Vasaros palydose – skambūs Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio akordai

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-09-06

Plungėje po metų pertraukos vėl suskambėjo pačios gražiausios rimtosios – klasikinės – muzikos melodijos: rugpjūčio 31 dieną čia atidarytas Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis. Šis renginys mūsų mieste organizuojamas jau 14-ąjį kartą. Per tą laiką festivalis tapo ypatingu reiškiniu, apie kurį kalbama visoje šalyje. Šiemet per klasikinės muzikos šventės atidarymą Plungės parkas sulaukė itin didelio žiūrovų skaičiaus. Tarp jų – ir garbingi svečiai iš Seimo ir Vyriausybės, vietos valdžios ir kultūros atstovai.
XIV tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis prasidėjo su pokyčiais. Įprastai atidarymo koncertas vykdavo dvaro žirgyne. Šįkart veiksmas persikėlė į M. Oginskio rūmų parterį: čia sumontuotoje didžiulėje lauko scenoje pačius gražiausius ir populiariausius XIX amžiaus klasikos kūrinius klausytojams griežė Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, kuriam dirigavo šio orkestro garbės dirigentas Juozas Domarkas.
Šiųmetis festivalis, kaip minėta, atkreipė ne vieno garbaus žmogaus dėmesį. Renginio atidarymo proga į Plungę atvyko Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, kultūros viceministrė Gintarė Žemaitytė, Seimo nariai Jurgis Razma, Jonas Varkalys, Andriejus Stančikas, Irena Šaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė. Aišku, dalyvavo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, jo pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, Savivaldybės tarybos nariai. Plungę aplankė ir Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis.
Sveikindamas plungiškius ir miesto svečius kancleris A. Stončaitis, kuris, beje, kilęs iš Platelių, kvietė savo kraštiečius vertinti tai, ką turi. „Plungiškiai, Jums didžiausia padėka. Galbūt Jūs ir neįvertinate, kiek esate stiprūs, laimingi turėdami tokias erdves, tokius renginius kaip šis festivalis. Vyriausybė yra linkusi Jus visomis išgalėmis paremti, kad Mykolo Oginskio festivalis taptų vienu iš prioritetinių projektų“, – kalbėjo svečias.
A. Stončaitis perskaitė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio laišką, skirtą festivalio rengėjams ir visiems plungiškiams.
Plungiškių draugijos, kuri ir yra pagrindinė festivalio organizatorė, prezidentas Liudas Skierus taip pat pasidžiaugė, jog Mykolo Oginskio festivalis kiekvienais metais auga ne tik žiūrovų prasme. „Žingsnis po žingsnio mes stiprėjame, tampame regioniniu festivaliu. Kas kitas, jei ne mes, patys plungiškiai, turime padirbėti, kad Plungėje būtų gera gyventi?“ – pastebėjo jis.


Savivaldybės meras A. Klišonis savo ruožtu pridūrė, jog festivalis turi savybę bendrystei suburti visus plungiškius – tai itin svarbus dalykas.
Paskelbti Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio atidarymą buvo pakviestas Plungės garbės pilietis maestro Stasys Domarkas, kuris, beje, ir yra šio renginio idėjos autorius. „Bronislovas Lubys prieš keturiolika metų linkėjo suorganizuoti pirmąjį festivalį. Šiandien jau turime išbaigtą ir tikrą viso regiono festivalį. Džiugu, kad Jūsų šiandien tiek daug. Tad praverkime duris festivaliui su taikiomis patrankų salvėmis. Skelbiu festivalį atidarytą“, – tarė garbusis plungiškis.
Taigi tradiciškai Plungės padangę sudrebino trys Kauno karybos paveldo klubo atsivežtų patrankų šūviai: už Žemaitiją ir Lietuvą, už kunigaikščius Oginskius ir Tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį, už plungiškius ir Plungę bei už pagrindinius festivalio mecenatus amžinybėn išėjusį Bronislovą Lubį ir jo dukrą Jūratę Žadeikienę su vyru Romualdu.
Festivalio atidarymo koncertas pradėtas atiduodant pagarbą kunigaikščiams Oginskiams: suskambo Mykolo Kleopo Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“, kurį žiūrovai pasitiko stovėdami. Vakaro koncertą vedė muzikologas Viktoras Gerulaitis. Scenoje pasirodė solistai Viktorija Miškūnaitė (sopranas) ir Tomas Pavilionis (tenoras).
Tai, kad paskutinė vasaros diena Plungėje bus išskirtinė, dar iš ryto skelbė ir Lietuvos televizija. LRT programos „Labas rytas“ kūrėjai svečiavosi Plungėje ir kalbino festivalio koordinatorius Žemaičių dailės muziejaus direktorių Alvidą Bakanauską, Plungiškių draugijos prezidentą Liudą Skierų, viceprezidentę Genovaitę Žiobakienę ir kitus – Tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio akordai nuskambėjo per visą Lietuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,