Žvilgsnis į 2019-ųjų įvykius

Parašė:  2020-01-23

Tęsinys. Pradžia Nr. 4 (2674)
Toliau verčiame 2019-ųjų „Mano Rietavo“ puslapius ir primename reikšmingiausius praėjusių metų įvykius Rietavo savivaldybėje.
Sutiktuvės
Balandžio pabaigoje surengtos Genovaitės Česnauskienės poezijos knygos sutiktuvės. „Prie versmės“ – pirmasis Rietavo literatės „kūdikis“. Dalis leidinyje spausdinamų eilėraščių parašyti gimtąja žemaičių tarme.
Apdovanojo
Motinos dienos proga Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo Pjaulių kaimo gyventoją Adolfiną Juzefą Ivanskienę. Aštuoniasdešimt šešerių metų daugiavaikė moteris pagerbta už tai, kad pagimdė, užaugino ir išauklėjo dorais žmonėmis ir gerais piliečiais šešis vaikus.


Rietaviškiai – už Gitaną Nausėdą
Gegužės 12 dieną vykusiuose Prezidento rinkimuose 33,08 proc. rietaviškių savo balsą atidavė už Gitaną Nausėdą, 25,49 proc. – už Ingridą Šimonytę, o 23,74 proc. rinkėjų balsavo už Saulių Skvernelį. Kiti kandidatai į šalies vadovus sulaukė daug mažesnio palaikymo.
Nuomonės nekeitė
Antrajame rinkimų ture rietaviškiai dar aiškiau pasakė, kad Prezidentu nori matyti G. Nausėdą. Šiam kandidatui teko net 73,81 proc. balsų. Antroji kandidatė I. Šimonytė surinko tik 26,19 proc. nuo galiojančių biuletenių.
Jubiliejus
Gegužę jubiliejinį renginį žiūrovams surengė veiklos 25 metų sukaktį minėjęs Rietavo savivaldybės kultūros centro vyresniųjų žmonių šokių kolektyvas „Trepsis“. Sukvietę gerbėjus į kultūros centro salę kolektyvo nariai su savo draugais rietaviškiams nupynė šventinę šokių pynę.
Sustiprino tikėjimą

Birželį, per Sekmines, Rietavo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčioje 53 vaikai priėmė Pirmąją komuniją, o birželio 11-ąją 66 jaunuoliai iš Rietavo, Stalgėnų, Medingėnų ir Tverų – Sutvirtinimo sakramentą.
Pasiskelbė opozicija
Birželio mėnesį sušauktame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje socialdemokratai Vytautas Blažaitis, Alfredas Mockus, Algimantas Mickus ir Viktoras Krajinas kartu su Darbo partijos atstovu taryboje Augustu Šlimu pasiskelbė opozicine frakcija. Viena iš priežasčių, paskatinusių priimti šitokį sprendimą, įvardijo tai, kad minimalią daugumą taryboje laimėjusi partija delegavo savo kandidatus į mero pavaduotojus ir visus įmanomus komitetų pirmininkų postus.
Lankėsi ministras
Liepos mėnesį Rietave lankėsi aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir Seimo narys Jonas Varkalys. Svečiai su Savivaldybės vadovu Antanu Černeckiu aptarė aplinkosaugos problemas, kalbėjo apie vandentvarkos projektus, valdžios ketinimą centralizuoti regionų vandens tiekimą.
Suvažiavo kraštiečiai
Liepos pradžioje į gimtajame miestelyje vykstančią Kraštiečių sueigą suskrido šimtai buvusių tveriškių. Jie klausėsi koncertų, žvalgėsi po parodas, meldėsi Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo atlaiduose, bendravo su pažįstamais ir dar kartą pasivaikščiojo tėviškės takais.
Festivalis
Valstybės diena Rietave pažymėta tradiciniu renginiu „Vasaros vaidinimai“. Vienuoliktasis teatro festivalis buvo skirtas Žemaitijos metams. Vietiniai teatralai ir svečiai iš Jurbarko ir Telšių žiūrovams pristatė net keturis spektaklius.
Išmanus automobilis

Liepos mėnesio Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje vietos politikams pristatytas iš tarptautinio projekto lėšų įsigytas išmanus hibridinis krovininis automobilis. Elektra ir dyzelinu varomas „Iveco Daily“ atiteko miesto seniūnijai. Tokio tipo transporto priemonę rietaviškiai įsigijo pirmieji Lietuvoje.
Šimtukų lietus
Brandos atestatus gavo 45 Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos ir 11 Tverų gimnazijos abiturientų. Lauryno Ivinskio gimnazijos bendruomenė džiaugėsi puikiai užderėjusiu šimtukų derliumi: Tadas Simonavičius aukščiausius įvertinimus gavo net iš trijų laikytų valstybinių brandos egzaminų, dar po vieną šimtuką mokyklai dovanojo Marija Komžaitė ir Gerda Jurkutė.
Išėjo į užtarnautą poilsį
Liepos mėnesį iš einamų pareigų pasitraukė ir savo karjerą baigė ilgametis Rietavo kaimiškosios seniūnijos vadovas Romanas Jurčius. Konkursą į atsilaisvinusią vietą laimėjo ir seniūnijos vairą į savo rankas perėmė buvęs policininkas Tomas Daukšas.
Atnaujino
Atnaujintas Rietavo miesto turgelis. Prekyvietės po sutvarkymo nebuvo įmanoma atpažinti: paklota danga, įrengti prekybos paviljonai, nauja tvora, apšvietimas, geriamojo vandens fontanėlis. Atnaujinant turgelį suremontuotas ir viešasis tualetas.
(Bus daugiau)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Ačiū (0)

Jei šią akimirką skaitote šias eilutes, vadinasi, ir šiemet savo žinių šaltiniu pasirinkote mus – laikraštį […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Artėja gražiausios metų šventės. Ar karantinas pakeitė Jūsų planus?

Loading ... Loading ...
Archyvas
next
prev

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/edulaikplu/domains/laikrastisplunge.lt/public_html/wp-content/plugins/logo-slider/ls_logoslider.php on line 488
Visos teisės saugomos © 2021 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
SEO,