Vėl – konteineriai: saugodami liepas gyventojai grasina prie jų prisirakinti

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-11-27

Praėjusio ketvirtadienio rytas Plungės miesto Mendeno skersgatvio 8-ojo namo gyventojams išaušo atnešdamas nemalonią staigmeną – jų kieme pradėjo sukiotis bendrovės, turinčios pasirūpinti pusiau požeminių konteinerių aikštelės įrengimu, . Žmonės sukilo pamatę, kad darbuotojai yra „apsiginklavę“ pjūklais. Mat naujieji konteineriai numatyti statyti toje vietoje, kur auga žmonių sodintos liepos, greta vaikų žaidimų aikštelės. Gyventojų nepritarimas baigėsi tuo, kad į jų kiemą atvyko policijos pareigūnai, kuriuos iškvietė rangovų įmonės darbų vadovas.
Apie tai, kad plungiškiai nepritaria pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimui, rašėme jau ne kartą. Žmonės nepatenkinti, nes, jų nuomone, tokiems konteineriams parenkama netinkama vieta. Šitokios pozicijos laikosi ir Mendeno skersgatvio 8-ojo namo gyventojai.
Pagal dabartinius planus pusiau požeminių konteinerių aikštelė, kuria naudosis Mendeno skg. 8-ojo, 4-ojo ir 6-ojo namų gyventojai, turi būti įrengta greta 8-ojo namo esančioje laisvoje valstybinėje žemėje. Minėtasis daugiabutis yra administruojamas savivaldybės įmonės „Plungės būstas“, nuosavo žemės sklypo nėra įregistravęs, priešingai nei kiti du daugiabučiai. Taigi konteinerius privalu statyti laisvame, nuosavybės teise valstybei priklausančiame sklype. Būtina sąlyga – konteinerių aikštelių įrengimui neturi trukdyti jokios požeminės infrastruktūros tinklai.
Įvertinus visus šiuos rodiklius, konteineriams tinkama pasirodė vienintelė vieta – teritorija, kurioje auga keletas liepų, stovi suoliukas, greta – vaikų žaidimų aikštelė. „Nieko nebus. Ką norit, tą darykit, jei reikės, gulsiu kryžiumi prie liepų“, – sakė 8-ojo namo gyventojas Kostas Jonušas.
Į įvykio vietą atvykę policijos pareigūnai nepatenkintiems žmonėms nieko gero nežadėjo. „Šiuo metu prašome patraukti savo automobilius. Jei ir toliau trukdysite darbams, imsimės atitinkamų priemonių“, – įspėjo vienas iš pareigūnų.
UAB „Strefa“ darbininkai situacijos neaštrino ir išvyko planuojamų darbų nepradėję. Taigi gyventojai šventė mažytę pergalę, tačiau ar ilgam?


Kad žmonėms pavyks įrodyti savo nuomonę dėl būsimos konteinerių aikštelės vietos netinkamumo, stipriai abejojo Savivaldybės ekologė Roberta Jakumienė. Jai teko išklausyti visų nepatenkintųjų pastabas – specialistė, atvykusi į vietą, atstovavo vietos valdžiai.
Streikuojantys Mendeno skersgatvio gyventojai nenorėjo girdėti R. Jakumienės pastabų, kad visa informacija apie numatomus darbus žmonėms buvo pateikta. „Nieko mes nežinome, „Būstas“ nebuvo pakabinęs jokio skelbimo. Reikia kviesti namo administratorių – tegu mums dabar pasiaiškina. Mes patys žolę nusipjauname, sniegą nusikasame. Jūs ką, norite visai mūsų žaliąją zoną panaikinti, čia įkasdami konteinerius? Neleisime liepų pjauti, jei reikės – prisirakinsime! Kitur juos kelkite“, – vienas per kitą savo nuomonę dėstė į kiemą išėję namo gyventojai.
Šio daugiabučių kvartalo žmonėms pasirinkimo dėl pusiau požeminių konteinerių įrengimo galimybę sumažina ir faktas, jog jų kaimynystėje planuojama statyti sporto kompleksą, taigi jei ne požeminės komunikacijos, tai šio objekto projektiniai sprendiniai riboja pasirinkimo laisvę.
Kitą dieną „Plungės“ kalbinta R. Jakumienė patvirtino, jog Savivaldybėje sulaukta nepatenkintų Mendeno skersgatvio daugiabučių namų atstovų apsilankymo, administraciją pasiekė ir oficialus raštas su pretenzijomis.
„Žmonės susitiko su vyriausiuoju architektu. Buvo aptartos visos galimos alternatyvos, kurių, tiesą pasakius, kaip ir nėra, parodyta, kur kokie tinklai po žeme eina. Iš tiesų nelabai yra kur trauktis. Šiuo metu pusiau požeminių konteinerių aikštelės įrengimo darbai Mendeno skersgatvyje sustabdyti. Pirmadienį rangovas turėtų grįžti prie numatytų darbų. Viskas teisėtai yra daroma, aš neturiu dėl ko bijoti“, – komentavo situaciją ekologė, kuri, beje, pati gyvena viename iš minėtųjų daugiabučių.
Į klausimą, kad galbūt šioje situacijoje draugišką kaimynystę galėtų pademonstruoti 4-ojo ir 6-ojo namų gyventojai, kurie galėtų leisti nuosavame sklype statyti konteinerius taip išsaugant žaliąją kaimynų erdvę, kad ir esančią valstybiniame sklype, R. Jakumienė abejojo, ar pavyktų tai pasiekti. „Tokiu atveju turi būti 100 procentų to namo gyventojų pritarimas. Vargiai tai pavyktų pasiekti, juk žmonės savo lėšomis įformino sklypą“, – mano ekologė. Ji pridūrė, jog tiki, kad gyventojai, nors ir kaip dabar prieštarauja, vėliau, kai pamatys, kaip viskas tvarkingai ir gražiai atrodo, į situaciją pažvelgs kur kas palankiau ir bus patenkinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

 1. Ha parašė:

  Kas per prietrankos,vien medziais apsisodinkit visur ir nieko daugiau nebreikia.Paskui kai griuna ant visko per veja tai dejuojat..juk pasodins nauju kitoj vietoj

  1. Pelėda parašė:

   Va, čia tikro lietuvačio išsireiškimas. Jisai protingiausias, o kiti prietrankos.

 2. Pelėda parašė:

  Na, su tais konteineriais tikras vargas. Kabinetuose sėdėdami priima sprendimus, o paskui aiškina, kad buvo visi informuoti, tartasi. Kažkaip dabartinė vadžia jau toli nutolusi nuo gyventojų, o yra išlaikomi iš tų gyventojų mokesčių. Čia Lietuva, čia lietūs lyja.

 3. PCMD parašė:

  Viskas buvo viešinta, supažindinta ir kam tas buvo įdomu matė. O problema tame kad dabar visi įprato kad turi būti viskas į rankutę paduota, su pirštuku parodyta. O kai kas pradeda vykti tai jau kaip iš medžio iškritę – jog niekas nesakė, niekas neparodė, niekas nesupažindino, aš nemačiau ir pan.

 4. Prieš parašė:

  Aš už šių liepų išsaugojimą,yra tų vietų ir kitur.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,