Su šokiais, dainomis ir muzika paminėtas „Žirginėlių“ jubiliejus

Parašė:  2019-02-01

Šeštadienį plungiškiai liaudies šokių, muzikos ir dainų mėgėjai buvo pakviesti į gražų koncertą. Žiūrovai kartu su Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansambliu „Žirginėliai“ (vadovė Sonata Kazlauskytė) minėjo jo 35 metų kūrybinės veiklos sukaktį. Jubiliejiniame renginyje koncertavo ir Latvijos Tukumo miesto šokių kolektyvas „Luste“.
„Žirginėliai“ savo šokiais, dainomis ir muzika plungiškius, visą Lietuvą, daugybę Europos šalių džiugina jau 35-erius metus. Kolektyvas – aktyvus įvairių respublikinių ir tarptautinių konkursų, festivalių dalyvis ir prizininkas, koncertuoja visose Lietuvos dainų šventėse. Nuo 1998-ųjų „Žirginėliams“ su dideliu entuziazmu ir atsidavimu vadovauja S. Kazlauskytė. Šiuo metu ansamblį lanko apie 100 vaikų nuo 6 iki 18 metų amžiaus.
Lietuvos nacionalinis kultūros centras kas ketverius metus organizuoja konkursą „Jievaro tiltas“. 2017 metais „Žirginėliai“ jame pelnė trečiojo laipsnio diplomą. Respublikiniame liaudiškos muzikos ir šokių konkurse „Šoktinis 2017“ kolektyvas buvo apdovanotas pirmojo laipsnio diplomu.
Per 35 metus kolektyvą „vairavo“ ne vienas žmogus, jaunajai kartai skiepijęs meilę liaudies šokiui. Tad jubiliejiniame koncerte dalyvavo visos jo vadovės: įkūrėja Nijolė Vosylienė, Laima Monkevičienė – ilgametė kolektyvo meno vadovė, Laima Iržikevičienė ir Eglė Norkevičiūtė.
„Šalia nuostabaus „Suvartuko“ subrandinti ką nors nauja buvo sudėtinga. Ne tik suburti kolektyvą, bet ir sugalvoti jam pavadinimą. Pradėjus tirpti sniegui, kilo mintis, kad su pavasariu, su pirmuoju paukščių čiulbėjimu tegul būna kolektyvas „Žirginėliai“. Kaip nauja šviesa, kaip vaikai, kurie subręs į nuostabų šokio meno žirginių medį“, – paprašyta prisiminti kolektyvo pavadinimo kilmę kalbėjo N. Vosylienė.
L. Monkevičienė kolektyvo vadovei linkėjo entuziazmo, neblėstančių idėjų, kad vaikų širdyse visada būtų meilė tautiniam paveldui – šokiui. Kad visa tai jie neštų per visą savo gyvenimą.


E. Norkevičiūtė buvusiems auklėtiniams linkėjo gražaus buvimo kartu, kad kolektyvas būtų stiprus ir jo nariai padėtų vieni kitiems.
Visokeriopos sėkmės „Žirginėliams“ linkėjo ir L. Iržikevičienė.
Po gražių buvusių vadovių palinkėjimų ir prisiminimų į sceną žengė mažiausi kolektyvo šokėjai, juos keitė vyresnieji.
Kaip minėta, jubiliejuje dalyvavo ir ilgamečiai „Žirginėlių“ draugai – Latvijos Tukumo miesto šokių kolektyvas „Luste“. Kaip sakė renginio vedėjas, plungiškius ir tukumiečius nuoširdi draugystė vienija jau 22 metus. Ne taip seniai šis latvių kolektyvas atšventė 40 metų veiklos jubiliejų.
Sunku įsivaizduoti šokį be muzikos ir dainos, tad koncertą papildė ir šokėjams talkino Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapela „Žirginėliai“ (vadovė Rita Džiaugienė) ir vokalinis ansamblis (vadovė Valentina Balčiauskienė).
Per 35 metus „Žirginėliai“ užaugino ir į pasaulį išleido ne vieną tautinį šokį pamėgusį jaunuolį. Tad į šventę atvyko ir scenoje smagiai trypė kolektyvo „alumnai“. „Ačiū, vadove, kad įžiebėte aistrą tautiniam menui“, – dėkojo buvę ansamblio nariai.
„Įprasta, kad gimtadieniuose pats svarbiausias asmuo – jubiliatas. Šis gimtadienis šiek tiek kitoks. Labiausiai norėtume pasveikinti savo vadovę Sonatą. Jūs mums esate ne tik vadovė, jūs mums esate gydytoja, psichologė, mama. Kaskart, kai reikėdavo artimo žmogaus apsikabinimui, šis žmogus būdavo pirmas, kuris laikydavo plačiai išskėstas rankas. Ji mus moko ne tik šokio žingsnelių, kaip mylėti šokį, ji mus motyvuoja siekti savo tikslų, moko būti dorais žmonėmis. Kiekvienas koncertas, festivalis, konkursas mums yra paskatinimas dar labiau stengtis. Kai pamatome, kaip vadovė džiaugiasi pasiekimais, kolektyvui didelė šventė“, – kalbėjo ir šiuo metu kolektyve šokantys vaikai.

„Svarbiausia tai, kad Plungė puoselėja tautinį meną. Juk lietuvius vienija liaudies menas: mūsų rūpintojėliai, tautinės juostos, tautiniai kostiumai, dainos, . Šiandien mes buvome mūsų identiteto šventėje. Ypač džiugu, kad Plungėje tautinis menas – svarbus. Daugiau nei 600 vaikų ir jaunimo šoka. Tai jauni žmonės, pristatantys tautos pagrindą“, – pabrėžė Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.
Kultūros centro vadovas padėkos raštus ir gėlių puokštes įteikė „Žirginėlių“ vadovei S. Kazlauskytei, kapelos vadovei R. Džiaugienei, vokalinio ansamblio vadovei V. Balčiauskienei ir „Žirginėlių“ šokėjų akompaniatorei Rūtai Černeckienei.
Plungės rajono savivaldybės vadovas Audrius Klišonis dėkojo kolektyvo buvusioms vadovėms už ryžtą ir suteiktą galimybę vaikams pažinti savo krašto kultūrą, išmokti dainų, šokių, laimėti ir pralaimėti. Meras įteikė šūsnį padėkos raštų dabartiniams kolektyvo šokėjams, garsinantiems Plungės vardą. Padėkos raštas taip pat įteiktas kolektyvo vadovei. „Mylėkim šokį, mylėkim vaikus, mylėkim vieni kitus“, – ragino A. Klišonis.
Seimo narys Jurgis Razma, sveikindamas sukaktuvininkus, linkėjo ir toliau neprarasti vaikiško, jaunatviško žavesio. Dėkota už entuziazmą, priimtą iššūkį puoselėti tautinį šokį.
Su dovanomis ir gražiausiais linkėjimais į sceną lipo Lietuvos nacionalinio kultūros centro Mėgėjų meninės kūrybos skyriaus vedėja Jolanta Kisielytė-Sadauskienė, Klaipėdos universiteto Šokio katedros vadovas Vidmantas Mačiulskis, kaimyninių rajonų kolektyvų vadovai.
Koncertas baigtas „Ilgiausių metų!“ „Žirginėliams“. Na, o po jubiliejinio koncerto kolektyvo laukia intensyvus pasiruošimas pačių inicijuojamam respublikiniam liaudiškos muzikos ir šokių konkursui „Šoktinis 2019“. Kovo mėnesį vyks Plungės kultūros centro jubiliejinis koncertas. Žinoma, laukia ir koncertinės išvykos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,