Tverų gimnazijoje gerai išmokoma matematikos ir fizikos

Parašė:  2020-12-30

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos gimnazijų reitingus pagal mokomuosius dalykus. Rietaviškiams džiugiausia žinia: tarp geriausiai egzaminams paruošiančių mokyklų net du kartus paminėta Tverų gimnazija.
Tarp penkiasdešimties šalies gimnazijų, geriausiai išmokančių lietuvių kalbos ir literatūros, nėra nė vienos iš dviejų Rietavo savivaldybės gimnazijų. Jų neradome ir lentelėse, skelbiančiose gimnazijas, geriausiai išmokančias anglų ar kitų užsienio kalbų, biologijos, geografijos ir t. t. Tačiau Tverų gimnazija įšoko tarp geriausiai matematikos egzaminui mokinius parengiančių penkiasdešimties mokyklų. Ji įsitvirtinusi viduriuke – dvidešimt penktojoje pozicijoje. Mokykloje valstybinį matematikos egzaminą iš 16 abiturientų rinkosi šeši. Visi jie įveikė žinių patikrinimo kartelę, tiesa, ne pačiu aukščiausiu lygiu: 66,7 proc. gavo silpną įvertinimą (16–35 balai), likę 33,3 proc. egzaminą išlaikė pagrindiniu lygiu (36–85 balai). Aukštesnio įvertinimo negavo nė vienas tveriškis.
Dar geresnę poziciją – 14–21 vietą – Tverų gimnazija užima tarp penkiasdešimties gimnazijų, geriausiai išmokančių fizikos. Kaip matyti iš žurnale pateiktų duomenų, valstybiniu lygiu fizikos egzaminą laikė trys šios mokyklos abiturientai. Neišlaikiusių nebuvo, kaip ir tokių, kurių žinios įvertintos silpnai. Visi tveriškiai gavo 36–85 balus, kas reiškia, kad egzaminą išlaikė pagrindiniu lygiu.
Kitose geriausiųjų lentelėse Tverų gimnazija nefigūruoja, tačiau ir tai jiems – didžiulis pasiekimas, žinant, kad Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija į geriausiųjų penkiasdešimtuką nereitinguota nė karto.
Iš 332 šalyje esančių gimnazijų visi dvyliktokai valstybinį matematikos egzaminą išlaikė tik septyniolikoje šių mokymo įstaigų.
Nacionalinės švietimo agentūros vadovybė prognozuoja, kad ir ateinančiais, 2021-aisiais, metais gerų matematikos egzamino rezultatų tikėtis nereikėtų. Savo prognozes ji pagrindžia tuo, kad dabartiniai dvyliktokai dešimtoje klasėje per matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą pasirodė silpnokai.
Valstybinį matematikos egzaminą laiko visi, kas tikisi valstybės finansuojamos studijų vietos. Yra mokinių, kurie tik pabando, o gal pavyks, nors matematikos nemėgsta ir nemoka. Pedagogų įsitikinimu, norint pasiekti geresnių rezultatų, mokyklose turėtų būti daugiau šio dalyko pamokų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Tveriškis parašė:

    O prie ko čia mokyklos direktorės nuotrauka? Jos nuopelnai mažiausi. Kur mokytojų vardai ir pavardės? Taigi čia jų pasiekimai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,