Vietoj kryžiaus – vėliava! „Kvepia“… baudžiamąja atsakomybe

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-09-11

Mylėti savo kraštą, būti jo patriotu – pagirtina. Bet ar norint tą pademonstruoti būtina imtis drastiškų veiksmų? Antradienį policijai pranešta, kad Kulių seniūnijos Šiemulių kaime, prie Čiuželių ir Šiemulių Kelio gatvių sankryžos, nupjautas metalinis kryžius, skirtas Lietuvos partizanams, jų ryšininkams ir rėmėjams, politiniams kaliniams, tremtiniams, kentėjusiems ir žuvusiems sovietmečio okupacijos laikotarpiu už Dievą ir Tėvynę“. Jo vietoje – stiebas su iškelta Žemaitijos vėliava.
Kaip sakė Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė, kryžius ant akmens, esančio prie minėtosios sankryžos pritvirtintas neseniai – šios vasaros viduryje. Tai padaryta Lietuvos šaulių sąjungos Plungės skyriaus iniciatyva.
Apie tai, kad kryžius nupjautas, vietos gyventojai seniūnei pranešė sekmadienį. „Seniūnijoje šauliai šiemet pastatė 4 (du didesnius ir du mažesnius – aut. past.) kryžius. Rudenį planavo juos pašventinti. Labai nemalonus įvykis“, – kalbėjo D. Petrauskienė. Anot jos, pastačius kryžių,
seniūnija pasipiktinusių žmonių skundų nesulaukė. „Žinoma, buvo visokių nuomonių, bet kad labai pyktų negirdėjau. Istorija toks dalykas, kad kiekvienas ją priima skirtingai: vieniems ji taip suprantama, kitiems – likę nuoskaudų“, – svarstė D. Petrauskienė.
Pasak seniūnės, akmuo, ant kurio buvo pritvirtintas kryžius, o paskui suplevėsavo vėliava, kažkokios kultūrinės vertės neturi. Jis iškastas prieš daug metų atliekant melioracijos darbus. Dėl savo dydžio buvo pastatytas sankryžoje. Anot D. Petrauskienės, tokių akmenų apylinkėse esama ir daugiau. Kadangi šis stovi seniūnijos prižiūrimo kelio zonoje, tad neleisti šauliams tvirtinti kryžiaus nebuvo jokio pagrindo. „Nepateisinu tokių veiksmų. Juk ant to akmens būtų sutilpę abu – ir vėliava, ir kryžius. Per daug drastiškai pasielgta“, – situaciją įvertino D. Petrauskienė.
Ko gero, nesuklysime sakydami, jog išgirdę tokią informaciją daugelis mintyse įtarimų šešėlį metė ant viešosios įstaigos „Žemaitijos keliais“, kuri itin aktyviai propaguoja žemaitiškumą.


Po pastarojo įvykio įstaigos vadovas Egidijus Kerpauskas „Žemaitijos keliais“ feisbuko paskyroje paskelbė vaizdo komentarą: „Yra didelis kūlis ir valstybinės organizacijos nusprendė, kad jame reikia išgręžti skylę ir pakabinti metalinį kryžių. Ar vietiniai, ar tokiu poelgiu pasipiktinę žmonės nupjovė kryžių ir pakabino Žemaitijos vėliavą. Aš pats asmeniškai džiaugiuosi, kad čia kabo Žemaitijos vėliava, bet nesidžiaugiu būdu, kaip ji buvo pakabinta. Esame žemaičiai ir žinom savo kultūrą, bet taip, tokiu vandališku būdu atsikratyti kryžiaus, manau, negalima. Negalime elgtis kaip kryžiuočiai. Turėtume santūriai per laiką atsiimti savo Žemaitiją, o dabar, matot, kaip atsitiko: nupjautas kryžius ir pakabinta vėliava“, – kalbėjo jis.
„Plungė“ pasidomėjo, ar E. Kerpauskas nesibaimina, jog būtent „Žemaitijos keliais“ bus pirmi įtariamieji? Juolab, kad vaizdo komentare pats užsiminė, jog Kuliuose jo automobilį sustabdę policijos pareigūnai klausė, ar tai ne jo vadovaujamos įstaigos darbas. „Tegul krenta tie įtarimai. Mes to nepadarėm. Nors kryžius ir buvo uždėtas pažeidžiant akmenį, bet taip elgtis tikrai negalima“, – atsakė jis.
Plungės policijos komisariate dėl tokių veiksmų pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 312 straipsnio 1 dalį (Kapo ar kitos viešosios pagarbos vietos išniekinimas). Kodeksas numato, jog tas, kas suardė ar kitaip išniekino kapą arba suniokojo paminklą, arba išniekino kitą viešosios pagarbos vietą, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Pasak pareigūnų, įtarimai dar niekam nepareikšti, tačiau mažai tikėtina, kad taip pasielgė koks prašalaitis. Juk reikėjo žinoti, kad toks akmuo yra, kad ant jo pritvirtintas kryžius, be to, reikėjo ir įrankius kryžiui nupjauti atsivežti, ir stiebą, ir vėliavą. Taigi akivaizdu, kad elgtasi iš anksto apgalvojus ir gerai pasiruošus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

  1. Darius parašė:

    Akmenis didesni nuo 0,5 kubo yra saugomi valstybes nemanau kad gavo leidima sugadinti su situo baisiai atrodanciu metaliniu kryziu greiciausiai suvirintu is rusisko vamzdzio .Nemanau kad tai tinka patizanams pagerbti yra simtai kitu budu pagerbti laisves gynejus bet tik ne is rusisko vamzdzio suvirinto kryziaus ismeigto i sventa zemaitijos akmeni

  2. žem parašė:

    pagarba tam žmogui kuris tai atliko, tikras Žemaitis.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Plungės rajono savivaldybėje keliamas klausimas dėl kolumbariumo įrengimo naujosiose miesto kapinėse. Ar pritartumėte? Jei taip, kur jis turėtų būti įrengtas?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,