Skiepai nuo COVID-19 pasiekė Plungę!

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2021-01-08

Istorinė diena. Taip su šypsenomis veiduose apie sausio 6-ąją atsiliepė Plungės ligoninės medikai. Būtent tądien mūsų pagrindinę medicinos įstaigą pasiekė kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta ir pagaminta vakcina nuo koronaviruso. Ji į Plungę atvežta iš Respublikinės Šiaulių ligoninės. Kiekis –175 dozės.
Prieš pradedant vakcinaciją Plungės ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė ir vyriausioji slaugos administratorė Vijoleta Mačiuitienė kalbėjo: „Gal net į naudą išėjo tai, kad Plungės ligoninė nesulaukė skiepų iš pirmosios siuntos. Būtume gavę keliolika dozių, o dabar gavome tiek, kad paskiepyti pakaks visiems prioritetine tvarka numatytiems medicinos darbuotojams.“
Kaip minėta, Plungės ligoninei buvo skirti 175 skiepai nuo COVID-19. „Paskiepysime savus ir 14 Greitosios medicinos pagalbos darbuotojų. Vakcinaciją būtina atlikti per tris dienas“, – pridūrė D. Luotienė.
Beje, laikantis nustatytos tvarkos, medicinos darbuotojai, kurie jau yra persirgę pavojingąja infekcija ir kuriems yra susiformavę antikūnai, vakcinuojami nebus. „Daugiau nei 90 mūsų darbuotojų yra persirgę. 18 šiuo metu serga“, – informavo direktoriaus pavaduotoja.
Kas pateko į skiepą nuo „koronos“ gaunančiųjų sąrašą? Pasak medikių, pagal galiojančius nurodymus buvo sudaryta prioriteto tvarka. Skiepytis buvo kviečiami Priėmimo ir skubios pagalbos, „kovidinio“, Reanimacijos skyrių medikai ir kiti darbuotojai, skubios pagalbos gydytojai, kuriems tenka dirbti su į priėmimą atvykusiais pacientais, ir kt. Iš viso prioritetiniame sąraše – 106 pavardės. Kaip minėta, 14 vakcinos dozių skirta Greitosios medicinos pagalbos darbuotojams, likusios – ligoninės pagalbiniam personalui, ūkio dalies darbuotojams, administracijai.
D. Luotienė pasidžiaugė, jog atsisakiusiųjų skiepytis nėra. Tačiau tarp medicinos personalo yra tokių, kurie vakcinuotis negali dėl tam tikrų priežasčių – turi kontraindikacijų ir vakcina jiems nėra rekomenduojama.


Kas buvo tas, kuriam pirmajam skirta vakcina nuo COVID-19? „Pirmąja kregžde“ tapo gydytojas Giedrius Ramanauskas, kuris darbuojasi „kovidiniame“ skyriuje. Po jo į procedūrų kabinetą žengė Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėjas Rolandas Dėdinas, jį keitė Vidaus ligų skyriaus vedėjas Boleslovas Kazlauskas. Medikai skiepyti griežtai nustatyta tvarka. Kiekvienas gavo specialų pažymėjimą-sertifikatą.
Planuojama, kad pakartotinė vakcinacija (ji reikalinga, kad būtų įgytas imunitetas koronavirusui) vyks sausio 27 dieną.
„Džiaugiamės, kad pagaliau sulaukėme skiepų, nes tikrai esame psichologiškai pavargę dirbdami karo sąlygomis. Nepaisant to, didžiuojamės savo darbuotojais, nes ir tokiai sudėtingai situacijai esant mes, ligoninė, užtikrinome gyventojams reikalingas paslaugas, nebuvome nė dienos užsidarę. Tikime, jog vakcina padės įveikti šį virusą ir visi netrukus galėsime grįžti prie įprasto gyvenimo“, – kalbėjo D. Luotienė.
Kad Plungės ligoninę pasiekė svarbi vakcina, džiaugsmo neslėpė ir direktorius Antanas Martusevičius: „Džiaugiamės gavę vakcinos, vertiname ją kaip didžiulį mokslo pasiekimą žmonijai. Neįtikėtina, kad skiepai sukurti per tokį trumpą laiką. Dabar svarbiausia, kad nestrigtų vakcinos gamyba, kad pakaktų techninių, gamybinių pajėgumų, leidžiančių ja aprūpinti kuo daugiau žmonių. Nuo to, kiek turėsime vakcinos, priklausys visų mūsų sveikata. Reikia suprasti, kad, paskiepijus tik 30–50 proc. bendruomenės, COVID-19 problema nebus išspręsta. Būtina vakcinuoti kuo daugiau, kad sveikatos sektorius galėtų grįžti į įprastas vėžes. Ši diena mums labai džiaugsminga – medikai įtraukti į prioritetinių sąrašą ir jau paskiepyti.“
Kartu su medikais istoriniu įvykiu džiaugėsi ir į ligoninę atvykę Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas ir jo pavaduotojas Mantas Česnauskas.
Beje, Plungės ligoninė bus ta įstaiga, kuri Plungės rajono savivaldybėje bus atsakinga už vakcinacijos nuo koronaviruso organizavimą. Kitame skiepijimo etape – Plungės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių pacientai.

Vakcinacijos planas
2021 m. I ketvirtį bus pradėti skiepyti:


medikai, dalyvaujantys COVID-19 ligos gydyme; didžiausios rizikos pacientai; savanoriai, dalyvaujantys COVID-19 ligos gydyme; mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų darbuotojai; slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai; laboratorijų, atliekančių COVID-19 tyrimus, darbuotojai; specialistai, atliekantys protrūkių epidemiologinę diagnostiką ir vykstantys į COVID-19 židinius; kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, neturintys tiesioginio sąlyčio su COVID-19 sergančiais pacientais; vaistinių darbuotojai; 80 m. ir vyresni asmenys; 75–79 m. asmenys; 70–74 m. asmenys; 65–69 m. asmenys.
2021 m. II ir III ketvirčiais bus pradėti skiepyti:
ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiųjų poreikių asmenų ugdymo specialistai; asmenys, turintys kitus rizikos veiksnius; visuomenei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai; kiti asmenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,