Visi žemaičiai kviečiami į Vilnių

Parašė: Aurelija SERVIENĖ 2019-08-08

Žemaitijos metams persiritus į antrąją pusę rugsėjo 14 -ąją – Vilniuje bus organizuojama Žemaičių diena. Šios koordinatorius buvęs telšiškis Edmundas Žalpys ragina visus žemaičius atvykti į sostinę pasižvalgyti, paklausyti koncertų, prekiauti – skleisti žinią apie Žemaitiją.
Kodėl Žemaičių diena – Vilniuje?
Sprendimą Žemaičių dieną organizuoti Vilniuje E. Žalpys priėmė išgirdęs, kad sostinėje planuojamas Žemaitijos metų baigiamasis renginys-, į kurį bus kviečiami ponai iš visos Žemaitijos ir Lietuvos. Tačiau jų skaičius bus ribotas – salėje yra tik 1 000 vietų, tad tikėtina, jog ne visi žemaičiai paklius. Todėl E. Žalpys teigia nusprendęs pasirūpinti ir likusiais žemaičiais!
Dar vienas veiksnys, padaręs įtaką žemaičius sukviesti į sostinę, – tai Telšiuose esantis Žemaitijos gaublys, kuriame yra įrašytas Vilnius. Kodėl? „Kažkada esu išgirdęs tokį atsakymą, kad Vilniuje gyvena labai daug žemaičių“, – Žemaičių dienos ištakomis dalijosi pašnekovas.
Žemaičių diena Vilniuje vyks tą patį savaitgalį kaip ir Tautų mugė. Pasak organizatorių, daryti atskirą renginį ir prikviesti žmonių būtų sudėtinga, todėl nuspręsta Žemaičių dieną prijungti prie Tautų mugės, kuri vyks rugsėjo 13–15 dienomis.
Visas veiksmas vyks nuo Katedros aikštės pradžios iki Lukiškių aikštės pabaigos.


Pakviesti į Žemaitiją
Žemaičių dienos metu ketinama pastatyti palapines visos Žemaitijos informaciniams turizmo centrams, kurie galėtų susivienyti ir vilniškiams bei miesto svečiams pristatyti gražų Žemaitijos kraštą. O svarbiausia – pakviesti juos visus čia praleisti rudens atostogas. Tai, anot E. Žalpio, būtų labai graži iniciatyva minint jubiliejinius Žemaitijos metus.
Turtinga programa
Tautų mugės metu bus rengiama programa, skirta veganams. tai, kad Telšiai yra glaudžiai susieti su šiuo dalyku. Pasirodo, jog 1924 m. Telšiuose Vydūnas įkūrė vegetarų draugiją – pirmą tokią draugiją Lietuvoje, kuriai šiemet sukanka 95 metai.
Kad šventė sostinėje būtų iškilminga, bus pakviesti du orkestrai: Palangos pučiamųjų ir Tauragės lengvosios muzikos. „Tautų mugės istorijoje nėra buvę jokio orkestro! O aš visiems sakiau, kad be orkestro nenurimsiu, todėl į Žemaičių dienos šventę pakviečiau net du orkestrus“, – pasakojo vyriškis.
Kelmės mažasis teatras ėmėsi gražios iniciatyvos suburti penkis teatrus ir sukurti specialią Žemaičių dienai skirtą programą, kurioje bus parodytas spektaklis „Kražių skerdynės“. O kadangi Telšiai – Žemaitijos sostinė – turi savo teatrą, miesto svečiams ir vilniškiams bus parodytas režisierės Laimutės Pocevičienės žemaitiškas muzikinis spektaklis „Spalvuotu guzikieliu rožončius“.
Žemaitijoje gausu jaunų atlikėjų – talentų, kurie dar mažai kam žinomi. Keletas jų iš Akmenės, Skuodo, Palangos, Telšių bus kviečiami pasirodyti Vilniuje. Jei bus jaunimo, bus ir vyresniosios kartos. Žemaičių dieną skambės vieno iš brandžiausių atlikėjų, dainų kūrėjo Kęstučio Jablonskio atliekami kūriniai.

Tądien bus parodyta ir buvusio telšiškio Vlado Klimo iniciatyva sukurta nauja programa „7 vyrai nuo Telšių“. Koncerte visų lauks staigmena – pasirodys šių dainuojančių vyrų kompaktinė plokštelė, kurią čia pat bus galima įsigyti.
Na, o kokia gi Žemaičių diena be pašmaikštavimų! E. Žalpys, susitikęs su Telšių rajono Degaičių seniūnu, stipriausios barzdos savininku Antanu Kontrimu, sutarė, jog Degaičiuose įvyksiančio Bulbynės virimo čempionato nugalėtojai – pirmosios trys vietos – bus kviečiami į sostinę virti bulbynės.
Rugsėjo 14-osios linksmybes žemaičiai bus kviečiami pratęsti kitą dieną krepšinio turnyre „3 x 3“, būtina sąlyga – komandoje turi žaisti viena moteris. Planuojama sulaukti svečių iš Kretingos, Plungės, Telšių, Šiaulių, Raseinių ir kt. Jei viskas klostysis sklandžiai, bus sudaryta Žemaitijos rinktinė, kuri kausis su Tautų mugės turnyro komanda nugalėtoja.
Didžiausia renginio puošmena – oficialiai bus pristatyta Lietuvos banko išleista 2 Eur moneta, skirta Žemaitijai. Šį veiksmą turėtų palydėti patrankų trenksmas: už Lietuvą, už Vilnių, už Žemaitiją ir žemaičius. Beje, rugsėjo 14-oji bus vienintelė diena, kurios metu bus galima įsigyti šią monetą. „Be žemaitiškų pinigų juk niekas neįvyks“, – šmaikštauja pašnekovas. Moneta bus pristatoma 16 Europos Sąjungos šalių, ji bus išdalyta po visus Europos bankus.
Kviečia žemaičius prekiauti
Žemaičių žmonės, kurie audžia, verpia, kepa, drožia, piešia, spaudžia ir kt., – visi yra laukiami prekiauti Tautų mugės metu. O smagiausia, kad žemaičiams prekybos vietą bus galima įsigyti su 50 proc. nuolaida, prieš tai pateikiant žemaičio pasą arba Žemaičių kultūros draugijos rekomendaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos: pas tėvus su… vainiku? (0)

Velykos… Gražiausia pavasario šventė. Taip buvo visada. Na, bent jau iki 2020-ųjų pavasario, kai į Lietuvą […]

2021-03-12
Mums 27-eri (0)
2021-01-07
Ačiū (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pastaruoju metu vis plačiau agituojama skiepytis nuo koronaviruso. Koks jūsų požiūris į vakcinaciją?

Loading ... Loading ...
Archyvas

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,