Vilkai vaikus pjauti gyvulių veda vis arčiau miesto

Parašė: Aurelija SERVIENĖ 2019-08-12

Jau kelinta vasara Telšių rajone fiksuojama, kad vilkai vis dažniau užpuola naminius gyvūnus. Be to, plėšrūnai vis labiau artėja prie miesto.
Vien liepos mėnesį rajone oficialiai užfiksuoti keturi atvejai, kai vilkai papjovė gyvulius.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus duomenimis, praėjusį mėnesį vilkai siautėjo Žarėnų ir Ryškėnų seniūnijose. Žalai atlyginti iš Aplinkos ministerijos prašoma suma siekia 2 640 Eur.
Artėja prie miesto
Praėjusiais metais panašiu laiku „Telšių ŽINIOS“ rašė apie prie miesto artėjančius vilkus. Tąkart nuo plėšrūnų nukentėjo netoli Rainių esantis Činskių ūkis. Per vieną naktį buvo papjautos aštuonios avys.
Tada visi stebėjosi, kad vilkai tiek išdrąsėjo ir artėja link gyvenviečių. Ne išimtis, matyt, bus ir ši vasara pilkiai užsuko į Ryškėnų gyvenvietę.


Matė vilkus
Ryškėnų seniūnijos vyresnioji specialistė Angelija Žilionienė „Telšių ŽINIOMS“ patvirtino, kad Ryškėnų seniūnija šių metų vasarą ypač kenčia nuo vilkų. Plėšrūnai taip išdrąsėjo, jog eina net į privačius kiemus, kurių valdose ganosi gyvuliai. Pastebima, kad jie šiemet puola pavienius gyvulius, į bandas nekimba. Manoma, kad šiuo metu jie moko medžioti.
Per liepos mėnesį Ryškėnų seniūnijoje užfiksuoti net trys vilkų išpuoliai. Vienas jų – pačioje Ryškėnų gyvenvietėje, kiti du – Krėpštų kaime.
Paskutinis išpuolis buvo prieš savaitę. Plėšrūnai naktį užpuolė telyčią, kuri ganėsi vos už 100 m nuo namų. Užbaigti egzekuciją miško žvėrims sutrukdė sukilę šunys. Nuo triukšmo iš lovų pašoko ir šeimininkai. Deja, jau buvo per vėlu – išbėgę į lauką rado gyvulį leisgyvį ir išgelbėti jo nepavyko. Seniūnijos gyventojai sakė pamiškėje dar spėję pamatyti trijų vilkų žybsinčias akis.
„Radus vilkų papjautus gyvulius pirmiausia būtina pasikviesti veterinarijos gydytoją ir medžioklės būrelio, kuriam priklauso šie plotai, pirmininką. Atvyksta ir speciali Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškams skaičiavimo komisija, kuri įvertina vilkų padarytą žalą. Ir jau tada galima kreiptis į Aplinkos ministeriją dėl nuostolių atlyginimo“, – pasakojo A. Žilionienė.
Fiksuoti keturi vilkų išpuolių atvejai
Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Žilienė yra Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos pasėliams, ūkiniams gyvūnams ir miškams skaičiavimo komisijos narė. Ji sakė, kad šiais metais komisijai yra žinomi keturi vilkų išpuolių atvejai: Žarėnų seniūnijoje papjautos devynios avys, Gadūnavo – 11 avių, Ryškėnuose nukentėjo du galvijai. Komisija nustatė žmonėms vilkų padarytą žalą, kuri siekia 2 640 Eur.

Nuo šių metų gegužės 1 dienos plėšrūnų padarytą žalą žmonėms ir naminiams gyvuliams turi atlyginti Aplinkos ministerija, šią funkciją perėmusi iš savivaldybių.
„Aplinkos ministerija įvertina pateiktus dokumentus ir nusprendžia, ar žala bus atlyginta. Išmoka nukentėjusįjį turėtų pasiekti nuo dokumentų pateikimo dienos ministerijai per 30 dienų“, – kalbėjo G. Žilienė.
Komisijos užpildyti dokumentai perduodami į Telšių rajono savivaldybės administraciją. Statybos ir urbanistikos skyriaus Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas yra atsakingas, kad jie pasiektų Aplinkos ministeriją.
Užfiksuotą vilkų, lūšių, rudųjų lokių buvimo vietą vedėjas privalo pažymėti valstybės saugomų teritorijų tinklalapyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,