Tautodailininkų ataskaita: drožiniai, mezginiai, keramika, tapyba
Kovo 16-ąją Plungės kultūros centro parodų salėje surengta kasmetinė ataskaitinė tautodailininkų liaudies meno paroda, kuriai bent po kelis savo darbus pateikė net 42 autoriai. Taigi nuo kūrinių gausybės ir įvairovės net akys raibsta. Čia pamatysite visko – nuo velykinių margučių iki megztų suknelių, didžiulių lovatiesių, originalių paveikslų ir daug kitų grožybių. Paroda veiks iki balandžio 20-osios.
Su tautodailininkų darbų paroda supažindinusi kultūros centro tautodailės kuratorė Zafira Leilionienė susirinkusiesiems priminė, jog veikia ir dar viena paroda – kultūros centro fojė eksponuojamos jau amžinybėn iškeliavusios plateliškės mokytojos Stanislavos Andriuškaitės akvarelės. Paroda surengta minint jos 95-ąsias gimimo metines.
Taigi S. Andriuškaitės darbų ekspozicija – proginė, na, o ši – ataskaitinė tautodailininkų liaudies meno paroda – tradicinė, kasmetinė. Z. Leilionienė priminė, kad Lietuvos tautodailininkų sąjungos Plungės skyrius iš viso turi 73 kūrėjus, šioje parodoje eksponuojami net 42 autorių darbai. Jų – 206. Ir tai – išties įspūdingai daug.
Tautodailininkus sveikino kultūros centro direktorius Romas Matulis. Anot jo, nėra nieko gražiau ir nuoširdžiau už kuriantį žmogų, o ši ataskaitinė paroda – kartu ir kiekvieno autoriaus mažytė personalinė parodėlė. „Kasmetinės ataskaitinės parodos Plungės kultūros centre palaiko ir garantuoja tautodailininkų organizacijos gyvybingumą, skatina menininkus kurti, atspindi labiausiai plėtojamas liaudies meno šakas, išryškina meistrų lygį“, – sakė Z. Leilionienė.
Beje, Plungės rajone pati gyvybingiausia ir tradiciškiausia tautodailės šaka – medžio drožyba. O tarp krašto drožėjų – daug nusipelniusių ir apdovanotų menininkų: Regina ir Justinas Jonušai, Kazimieras Striaupa, Rūta Kavaliauskienė, Vytas Jaugėla, Jakovas Bunka ir daug kitų.
Ponia Zafira pasidžiaugė, kad tarp drožėjų atsirado klumpdirbys Viktoras Raibužis (juk klumpių taip reikia mūsų ansambliui „Suvartukas“!), kad šiemet daug darbų eksponuoja audėjos, Plungės kultūros centro Audėjų klubo narės.
Z. Leilionienė priminė, kad, be ataskaitinės parodos, Plungės tautodailės organizacija turi daug ir kitos veiklos. Na, o svarbiausi iš darbų: vaikams ir jaunimui skirtas konkursas „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“, regiono tautodailininkų renginys „Žemaitiškų tradicijų terpėje“ ir audimo amatui atgaivinti skirta paroda „Audimo metmenys nuo Boksholmo iki Plungės“.
Viena iš gražiausių organizacijos švenčių – metų pabaigoje rengiama paroda, kurios metu pagerbiami tautodailininkai jubiliatai.
- Surastas dingusiu laikytas iš Alsėdžių kilusio menininko kūrinys
- Ir po 30 metų kruvinų įvykių prisiminimai – gyvi
- Apdovanoti tylieji Rietavo didvyriai
- Prieš 30 metų. Sausį…
- Plungės mados kūrėjai – tarptautinio festivalio laureatai
- Keturios plungiškio Jankelio Simono Blocho kartos
- Išdalijo jubiliejinio konkurso laurus
- Kulių laukia išskirtinio spektaklio premjera!
- Plungiškiams – laureatų diplomai
- Mendelio Kaplano nostalgija
- „Audimas – tik užsispyrusiems ir kantriems“
- „Riaubukų“ konkursui šiemet – 20 metų
- Plungiškė Sonia Šlesin – Mahatmos Gandžio bendražygė
- „Saula“: ir džiugios premjerinės, ir atsisveikinimo nuotaikos
- Jubiliejinio festivalio uždanga nusileido
- Didysis Plungės jomarkas: kaimiški gardėsiai, moliūgų rinkimai ir daug linksmybių
- Aristokratiška šventė didikų mieste Rietave
- Paveldo dienos Plungėje: grafų Zubovų takais
- Žvilgsnis pro tėviškės langą
- Šviesos festivalis – jubiliejinį kartą!
Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]
Prieš keletą savaičių Lietuvos nacionalinis muziejus pranešė džiugią žinią: Jungtinėse Amerikos Valstijose surastas 1973 metais sukurtas […]
Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.