas turi būti naudojamas turizmo ir pramogų organizavimo paslaugoms teikti.
Leidimai – tik norint švartuotis
Pasidomėjome, kaip visą šią situaciją mato tilto nuomos konkurso laimėtojai.
Pavardės nenorėjusi viešinti ponia Aurelija, išreiškusi nuostabą dėl to, kad V. Buivydas nesikreipė dėl kylančių klausimų į juos, komentavo:
„Plungės rajono savivaldybė skelbė viešą nuomos konkursą, kuriame galėjo dalyvauti visi norintys. Konkursas buvo skelbiamas aukščiausios kainos principu. T. y. teisę į tilto nuomą laimi didžiausią kainą pasiūlęs asmuo ar įmonė. Taip pat prisiimant tam tikrus įsipareigojimus. Konkursą laimėjo privatus asmuo.

Galiu patikinti, kad VšĮ „Platelių jachtklubas“ nuogąstavimai yra visiškai nepagrįsti. Jokia grėsmė maudyklos zonai neiškilo. Žmonės visada gali naudotis tiek maudyklos teritorija, tiek tiltu be jokių apribojimų ar juolab leidimų. Ant tilto visada nevaržomai gali lipti visi žmonės. Sporto ar kitiems renginiams taip pat jokių apribojimų nėra.
Kadangi vietų skaičius jachtoms yra labai ribotas, jos švartuojamos susitarus. Pakabinus apie tai informuojantį skelbimą, kreipėsi tik vienas laivo savininkas. Turbūt daugiau niekam tai nebuvo aktualu. Gal šioje situacijoje galėtų pakomentuoti pats VšĮ „Platelių jachtklubas“ vadovas, kuris, kiek teko girdėti iš laivų savininkų, rinko mokestį už naudojimąsi tiltu, kuris tuomet buvo Plungės rajono savivaldybės nuosavybė? Taip pat ribojo galimybę naudotis tiltu neturėdamas tam teisės (kreipėmės į jį prieš dvejus metus, kai nežinojome, kas yra tilto savininkas – naudotis juo neleido).
VšĮ „Platelių jachtklubas“ šalia turi savo tiltą, ant kurio neleidžia patekti žmonėms (yra įspėjimai ir vartai), be mokesčio ir leidimo neleidžia švartuotis laivams. Smalsu, kodėl minėtojo klubo vadovas nesirūpina savo tilto prieinamumu lankytojams ir laivų savininkams?
Kalbant apie planus su tiltu, tikslas yra paprastas – padaryti Platelius dar patrauklesne vieta lankytojams. Yra numatyti tilto remonto darbai įrengiant apšvietimą.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. kkk parašė:

    o kiek jis pats yra apgaves žmonių , tegu prisimena, ar jie tilptų jachtklube

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,