Utilizacijos kvapais „aromatizuotas“ ilgasis savaitgalis

Parašė:  2020-07-10

Ko tik miestai ir miesteliai neprigalvoja, kad pritrauktų turistų: vieni rengia žiedų, kiti – šviesų, treti – muzikos festivalius. O štai rietaviškiai siūlo keliautojus į mūsų kraštą vilioti smarve – juk tokio dvoko kaip Rietave niekur kitur neužuosi. Ir naujų investicijų nereikia: orą nemokamai „pakvepina“ uždaroji akcinė bendrovė „Rietavo veterinarinė sanitarija“.
Juokai juokais, tačiau šleikšti smarvė, sklindanti iš gyvūninės kilmės šalutinių produktų utilizavimu užsiimančios įmonės, ilgąjį savaitgalį vimdė ne tik Rietavo miesto, Pelaičių, Jaupėnų, Budrikių kaimų, bet ir kitų aplinkinių gyvenviečių žmones.
Feisbuke vėl mirgėte mirgėjo komentarai šia tema. Gyventojai piktinosi, diskutavo, kur kreiptis ir ką padaryti, kad pagaliau galėtų alsuoti grynu oru.
Žmonės piktinosi, valdžia tylėjo. Nei Rietavo savivaldybės atstovai, nei atsakingi utilizavimo įmonės darbuotojai į situaciją nereagavo.
O juk dar birželio mėnesį „Rietavo veterinarinės sanitarijos“ vadovybė buvo įpareigota gerinti komunikavimą – informuoti Savivaldybės administraciją ir kitas institucijas apie įmonėje numatomą remontą, avarijas ir visa kita, kas sąlygoja kvapų suintensyvėjimą. Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas savo ruožtu žadėjo gautą informaciją paviešinti Savivaldybės interneto svetainėje, kad žmonės žinotų apie galimą kvapo pasklidimą po gyvenamąją aplinką ir to priežastį.
Priminsime, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento iniciatyva Rietavo savivaldybėje birželio mėnesį buvo organizuotas susitikimas su UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“ atstovais. Įmonės gamybos technikos vadovas Mindaugas Bierontas ir procesų analitikas Žydrūnas Jakas susirinkusiesiems tada kalbėjo apie suremontuotus automatinius vartus, sustiprintą žaliavos kokybės kontrolę, išspręstą gamybinių nuotekų utilizavimo problemą, įdiegtą lėto purškimo sistemą, mažinančią sklindančius kvapus. „Kolektyvas visiškai atsinaujinęs, kitaip vertiname situaciją. Matome, kad įmonė apleista, kad būtinas remontas. Akcininkai skyrė tam 200 tūkst. eurų, tad birželio–liepos mėnesiais vyks atnaujinimo darbai“, – tąsyk žadėjo gamybininkai.


Galbūt ilgąjį savaitgalį ir ne tik (smarvė tiek mieste, tiek ir aplinkiniuose kaimuose buvo jaučiama ir kitomis dienomis) kvapas pasklido dėl įmonėje vykstančių remonto darbų, o gal… dėl technologinių procesų pažeidimų.
Kai informacija nepateikta, lieka tik spėlioti…
Rietavo savivaldybės administracijos direktorius V. Dičiūnas patikino žurnalistus, kad negavo jokios informacijos apie galimą kvapo suintensyvėjimą.
„Per susitikimą sutarėme, viešai pažadėjo, bet… Jeigu iš tiesų, tai nelabai ir tikėjau, kad jie vykdys nurodymus. Kalbos kalbomis. Gamybininkai tikriausiai gauna nurodymą taupyti lėšas. Smarvė, kaip spėjame, greičiausiai iš to taupymo. Kreipsimės į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamentą, informuosime juos apie situaciją“, – kalbėjo V. Dičiūnas.
Pinigų kvapas – stiprus, jo pagrūmojimais ir nedidelėmis baudomis nepanaikinsi. Ir patys valdininkai nebetiki, kad draugiški susėdimai prie stalo ir diskusijos padės rasti išeitį iš gyvenimą Rietave ir aplinkiniuose kaimuose kartinančios problemos.
Kol valdininkai rašys raštus atitinkamoms institucijoms, vėl prašydami imtis priemonių prieš sąžinės neturinčius gamybininkus, rankų nenuleidžia ir gyventojai. Vieni smarvės šaknų ieško ministerijose, kiti ragina imtis drastiškesnių kovos priemonių. „Tai gal kada susirenkame ir užblokuojame tiek įvažiavimą, tiek išvažiavimą…“; „Tragedija, jau kiek rašyta ir skambinta. Kaip niekas nesikeičia, taip nesikeičia. Kol visi nebus vieningi, tol nieko nebus. Užstatyti su sunkvežimiu įvažiavimą, ir baigta“ – tokie ir panašūs siūlymai liejosi feisbuke.
Gali būti, kad vieną dieną žmonių kantrybė trūks ir būsime pakviesti į piketą prieš vimdančią smarvę, nes nei Savivaldybės valdžia, nei Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, nei aplinkosaugininkai, nei ministerijų vadovai nesugeba Rietavo krašto žmonėms užtikrinti teisės į švarų orą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,